Kauno Kleboniškio parke žmonės rado žydinčių žibuoklių. Sunerimę gyventojai teiraujasi, ar normalu, kad gruodžio mėnesį pražydo pavasarinės miško gėlės.
„Jau kelinta iš eilės šilta žiema ir vėluojanti jų pradžia sukuria palankias sąlygas daugeliui gyvūnų ir augalų, - sakė Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Biologinės įvairovės skyriaus vedėjas Selemonas Paltanavičius. - Labiausiai pastebimi tie, kurie gruodžio pradžioje žydi ar yra aktyvūs. Nors tokie atvejai nėra dažni, tačiau žmonės juos pastebi ir bando daryti išvadas, kad tai - anomalijos požymių turintys reiškiniai."
Pasak S.Paltanavičiaus, žibučių žydėjimas nėra anomalija. Dabar stebimi aktyvūs augalai ir gyvūnai kol kas auga ir gyvena rudeniškoje aplinkoje, nes ryškios rudens pabaigos nebuvo.
„Šiuo metu gamtoje galima rasti dar nuo rudens užsilikusių notrelių, bitkrėslių, našlaičių žiedų. Žydi kai kurie darželių augalai. O žibuoklės, pražydusios gruodį ar sausį - jokia retenybė. Šie žiedai - augalų reakcija į palankias sąlygas. Tokie žiedai nebus lankomi vabzdžių, patiems augalams jie nėra biologinio ciklo, kurio metu užmezgamos sėklos, dalis. Daug svarbiau žinoti, kad šis anaiptol ne visuotinis reiškinys žalos augalams nepadaro - pavasarį tikėsimės gausaus ir vešlaus žydėjimo", - pastebi S.Paltanavičius.
Gal ir jūs pastebėjote žydinčias žibuokles, o gal tokį neįprastą reiškinį spėjote nufotografuoti? Lauksime nuotraukų elektroniniu paštu [email protected].
Naujausi komentarai