Seimas antradienį nesvarstė visuomenės pasipiktymą sukėlusių Vyriausybės siūlomų pataisų, kuriomis numatoma nemokėti pinigų už pirmąsias ligos dienas.
Turėję balsuoti dėl Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisų parlamentarai nusprendė to nedaryti ir pratęsti diskusiją. Seimo nariai pateikė ir naujų pataisų, kuriomis siūloma darbuotojų nepalikti be pinigų už pirmas ligos dienas.
Diskutuodami dėl ligos pašalpos vakarinėje sesijoje parlamentarai negailėjo kritikos žodžių vieni kitiems.
Opozicinės socialdemokratų partijos atstovai tikino, kad Vyriausybės siūlomos pataisos prieštarauja šalies Konstitucijai. Socialdemokratų atstovo Vytenio Andriukaičio teigimu, argumentai, jog reikia nemokėti pinigų už pirmąsias ligos dienas, paremti galimu ligos simuliavimu, yra nepriimtini. Parlamentaras ragino kovoti su įstatymų nesilaikančiaisiais, o ne skriausti tuos, kurie sąžiningai dirba.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys, atremdamas kritiką, opozicijos argumentus vadino verkšlenimu ir kaltino ankstesnę Vyriausybę prisėmus neįgyvendinamus įsipareigojimus. „Klausiate, kodėl gaidys negieda, kai jam jau nukirsta galva“, - ironizavo ministras Seimo salėje.
Ministras tikino, kad beveik neįmanoma įpareigoti darbdavių mokėti ligos pašalpą pirmąsias ligos dienas. „Abejoju, ar verslas galės panešti tokią naštą", - teigė R.J.Dagys.
Seime svarstomos pataisos numato, kad pašalpa iš „Sodros" būtų mokama tik nuo šeštos darbuotojo nedarbingumo dienos. Ligos pašalpą ketvirtą ir penktą kalendorines nedarbingumo dienas mokėtų darbdavys, o už pirmąsias tris žmogaus ligos dienas nebūtų iš viso mokamos jokios pašalpos.
Dabar ligos pašalpa dvi pirmąsias nedarbingumo dienas yra mokama iš darbdavio lėšų, o nuo trečiosios dienos - „Sodra".
Antradienį prie Seimo Vyriausybės siūlomoms pataisoms prieštaravimą išreiškė trys profesinės sąjungos, vienijančios per 120 tūks. darbuotojų. Jų atstovai čia surengė piketą.
Naujausi komentarai