Rinkdamiesi, kokiu būdu pirkti karštą vandenį, gyventojai turėtų atsižvelgti, ar name gyvena sąžiningi kaimynai ir ar yra bendrija.
Taip tvirtino antradienį portalo redakcijoje viešėjęs Energetikos ministerijos ekspertas Kęstutis Žilėnas.
Bendrija - taip pat rodiklis
„Jei name yra bendrija ir gyventojai sąžiningai deklaruoja skaitiklių rodmenis, rekomenduočiau rinktis pirkti šilumą ir vandenį namo įvade ir patiems dalintis suvartotą karštą vandenį bendrijos viduje, taip gal būtų kažkiek pigiau“, - tikino K.Žilėnas, kalbėdamas apie daugiabučių gyventojų prievolę iki gegužės 1-osios pasirinkti karšto vandens tiekėją.
Jis nurodė, kad namuose, kur nėra bendrijų arba daug nesąžiningų vartotojų - reikėtų pasirinkti karšto vandens tiekėją. „Reikia atkreipti dėmesį, kad rinktis turi tik tų daugiabučių gyventojai, kurie pageidauja apsirūpinti karštu vandeniu savarankiškai. O kurie nenori rūpesčių,bet nori komforto, tiems patogiausia turėti karšto vandens tiekėją“, - sakė portalo svečias.
Apsispręsti turėtų namo gyventojai
K.Žilėno teigimu, norint pasirinkti karšto vandens tiekėją, namo gyventojai turėtų susirinkę (arba apklausos būdu) nuspręsti, ko jie nori, o pasirinkti, ką jie gali. Eksperto tikinimu, žmonės taip pat gali priimti sprendimą ruošti karštą vandenį butuose.
„Tokiu atveju kiekvienas butas turėtų įsirengti karšto vandens ruošimo įrenginius, pavyzdžiui, elektrinius „boilerius" ir apie tokį sprendimą informuoti savo miesto šilumos tiekėją. Arba apsirūpinti karštu vandeniu patiems, perkant geriamą vandenį ir šilumą namo įvade“, - dėstė Energetikos ministerijos specialistas.
Pasak jo, jei tarp namo gyventojų tokių iniciatyvų neatsiranda, tada daugiau rinktis nėra ką. „Nuo gegužės 1 d. šią pareigą turės atlikti šilumos tiekėjas. Tai yra pasirašyti su gyventojais atitinkamas sutartis, sutvarkyti karšto vandens apskaitą ir kontroliuoti atsiskaitymus“, - sakė K.Žilėnas.
Trys atsiskaitymo būdai
Be kitų klausimų portalo lankytojai kauniečiai domėjosi, kaip vyks atsiskaitymas už panaudotą karštą vandenį po gegužės 1 dienos. Ekspertas nurodė tris būsimus atsiskaitymo būdus.
„Jei nuo gegužės 1 d. Jūsų name karšto vandens tiekėju taps „Kauno energija“, tada pagal bute įrengtus karšto vandens skaitiklius atsiskaitysite už karštą vandenį su „Kauno energija“, plius mokėsite fiksuotą mokestį už "gyvatuką", - pirmąją iš alternatyvų nurodė K.Žilėnas.
Pasak specialisto, kiek kitaip bus atsiskaitoma, jei namo gyventojai nuspręs apsirūpinti karštu vandeniu patys, t.y. pirks šilumą ir geriamą vandenį karštam vandeniui ruošti pagal namo įvadinius apskaitos prietaisus.
„Tada šių skaitiklių rodmenis naudosite karšto vandens pasidalijimui tarpusavyje. Šiuo atveju reiktų akcentuoti, kad atsiskaitymo tvarka ir kainos bus panašios kaip pirmu atveju, nebent Jūs sutaupysite administravimo mokesčius“, - aiškino ekspertas.
Trečiasis atsiskaitymo būdas - kai nusprendžiama apsirūpinti karštu vandeniu individualiai - butuose. „Tada tie skaitikliai taps praktiškai nereikalingi“, - sakė K.Žilėnas.
Naujausi komentarai