Įspėja: pirmasis afrikinio kiaulių maro protrūkis – Skandinavijoje

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba vakar sulaukė informacijos apie Švedijoje esančiame Fagersta regione aptiktą afrikinio kiaulių maru (AKM) užkrėstą šerno gaišeną. Nuo rugpjūčio 25 d. Švedijoje jau buvo surastos 7 šernų gaišenos, mėginiai šiuo metu tiriami. Švedija, pirmoji Skandinavijos šalis, kurioje pirmą kartą istorijoje aptiktas AKM. 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba vakar sulaukė informacijos apie Švedijoje esančiame Fagersta regione aptiktą afrikinio kiaulių maru (AKM) užkrėstą šerno gaišeną. Nuo rugpjūčio 25 d. Švedijoje jau buvo surastos 7 šernų gaišenos, mėginiai šiuo metu tiriami. Švedija, pirmoji Skandinavijos šalis, kurioje pirmą kartą istorijoje aptiktas AKM. AKM grėsmingai plinta į šiaurę: pirmasis protrūkis Skandinavijoje 

Švedijos atsakingi pareigūnai praneša, kad šiuo metu yra tiriami ir papildomi mėginiai,  aktyvuotas nenumatytų atvejų planas, sudarinėjamas užkrėstos teritorijos žemėlapis. Užkrėstoje zonoje bus draudžiama stovyklauti, uogauti grybauti, medžioti, vykdyti bet kokią veiklą. Rengiamasi naudoti ir kitų jau užkrėstų šalių patirtimi, stabdant tolesnį AKM plitimą

Šiuo metu dar nėra žinoma, kaip užkratas pateko, nes artimiausias AKM virusas yra patvirtintinas centrinės Europos šalyse. Todėl, kaip jis galėjo patekti į šalį, kurią nuo kitų Europos šalių riboja Baltijos jūra, šiuo metu yra aiškinamasi. 

Detalesnė informacija bus pateikta vėliau. NAUJAUSI KOMENTARAI

jo jo

jo jo portretas
kas Lietuvoj augins kiaules/net nežiūrint kad sau/ bus griežtai nubaustas.Lietuvi, neaugink kieuliu - jos blogis! Kiekvienai keulei - galimybiu pasas! Ne kitaip.:D)

Anonimas

Anonimas portretas
laikykit eiline AFIORA !!! ddd vsio pisdec ..... harosei zizne ! ddddd

reikia

reikia  portretas
pareikalauti chinijos atsakomybes uz sukurta jos produkcija
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių