Lietuvoje bus įvedamas karantinas: uždaromos parduotuvės, valstybės sienos

Vyriausybė nusprendė Lietuvoje nuo pirmadienio įvesti karantiną, siekiant pristabdyti koronaviruso plitimą.

„Lietuvos Vyriausybė (...) nusprendžia paskelbti visoje Lietuvos Respublikoje karantiną“, – šeštadienio vakarą Vyriausybės posėdyje paskelbė premjeras Saulius Skvernelis.

Įvedus karantiną, nuo pirmadienio nakties Lietuvos piliečiams, su nedidelėmis išimtimis dirbantiems užsienyje, bus draudžiama išvykti iš šalies, į Lietuvą bus draudžiama atvykti daugeliui užsieniečių.

Po posėdžio jis sakė, kad sprendimai yra priimti „neišvengiamai, turint vienintelį tikslą – gelbėti Lietuvos žmonių gyvybes ir sveikatas“.

„Tai yra pagrindinis akcentas ir kriterijus. Visos kitos priemonės, kurios yra taikomos, kurios, deja, paveiks mūsų ekonomiką ir verslą, jos bus kompensuojamos“, – žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Užsienio šalių gyventojams bus suteikta trijų parų „humanitarinio koridoriaus“ galimybė kirsti šalį tranzitu, kad galėtų grįžti į savo valstybes. Paskutiniai užsieniečiai į Lietuvą bus įleidžiami iki kovo 19-osios vidurnakčio.

 

Taip pat bus uždarytos dauguma parduotuvių, išskyrus maisto prekių parduotuves, vaistines.

Pasak S. Skvernelio, draudimai kirsti sieną neapims prekių vežimo.

Draudimas išvykti iš šalies turės kelias retas išimtis užsienyje dirbantiems žmonėms.

„Draudimas yra absoliutus, išskyrus tam tikrus atvejus, kai tai yra darbo vieta užsienyje. Esame numatę išimtis, gyvenimo atvejų būna visokiausiu, tai reikės kreiptis į  Valstybės sienos apsaugos tarnybą ir gauti vado arba įgalioto pareigūno leidimą individualiu atveju“, – pabrėžė premjeras.

Vyriausybė taip pat kreipėsi į visas šalies religines bendruomenes, rekomenduodama joms laikinai atsisakyti religinių apeigų maldos namuose. Draudimai neapima laidotuvių, vestuvių.

Nuo pirmadienio ribojami ir keleivių srautai tarpmiestiniame viešajame transporte, tokios pat rekomendacijos teikiamos dėl miestų transporto.

Vyriausybė taip pat nusprendė drausti kalinių, ligonių ligoninėse lankymą, išskyrus mažamečius su gydytojo leidimu, nurodyti atidėti nebūtinas operacijas ir konsultacijas ligoninėse.

Sumažinama pasienio kontrolės punktų, per kuriuos galima atvykti į Lietuvą, o kruiziniai laivai negalės įplaukti į Klaipėdos uostą.

Taip pat nuo pirmadienio mažiausiai dvi savaites bus draudžiami visi vieši renginiai, ir toliau liks uždarytos švietimo įstaigos.

Draudžiama teikti SPA, reabilitacijos paslaugas, jei jos nėra susijusios su gydymu, draudžiama kirpyklų, grožio salonų veikla, tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje darbuotojams rekomenduojama dirbti iš namų.

Už visų šių įpareigojimų nevykdomą būtų galima taikyti administracinę ir baudžiamąją atsakomybę.

Klaipėdos policijai užfiksavus pirmąjį atvejį, kai asmuo, tiriamas dėl koronaviruso, pabėgo iš ligoninės, S. Skvernelis pabrėžia, kad įsijungus naujam mechanizmui nuo pirmadienio už tai gali būti baudžiama laisvės atėmimu iki trejų metų, jei liga išplis aplinkiniams.

„Tai yra privalomi nurodymai, nebe siūlymai ar pageidavimai dėl saviizoliacijos ar karantinavimo“, – sakė premjeras.

Karantinas įsigalios pirmadienio vidurnaktį. Pasibaigus terminui, karantino laikotarpis galės būti pratęstas.

 

 

Vyriausybė žada mokestines lengvatas verslui, ekonomikos skatinimo priemones

Dėl koronaviruso Lietuvoje įvedant karantiną, Vyriausybė žada kitą pirmadienį patvirtinti ekonomikos skatinimo ir pagalbos verslui planą.

Finansų ministras Vilius Šapoka šeštadienį vykusiame Vyriausybės posėdyje teigė, jog bus skiriami ištekliai sveikatos apsaugai, užimtumo užtikrinimui ir socialinėms garantijoms, verslo likvidumo užtikrinimui bei ekonomikos skatinimui.

„Situacija yra neeilinė, todėl ekonominis atsakas bus labai ryžtingas ir beprecedentis“, – posėdyje sakė V. Šapoka.

Pasak jo, sveikatos apsaugos sistemos poreikiai kovojant su koronavirusu bus finansuojami iš valstybės ir Vyriausybės rezervo, taip pat skolinantis ir naudojant Privalomojo sveikos draudimo rezervo lėšas.

Vyriausybė taip pat žada dotacijas, ilgalaikio nedarbo fondo panaudojimo galimybes, siekiant padėti verslui.

„Taikysime solidarumo principą ir su verslu tikrai dalinsimės šią naštą“, – sakė ministras.

Taip pat, pasak jo, verslui bus leidžiama atidėti mokesčių mokėjimą, bus stabdomi išieškojimai, suteikiama galimybė būti atleistiems nuo žemės ir nekilnojamojo turto mokesčio. Vyriausybė taip pat žada garantijas dėl bankų paskolų apyvartinėms lėšoms, dalinį palūkanų kompensavimą.

Žadama imtis priemonių skatinti ekonomikai, pirmiausia perskirstant lėšas jau parengtiems projektams.

„Bus „atšildomas“ klimato kaitos fondas, „atšildomas“ kelių fondas ir skiriamos papildomos investicijos renovancijai, atsinaujiančiai energetikai ir kitoms infrastruktūros priemonėms“, – sakė V. Šapoka.

Tam, kad šį planą būtų galima įgyvendinti, pirmadienį planuojama didinti skolinimosi ir garantijų limitus.

„Čia reikės Seimo pritarimo, bet manau, kad abejonių niekam nekyla, kad tos priemonės yra būtinos“, – teigė finansų ministras.

Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, šios priemonės bus priimtos pirmadienį vyksiančiame Vyriausybės posėdyje.

„Tai bus priimta pirmadienį 10 valandą Vyriausybės posėdyje“, – teigė jis.

Anksčiau S. Skvernelis teigė, jog „kalbame apie ne mažesnę kaip milijardo eurų sumą“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Daliulis

Daliulis portretas
Tokie debilai kaip Anglijoje nesilaiko karantinavimo taisyklių ir užkrečia kitus o šitas asilas dar pasakoja ką tie anglai daro ko nedaro apsiruke žolės .

Anonimas

Anonimas portretas
ka daryti jei darbdavys neuzdaro parduotuves??? kur kreiptis?

Jurga

Jurga portretas
Kodel vestuvių pokylių neuždraudė? Reik palikt šansą užsikrėsti?
VISI KOMENTARAI 34

Galerijos

Daugiau straipsnių