Tikrins iš miškų išvažiuojančius automobilius: Kalėdų stalą kai kurie gali pasipuošti baudomis

  • Teksto dydis:

Jeigu miškas priklauso jums, pasakysime, kokius dokumentus reikia su savimi turėti. O jeigu miško neturite, bet ketinate eglutę kirsti, supažindinsime, kokių pasekmių galite sulaukti. O jos tokio dydžio, kad užtektų ir dovanoms, ir visam Kalėdų stalui. Papasakosime, ir kaip eglutę galima gauti už dyką – nereikės nei į mišką važiuoti, nei Kalėdų biudžetu rizikuoti.

Plačiau LNK reportaže papasakojo Miškų kontrolės departamento vadovas Tadeuš Ablačinskij.

– Ar galiu nuvažiuoti į mišką su kirviu ir savo nuožiūra nusikirsti eglę?

– Valstybinėje žemėje niekas, apart žemės valdytojo, negali kirsti medžių.

– O jei niekam nesakęs nuvažiuosiu ir vis dėlto nusikirsiu?

– Dabar turime kitokią tendenciją. Žmonės dabar tapo labiau atsakingi. Pažeidimų skaičius tikrai mažėja. Galime konstatuoti, kad paskutiniais metais nenustatome pažeidimų. Tačiau, jei jūs tikrai to labai norėsite, tai bus ir pasekmės. Pasekmės bus baudos, o šios dabar labai rimtos. Maksimali bauda siektų 600 eurų. Kažin, ar jūs norėtumėte papuošti savo Kūčių stalą tokia bauda.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

– Kokiais atvejais žmogus gali nusikirsti eglutę?

– Yra tik du atvejai. Žmogus gali nusikirsti pats savo sklype. Tai gali būti miško paskirties sklypas arba žemės ūkio paskirties sklypas. Jei tai yra valstybės nuosavybės sklypas, žmogus negali kirsti.

– Jei žmogus savo miške nusikerta eglutę ir jį sustabdo aplinkosaugininkai, kas nutinka tada?

– Tokiu atveju reikėtų su savimi turėti žemės nuosavybę patvirtinantį dokumentą arba jo kopiją.

– Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdys reidus miškuose. Kaip jie vyks ir į ką bus kreipiamas dėmesys?

– Kaip ir kasmet, taip ir šiemet nuo gruodžio 1 d. pradėjome akciją „Eglutė“. Jos metu bus skiriamas padidintas dėmesys šalia miškų važinėjantiems automobiliams. Iš miškų išvažiuojantys automobiliai bus tikrinami. Tą pačią veiklą vykdys ir Miškų urėdijos darbuotojai bei policijos pareigūnai. Nepatarčiau rizikuoti ir bandyti savavališkai nusikirsti medį. Vykdysime ir prevencinę veiklą. Kalbinsime miškuose besilankančius žmones. Mūsų visos akcijos tikslas yra sudrausminti žmones, kad pažeidimai neįvyktų.

– Ar bus galima eglučių pasiimti ir nemokamai?

– Ir pernai, ir užpernai turime tokią praktiką, kai Miškų urėdija nemokamai bei geranoriškai gyventojams dalina medelius, šakeles. Tai puiki proga nemokamai gauti papuošalą savo Kūčių stalui.

– Nereikia nei į mišką važiuoti, nei rizikuoti, nei 600 eurų prarasti. Tereikia nuvažiuoti atitinkamą dieną į sutartą vietą ir gauti eglutę. Jei žmonės pamatys kokį nors asmenį veikiant miške su pjūklu ar kirviu, turėtų patys sudrausminti tokį veikėją ar kažkur pranešti?

– Manau, kad pačiam nebūtų saugu drausminti. Tačiau visada galima paskambinti į Bendrosios pagalbos centrą ir pranešti apie aplinkos saugos pažeidimą. Mūsų pareigūnai budi visą parą ir visais atvejais prisistatys į vietą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Dzūkelis

Dzūkelis portretas
Kodėl jokio aprašo nėra kaip turėtų būti stabdomos transporto priemonės be policijos, kaip turėtų būti apsirengę tie stabdytojai, kaip turi būti paženklintos transporto priemonės dalyvaujančios stabdyme, juk aiškiai pasakoma kad nestoti neaiškiems stabdytojams nes tai gali būti nusikaltėliai?.?. Jau nuo sqausio 1 dienos gamtosaugininkai galės stabdyti patikrinimui transporto priemones, ir vėl jokio aprašo apie stabdytojus nėra, o gal tai apsimetėlei? Eismo taisyklėse aiškiai parašyta kaip turi atrodyti stabdantis POLICININKAS, kaip turi atrodyti jo transporto priemonė, ar čia atiduosime vairuotojus į sukčių, nusikaltėlių kruvinus nagus, ką mastote ponai ĮSTATYMŲ LEIDĖJAI?????????

O

O  portretas
Kodel netikrina Kai isvaziuoja miskoveziai BAIGIA MISKUS ISKAPOTI PARAZITAI O VA JEI EGLUTE NUSIKIRS MOKES BAUDA

mūsų visų ir turniškės

mūsų visų ir turniškės portretas
. Pabandyk ten apsigyvent.
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių