Sulaikyti automobiliai atgaline data parduodami neegzistuojantiems asmenims

Vien Vilniuje saugoma apie tūkstantis policijos sulaikytų automobilių. Jų saugojimo para aikštelėje kainuoja nemažus pinigus, bet užuot atvėrę pinigines, žmonės linkę savo turtą pamiršti.

Automobiliai tampa našlaičiais

Sostinės pareigūnų laikinai sulaikyti automobiliai saugomi uždaros akcinės bendrovės "Sauda" aikštelėje Minsko plente.

Aptvertoje ir nuolat saugomoje aikštelėje stovi apie tūkstantis automobilių: vieni jų čia pateko po avarijų, kiti buvo pareigūnų sulaikyti už įvairius eismo taisyklių pažeidimus, čia atsiduria ir įkliuvusių kontrabandininkų turtas – ne tik lengvieji automobiliai, bet ir sunkiasvoriai, kuriais buvo gabentos kontrabandinės prekės.

Didžiausia problema, anot bendrovės "Sauda" direktoriaus Sauliaus Kundroto, kad patekę į aikštelę laikinai, šie automobiliai saugomi "amžinai". Yra mašinų, kurios aikštelėje stovi nuo 2007–2008 m., už tai, kad būtų saugomos, kasdien skaičiuojamas mokestis, tačiau automobilio savininkas nenori nei jo atsiimti, nei už jį mokėti.

Pasak jo, saugoti automobilį "Saudos" aikštelėje pirmą mėnesį kainuoja 15 litų už parą, antrą ir vėlesnius mėnesius suma mažėja beveik per pusę – iki 8 litų už parą. Kai automobiliai stovi po porą metų ir daugiau, susidaro tikrai solidi sumelė.

Parduoda ponui Niekui

Nematydama kito kelio atgauti jiems priklausančius pinigus, "Sauda" skolas bandydavo atgauti teismuose, tačiau Lietuvos Aukščiausiasis Teismas lapkričio mėnesį sukėlė dar daugiau painiavos išaiškinęs, kas Lietuvoje yra automobilio savininkas.

"Mes visi manėme, kad automobilio savininkas yra tas, kurio vardu registruotas automobilis. Pasirodo, ne. Teismas išaiškino, kad automobilio savininku tampa tas, kuris jį nuperka ir su buvusiu automobilio savininku pasirašo pirkimo–pardavimo dokumentą, kuris pagal mūsų įstatymus gali būti surašytas net ne specialiame blanke, o paprastame popieriuke. Toks pirkimo–pardavimo aktas gali būti surašytas atgaline data, ant jo gali būti vieno žmogaus vardas, antro – pavardė, trečio – asmens kodas, o ketvirto – gyvenamoji vieta. Čia ir prasideda visas gražumas", – kalbėjo S.Kundrotas.

Anot jo, tokiu atveju "Regitra" tampa visiškai nereikalinga, o automobiliai keliauja iš rankų į rankas, kartais net nežinant, kas jų savininkas.

Mausto ir policininkus bei anstolius

Su tokiais automobiliais problemų, pasak "Saudos" direktoriaus, turės ne tik automobilių saugotojai, bet ir policijos pareigūnai, antstoliai.

"Įsivaizduokite situaciją, važiuoja vyras žmonos automobiliu. Jis užfiksuojamas viršijęs greitį, nuotraukos kokybė prasta, todėl į policiją iškviesta žmona. Ji, nenorėdama mokėti pinigų, o galbūt net ir prarasti vairuotojo pažymėjimo, gudrauja: aš automobilį pardaviau, nieko nežinau, jis man nepriklauso ir kiša popieriuką, kurį pasirašė neaišku kas, neaišku kada. Bet yra žmonių parašai, automobilis parduotas, jo savininkas kitas, o kur jo ieškoti, neaišku", – pavyzdį pateikė S.Kundrotas.

Kita situacija – antstolis teismo sprendimu areštuoja kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą. Su nekilnojamuoju problemų nėra, o su kilnojamuoju, automobiliu, atsiranda. Mašina registruota vieno žmogaus vardu, tačiau šis aiškina, kad tai ne jo automobilis, jis saviškį pardavęs. Antstolis lieka nieko nepešęs.

Su tokiais išsisukinėjimais jau susidūrė ir "Sauda". Surasti automobilių savininkai pradeda aiškinti, kad savininkai ne jie, jie automobilį pardavė, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių "pamiršo" jį perregistruoti.

"Su viena moterimi teisme buvome sutikę sudaryti taikos sutartį, ji tik turėjo atnešti pinigus, tačiau per kitą posėdį vietoj pinigų ji mums pradeda mosikuoti Aukščiausiojo Teismo nutartimi ir aiškinti, kad ji nieko nemokės, automobilis priklauso ne jai. Tokiu atveju, bylinėkis su kuo nori", – pasakojo S.Kundrotas.

Daugiau skaitykite dienraštyje "Vilniaus diena".



NAUJAUSI KOMENTARAI

lietuviai daunai

lietuviai daunai portretas
kundrotai,,,, bet koki brieda gali parasyt sitiem dalbajobam, kutie patikes kad ant popieriuko galima perregistruoti automobili,,

Wegis

Wegis portretas
Mašinas tegu laiko dvejus metus, o po to parduoda kam nors jeigu neatsiranda pasigedęs asmuo tuo automobilio...

zilyte

zilyte portretas
Pilnai sutinku,po poros metu parduot ir bus pinigeliu aiksteles ir personalo islaikimui.Jei nepasieme savo masinos per 2 metus,jau ir nepasiims.Iskelti toki klausima seimui,tegu priima atitinkama istatima ir bus tvarka.
VISI KOMENTARAI 16

Galerijos

Daugiau straipsnių