Seimas atmetė konservatorių siūlomą rezoliuciją dėl mokytojų atlyginimo

Seimas ketvirtadienį atmetė konservatorių siūlomą rezoliuciją, kuria Vyriausybė būtų raginama kelti mokytojams algas ir „skubiai pradėti derybas su streikuotojais dėl streikų užbaigimo“.

Rezoliucija taip pat norėta, kad Vyriausybė streikavusiems mokytojams siektų užtikrinti atlyginimą už prarastą darbo užmokestį.

Už tokį rezoliucijos projektą balsavo 41 Seimo narys, prieš buvo 44 ir susilaikė 8 parlamentarai. Dokumentą palaikė opoziciniai konservatoriai, liberalai, socialdemokratai, prieš buvo ir susilaikė valdantieji.

Du paramos balsus projektui skyrė valdančiųjų „valstiečių“ frakcijai priklausantys Centro partijos vadovas Naglis Puteikis ir nepartinis Valerijus Simulikas.

„Matom, jog Vyriausybė, deja, elgiasi neišmintingai, nežinia dėl kokių priežasčių, ar dėl artėjančių rinkimų, ar dėl charakterio, bando daužyti kumščiu į stalą ir šitokiu būdu kalbėti su streikuotojais. Toks kelias, mūsų įsitikinimu, veda niekur ir tik gali kelti vis didesnes problemas“, – sakė projektą pristatęs vienas jos teikėjų konservatorius Andrius Kubilius.

Toks kelias, mūsų įsitikinimu, veda niekur ir tik gali kelti vis didesnes problemas.

Konservatoriui oponavęs „valstietis“ Robertas Šarknickas teigė pats nukentėjęs nuo 2008–2012 metais premjero pareigas ėjusio A.Kubiliaus politikos.

„Tais metais, kai jūs dirbote premjeru, o aš mokytojavau, nukentėjau nuo jūsų politikos, kur pusę beveik metų nebuvo mokami atlyginimai ir mes, mokytojai, turėjom eiti, važiuoti į kitus darbus, kartu mokydami mokinius. Ir tų žalų atlyginimo mes nesulaukėme iš jūsų. Ar dabar adekvatu kalbėti, kai pats taip padarėte ir dabar negrąžinate žmonėms pinigų?“, – sakė R. Šarknickas.

A. Kubilius atsakė Vyriausybei vadovavęs ekonominės krizės metu, kuomet suvaldant krizę teko mažinti išlaidas visam viešajam sektoriui.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ketvirtą savaitę streikuoja dėl etatinio mokytojų apmokėjimo tvarkos, įsigaliojusios nuo rugsėjo.

Keliasdešimt šio profsąjungos pedagogų daugiau nei savaitę nakvoja Švietimo ir mokslo ministerijos patalpose.

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį situaciją aptarė susitikusi su profesinių sąjungų atstovais ir švietimo ekspertais.

Po susitikimo ji ypatingos skubos tvarka teikia pataisas, keičiančias etatinio darbo užmokesčio struktūrą. Prezidentūra teigia, kad pataisos palengvins etatinio mokytojų apmokėjimo įgyvendinimą.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Geriau jau kolhonikai negu, koncervatnikai, kolhoznikai nors algas pakele,o koncervai ateme .

Pinigu atsiras biudžete,

Pinigu atsiras biudžete, portretas
reikia prie švietimo, prie kultūros, prie vaikų teisių sukurtas VŠĮ, (skaičiuojama dešimtimis šimtais tokiu įstaigų), naikinti, nes tai, mano manymu, yra senu seimūnų susikurtas garantas, aprūpinantis pastoviomis pajamomis savo šeimas ir giminaičius.

...

... portretas
Ir vėl 'konservai' ėmėsi antivalstybinės ARDOMOSIOS veiklos kaip ir prie Kirkilo. Bet va kas DAR labiau ŠIURPU: Prezidentė "Po susitikimo ji ypatingos skubos tvarka teikia pataisas, keičiančias etatinio darbo užmokesčio struktūrą" - IŠ KUR toks unisonas su q'b, ar jau laikas pradėt skanduot: "Sakom 'konservai', suprantam prezidentė", "Prezidentė su 'konservais' vieninga (runkeliai nesiskaito)" ... -?
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių