Dėl to sutarta antradienį per Teisėjų tarybos ir Policijos departamento vadovybės susitikimą, informavo Nacionalinė teismų administracija.
Anot pranešimo, abiejų institucijų vadovai sutiko, kad teismų saugumo užtikrinimas yra itin svarbus bendradarbiavimo aspektas, todėl priimtas sprendimas šį klausimą spręsti kompleksiškai.
„Tam būtina inicijuoti reikiamas teisėkūros iniciatyvas, įvertinti teismo buveinių infrastruktūrą, papildomas apsaugos priemones ir saugumo standartus“, – teigiama pranešime.
Sutarta, kad per tris savaites policijos pareigūnai kartu su teismų atstovais įvertins teismų pastatų būklę: kiek jie atitinka saugumo reikalavimus, kokių techninių priemonių ir kiek apsaugos darbuotojų ar pareigūnų reikėtų norint tinkamai užtikrinti jų saugumą.
Taip pat žadama palaikyti nuolatinį, glaudų bendradarbiavimą tarp institucijų bei ieškoti realių galimybių didinti finansavimą Lietuvos teismų apsaugai.
Policijos departamentas BNS informavo, kad šuo metu fizinė apsauga užtikrinama keturiuose Vilniaus miesto teismuose: Konstituciniame Teisme, Lietuvos Aukščiausiajame Teisme, Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme ir Lietuvos apeliaciniame teisme.
Visi kiti teismų pastatai, anot policijos, saugomi apsaugos priemonių pagalba – turi apsaugines signalizacijas ir pavojaus mygtukus.
„Policijos įstaigos palaiko glaudų kontaktą su teismų pirmininkais, nuolat susitinka ir aptaria galimus rimties ir tvarkos palaikymo teismuose būdus. Esant būtinybei, policijos patruliavimo maršrutai priartinami prie teismo buveinių, reguliariai aplankomi teismai, iš anksto įvertinamos rizikos ir esant poreikiui, skiriamos papildomos policijos pajėgos“, – teigiama komentare BNS.
Policija pabrėžia, kad gavus pranešimą apie signalizacijos priemonių – pagalbos mygtukų – suveikimą teisme, į tai reaguojama nedelsiant, kaip į A kategorijos įvykį, į kurį atvykstama per kuo trumpesnį laiką.
Tuo pačiu Policijos departamentas pabrėžia negalintis dėmesio teismams skirti ignoruodamas kitų asmenų ar organizacijų poreikius.
„Pavyzdžiui, didesnio policijos dėmesio savo saugumui reikalauja sveikatos priežiūros įstaigos (dėl agresyvių pacientų), socialinių paslaugų institucijos (dėl asocialių, agresyvių klientų), mokymo įstaigos (dėl narkotinių medžiagų platinimo, mokinių ir pedagogų fizinio saugumo) ir t.t. Todėl policija savo resursus, jai deleguotoms užduotims atlikti, skirsto atsižvelgdama į realias rizikas, tuo pačiu prašydama pačių partnerių ieškoti galimybių ir skirti daugiau dėmesio savo saugumui“, – teigė policija.
Teismų apsauga labiau susirūpinta po sausį Kauno apylinkės teisme įvykusio incidento, kai teisėjai skelbiant nutartį, vyras į ją metė tris kėdes, o pagalbos mygtuku iškvietus policiją ir teisėjai su sekretore bandant išeiti iš posėdžių salės, asmuo pasivijo teisėją ir smogė jai kumščiu.
Teisingumo ministerija vasario pradžioje pranešė, kad siekiant saugesnio teisėjų darbo, policija siaurins pareigūnų patruliavimo zoną, priartinant ekipažus arčiau teismų, o tarpinės teismų priimamos nutartys baudžiamosiose bylose bus skelbiamos nuotoliniu būdu ar rašytine tvarka.
(be temos)