Kaune siautėja sukčiai

83 metų Pašilės g. gyventoja paaiškino pareigūnams, kad į namus atėjo „Kauno vandenų“ darbuotoja prisistačiusi moteris. Ji pasakė, kad turi patikrinti vandens skaitiklius. Senolė įsileido „darbuotoją“. 

Po dešimties dienų šeimininkė pasigedo santaupų. Ji įtaria, kad beveik 7 tūkst. litų dingo po „Kauno vandenų“ darbuotoja apsimetusios moters vizito. 

Pareigūnų duomenimis, daugėja santechnikais ar elektrikais apsimetinėjančių sukčių. Trečiadienį trims garbaus amžiaus moterims „elektrikas“ liepė laikyti lubas tualete, vonioje. Tuo tarpu pats švarino sekciją, kurioje buto šeimininkė laikė pinigėlius. Vėliau šeimininkė pasigedo 12 tūkst. Lt. 

Pareigūnai pastebi, kad sukčiai naudojasi garbaus amžiaus žmonių patiklumu. Policija primena, kad žmonės reikalautų darbo pažymėjimų. Juose turi būti darbuotojo nuotrauka, įmonės antspaudas. Esą yra pasitaikę, kuomet žmonės pareikalauja dokumentų, sukčiai pasišalina, nes dažniausiai būna tam nepasiruošę. 

Ketvirtadienį 74-verių moterį sukčiai apmulkino telefonu. Vyras, prisistatęs policijos darbuotoju, pareiškė, kad šeimininkės dukrą pateko į bėdą ir skubiai reikia pinigų. Taip bekalbant telefonu su „policininku“, į nukentėjusiosios namus atėjo vaikinas. Jam moteris ir padavė dukters „gelbėjimui“ skirtus 4 tūkst. litų. 

Iš 68-rių kaunietės trečiadienį telefonu sukčiai išviliojo 6 tūkst. Birželio pradžioje apmulkintas aštuonmetis. Neva dėl sužeistos mamos vaikas sukčiams atidavė juvelyrinių dirbinių, laikrodžių, pinigų. Vėliau mama suskaičiavo patyrusi per 7 tūkst. litų nuostolį. 

Pareigūnai šiuos atvejus vadina klasikiniais. Nors jų vis dar pasitaiko, tačiau policijos duomenimis „telefoninių sukčių“ gerokai apmažėjo. 


Šiame straipsnyje: sukčiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių