- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Gruodžio 17 d. Santaros klinikoms šiuo sudėtingu metu į pagalbą pakvietus tiek medicininio išsilavinimo, tiek jo neturinčius žmones tapti savanoriais, atsiliepė daugybė žmonių. Tarp jų – ne vienas šaulys.
Gelbsti medikams
„Išgyvenimo mokyklos“ įkūrėjas, atsargos karys, Lietuvos šaulių sąjungos narys Augustas Žukauskas – taip pat vienas iš tų neabejingų, stojusių padėti medikams.
Gruodžio 18 d. pradėjęs savanoriauti vyras savo socialinio tinklalapio paskyroje rašė: „Matydamas ir suprasdamas situacijos rimtumą šiandien pradėjau savanoriauti, šaulio tarnyba, Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Kodėl? Juk turiu vyresnio amžiaus tėvus, mažą vaiką! Būtent todėl ir einu, nes man jie yra brangūs! Jie kvietėsi pagalbos ir mes atėjome. Per kiek daugiau nei savaitę čia praleisiu devynis budėjimus. Čia reikia pabūti tam, kad suprastum. Sakai, kad COVID-19 nėra? Karantinas užknisa? Tada iki pasimatymo čia, arba dar blogiau – maiše. Prašau, sustokite! Pabūkime namie. Leiskime medikams apsikuopti. Mes šauliai savanoriai jiems padėsime“.
Liftininkas
„Oficialiai mūsų pareigos yra liftininko padėjėjas, čia liftai tokie, kurie be liftininko nevažiuoja – visiška senovė. Bet realiai darome viską. Lydime ligonius, gabename juos iš priimamojo į paskirtus skyrius, nešame mėginius į laboratoriją, vežame šiukšles iš skyrių. Aš stengiuosi daug laiko leisti priimamajame, čia dirba tik viena sesutė, o darbo naktimis netrūksta – greitosios pagalbos automobiliais atvežami įvairios būklės pacientai. Kai esi susitvarkęs su savo darbais, eini į skyrių ir pasiprašai darbo – visada jo gausi! Pavyzdžiui, padėti perkelti sergančius. Nes medicinos personalas yra tiesiog pervargęs“, – pasakojo A. Žukauskas.
Jis prisiminė, kaip aiškino gydytojui, kodėl jis čia: „Jam buvo sunku suprasti, kodėl aš čia – juk man nei alga, nei kompensacija susirgus nepriklauso. Gal ir esame egzotika, bet labai vertinama ir gerbiama“.
Ginklai seifuose
Dar 2003 metais šaulio priesaiką davęs A. Žukauskas sako, kad visą laiką tiek jis, tiek jo kolegos buvo ruošiami karui, tačiau šiandien jų ginklai seifuose, o šalmus ir šarvines liemenes pakeitė respiratoriai, skydeliai ir specialūs apsauginiai kostiumai. Viruso skeptikus šaulys ragino prisijungti prie savanorystės, kad patys pamatytų realybę.
„Budėjimą pradėjau 4 val. ryto. Ne koks rytas Lietuvai, netekome pacientų. Jie išėjo...“, – gruodžio 19 d. savo „Facebook“ paskyroje rašė šaulys.
„Išvežant jų kūnus net kilo mintis, kad piktybiniams karantino pažeidėjams teismo sprendimu galėtų būti skirta auklėjamoji priemonė, – surinkinėti palaikus iš miesto ligoninių. Dabar kūnus renka laidojimo namai. Po vieno budėjimo turėtume karantino profesorius“, – kalbėjo vyras.
„Koronaviruso fronte nieko naujo“
Sekmadienio rytą A. Žukauskas pasidalino dar viena jautria žinia:
„Koronaviruso fronte nieko naujo. Pastarąsias kelias dienas viename iš skyrių, į kurį teko užsukti, nunešant dėžę su vaistais, atvežant pacientą ar panašiai, – nuolat girdėjosi aimanos. Žmogus dejavo, nes jam buvo bloga, o šiąnakt aimanos nutilo amžiams. Viskas vyko įprastai. Man paskambino, kad reikia liftu užkelti gydytoją į kitą aukštą. Savo darbą padariau, persimetėm keliais žodžiais, daktaras sakė, kad pablogėjo vieno iš pacientų sveikata. Palikau jį ir nusileidau į priimamąjį, vėl skambutis, kad gydytojas nori grįžti į skyrių. Daktaras įlipo į liftą. Paklausiau, kaip sekėsi. „Mirė“, – atsakė. „Mirė?“, – buvo sunku patikėti. „Taip, labai staiga užduso“, – atsakė gydytojas.
Po kurio laiko prie priimamojo atvažiavo juodas mikroautobusas, pasikrovė ir išvažiavo. Koronaviruso fronte nieko naujo...“, – rašė A. Žukauskas.
Paklausiau, kaip sekėsi. „Mirė“, – atsakė. „Mirė?“, – buvo sunku patikėti. „Taip, labai staiga užduso.
Šią naktį jau trečias šaulio budėjimas. Vyras teigė, kad jau jaučiasi nuovargis, bet stengiasi išlaikyti budrumą.
„Esi kaip išminuotojas – antros klaidos padaryti negali, pirmąją išminuotojų klaidą tikriausia visi žinote (juokiasi). Šiąnakt einant ilgu ir tuščiu ligoninės koridoriumi pasidarė kažkaip karšta ir tvanku. Sustojau prie didelio lango, žiūrėjau į lauką ir galvojau, kaip dabar norėčiau tiesiog nusiimti respiratorių ir giliai giliai įkvėpti šalto gaivaus oro. Keistas jausmas, – norėti mums įprastų ir dažnai nevertinamų dalykų“, – dalinosi mintimis vyras.
Šaulys džiaugėsi, kad savanorių pajėgos vis gausėja: „Tik kartu surėmus pečius mes suvaldysime koronavirusą, o kai viskas pasibaigs ir visi bus mus pamiršę, mes savo anūkams pasakosime, kaip kariavome su priešu, kurio nematėme ir net neužuodėme“.
Mūsų daktarai – Kiborgai!
Šaulys kvietė nelikti abejingais, jungtis į savanorystę, sakydamas, kad nereikšmingų darbų nėra ir kad kiekvienas iš mūsų savo sąmoningumu ir darbu galime padėti susitvarkyti su šiuo virusu.
„Jau apsipratau ir neblogai gaudausi, daug dirbu savarankiškai. Ligoninė – lyg atominis lėktuvnešis vidury vandenyno: visi kažką dirba, kiekvienas skyrius –mažas organizmas. Čia, raudonoje zonoje, nepamatysi kažko sėdinčio. Dar tik antras budėjimas, bet man velniškai skauda ausis nuo respiratoriaus. Bet didžiausią įspūdį man daro mūsų daktarai! Toks jausmas, kad jie nepavargsta. Jie – Kiborgai! Nesvarbu, esi šaulys ar ne. Tu gali įsirašyti į istoriją! Tapk laikmečio herojumi – tapk savanoriu! Čia nereikšmingų darbų nėra!“ – kvietimu savo pasakojimą baigė A. Žukauskas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
VSD atstovė spaudai E. Samoškaitė traukiasi iš pareigų
Valstybės saugumo departamento (VSD) komunikacijos vadovės pareigas palieka Eglė Samoškaitė. ...
-
G. Nausėda: savanorystė, ypač per pandemiją, yra aukščiausia pilietiškumo išraiška1
Karantinui apribojus visuomeninį gyvenimą ir atsiradus neišvengiamam atstumui, visuomenėje išryškėjo sparčiai auganti vienišumo problema. Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė su jaunųjų maltiečių iniciat...
-
Į ES Bendrojo Teismo teisėjus pretenduoja aštuoni kandidatai
Teisingumo ministerijos paskelbtoje atrankoje į Europos Sąjungos Bendrojo Teismo teisėjo pareigas dalyvauja aštuoni pretendentai. ...
-
Nuo sekmadienio – pokyčiai bažnyčiose: tikintieji vėl kviečiami į pamaldas
Nuo šio sekmadienio pamaldos visų savivaldybių bažnyčiose vėl vyks dalyvaujant tikintiesiems, penktadienį pranešė Lietuvos vyskupų konferencija. ...
-
Padangų keitimo sezonas – iššūkis miškininkams: jau renka kalnus padangų3
Prasidėjęs padangų keitimo sezonas miškininkams – tikras galvos skausmas. Jau dabar tenka rinkti gyventojų miškuose ir pamiškėse neatsakingai išmestas padangas. ...
-
I. Šimonytė: galimybių pasas nėra imuniteto pasas, tai – papildoma priemonė8
Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad galimybių pasas būtų papildoma priemonė, kuri leistų žmonėms, dar neturintiems pilno imuniteto, tačiau turintiems dalinę vakcinaciją arba neigiamą COVID-19 testą, laisviau daryti tam tikras veikas. ...
-
Sinoptikai turi gerų žinių savaitgaliui: artinasi malonios permainos
Pasak sinoptikų, temperatūra palaipsniui kils. Savaitgalio orai kvies laiką leisti lauke, kadangi plūstels šiluma, o lietaus debesys pamažu trauksis. ...
-
A. Bilotaitė: tikslas – nulis žuvusiųjų gaisruose, VRM rengs tarpinstitucinį planą6
Vidaus reikalų ministerija (VRM) imsis rengti bendrą tarpinstitucinį planą, kaip išvengti mirčių gaisruose, neatleistina, kad jo nėra iki šiol, teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. ...
-
Premjerė: pagal vakcinavimą atsiliekančios savivaldybės „eina teisinga linkme“4
Pagal vakcinavimą atsiliekančios savivaldybės eina teisinga linkme, sako Vilniaus krašto vakcinavimo centruose penktadienį besilankanti premjerė Ingrida Šimonytė. ...
-
Balandžio 16-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Balandžio 16-oji, penktadienis, 16 savaitė. ...