A. Veryga: kol kas nėra poreikio itin griežtam žmonių judėjimo ribojimui

Antradienio popietę Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nuotoliniu būdu transliavo trumpąją spaudos konferenciją. Per ją sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pristatė naujausią informaciją dėl koronaviruso grėsmės valdymo ir prevencijos.

Kol kas nėra poreikio itin griežtam žmonių judėjimo ribojimui

Lietuvoje kol kas nėra poreikio itin griežtai apriboti žmonių judėjimo, kai iš namų galima išeiti tik būtiniausiais atvejais, bet ateityje gali tekti imtis ir tokių priemonių, sako sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

„Kol kas neketina (griežtai apriboti judėjimo – BNS), bet neatmestina, kad tokių priemonių gali tekti imtis, jeigu liga išplis labai plačiai ir mes turėsime labai drastišką augimą užsikrėtusių skaičiaus“, – per spaudos konferenciją antradienį sakė ministras.

Ministras taip atsakė į klausimą, ar kitų Europos šalių pavyzdžiu neplanuojama įvesti itin griežtų karantino sąlygų, kai iš namų gali išeiti tik įsigyti maisto, vaistu, pavedžioti šuns, o į darbą vykti tik su specialiu leidimu.

„(Ateityje – BNS) gali tekti įvesti ir tokius apribojimus, aš esu ne kartą minėjęs, kad gali būti ir kitų apribojimų, judėjimo ribojimų tarp miestų, ir panašūs dalykai, bet kol kas tokio poreikio Lietuvoje nėra“, – teigė ministras.

Kol kas neketina griežtai apriboti judėjimo, bet neatmestina, kad tokių priemonių gali tekti imtis, jeigu liga išplis labai plačiai ir mes turėsime labai drastišką augimą užsikrėtusių skaičiaus.

Lietuvoje antrą savaitę tęsiantis karantinui pirmadienį buvo sugriežtintos taisyklės prekybos vietoms, įvesta privaloma izoliacija savivaldybių patalpose grįžusiems iš užsienio bei sergantiems lengva koronaviruso forma. Gyventojams rekomenduojama viešose vietose nešioti kaukes bei vienkartines pirštines.

Keturiuose miestuose atidaryti mobilūs patikros punktai

Sveikatos apsaugos ministras informuoja, kad antradienį Telšiuose, Alytuje, Marijampolėje ir Šiauliuose atidaryti mobilūs koronaviruso patikros punktai. Ministras informuoja, kad nuo trečiadienio patikros punktai pradės veikti ir Panevėžyje bei Tauragėje.

„Nuo šiandienos 12 valandos veikia mobilūs patikros punktai Telšiuose, Alytuje, Marijampolėje ir Šiauliuose. Nuo rytojaus 12 valandos pradės veikti Panevėžio ir Tauragės punktai“, – Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

„Dar vienas punktas Utenoje intensyviai ruošiasi, o kai jis bus pasiruošęs, jam taip pat bus pasirašytas leidimas atlikti mobiliuosius tyrimus“, – pridūrė jis.

Bus pristatyti teisės aktų projektai pažaboti perpardavinėtojus

A. Veryga sako, kad trečiadienį Vyriausybėje bus pristatyti teisės aktai siekiant suvaldyti perpardavinėtojus, kurie šiuo metu būtinas prekes pardavinėja kur kas brangiau nei rinkos kaina.

„Teisingumo ministerija yra parengusi tam tikrų teisės aktų projektus. (...) Kviesčiau stebėti Vyriausybės posėdį, nes ten šie projektai bus pristatinėjami. Jų tikslas yra tokiomis sąlygomis užsitikrinti, kad nebūtų piktnaudžiaujama prekių (kainomis – ELTA), kurios tokiomis situacijomis gyventojams yra gyvybiškai būtinos“, – spaudos konferencijoje sakė Ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas A. Veryga.

„Yra, švelniai tariant, nemoralus elgesys šitos sudėtingos visuomenei situacijos akivaizdoje“, – sakė ministras.

Pastaruoju metu internete pagausėjo skelbimų, kai dezinfekcinis skystis, medicininės kaukės ir respiratoriai yra pardavinėjami dešimtis kartų už rinkos didesnėmis kainomis.

Vaikui susirgus koronavirusu, tėvams būtų sudarytos sąlygos jį prižiūrėti

Sveikatos apsaugos ministras teigia, kad, vaikui užsikrėtus koronavirusu, būtų ieškoma sprendimų, leidžiančių mažamečio nuo tėvų neatskirti.

„Kažkokio specialaus plano dėl vaikų nerengiame. Su vaikais susijusios priemonės daugiau buvo susijusios su ugdymu, su galimybe tėvams pasiimti nedarbingumą, jeigu tėvams reikėtų prižiūrėti“, – Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministras akcentavo, kad, mažamečiui susirgus koronavirusu, būtų siekiama, kad vaikas liktų su tėvais.

„Jeigu situacija nebus sudėtinga, tai tėvai su tokiu vaiku gali likti namuose, pasiimti nedarbingumą ir vaiką prižiūrėti. Jeigu bus situacija, kad vaikui reikės gydymo ligoninėje, tai aš manau, kad gydymo įstaigos tikrai ras sprendimą, kaip tėvų nuo vaikų neatskirti“, – patikino ministras.

Vyriausybė ruošiasi „vidutiniam“ epidemijos sunkumo scenarijui

A. Veryga antradienį sakė, kad sergamumo koronavirusu tendencijos priklausys nuo žmonių judėjimo ir oro sąlygų, o Vyriausybė dabar ruošiasi „vidutiniam“ epidemijos sunkumo scenarijui.

„Sudėtingos tos prognozės, nes priklauso nuo oro, nuo žmonių judėjimo. Lietuva anksti priėmė karantino sąlygas, anksti įsivedė ekstremalią situaciją, todėl situacija kitų šalių, kurios neturėjo tų priemonių ir užfiksavo pikus, mums netinka, nes pagal jas nelabai galim prognozuot. Tikrai nedrįsčiau prognozuoti, kada tas pikas bus“, – antradienį per nuotolinį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdį sakė A. Veryga.

Pasak ministro, „švelniajam“ scenarijui Lietuvei užtektų ir dabar turimo medicininės įrangos, o sudėtingiausiam, kai intensyvaus gydymo reikėtų šimtams tūkstančių žmonių, negalėjo būti pasiruošusi nei viena valstybė.

Lietuva tuo tarpu ruošiasi vadinamajam „vidutiniam“ scenarijui, tam siekiama įsigyti dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatų – jų dabar yra 900, o reikėtų ne mažiau kaip 1400.

„Vidutinis scenarijus, kuriam realistiškai ir ruošiamės ir perkam įrangą, yra vidutinis, mes jų (plaučių ventiliavimo aparatų – BNS) norėtumėm turėti ne mažiau kaip 1400, tiek norėtumėm įsigyti, dabar turim 900, toks yra vidutinis scenarijus, – sakė A. Veryga.

„Baisiausiam scenarijui nei viena šalis nebūtų pasiruošusi, kaip ir Lietuva, dėl labai elementarų dalykų – nebeturėtumėm tiesiog tiek medikų ir tiek vietos su deguonimi, su įranga, jei būtų tokia griūtis. Bet tam karantinai ir įvedinėjami, kad tokio scenarijaus nepasiektumėm“, – kalbėjo A. Veryga.

Ministras taip pat tikino, kad šiuo metu Lietuvos situacija „nėra bloga“, skaičiuojant, kokiam procentui tirtų žmonių nustatoma infekcija.

„Pagal dabartinę situaciją matom, kol kas ji nėra bloga, iš šimto tyrimų dabar nustatomi maždaug šeši atvejai teigiami, dabar tokia situacija. Palyginus su kitomis šalimis, tie skaičiai patys įvairiausi, Estijoj buvo prieš savaitę trylika (teigiamų – BNS) iš šimto“, – pažymėjo A. Veryga.

Naujausiais oficialiais duomenimis, Lietuvoje yra nustatyti 187 koronaviruso atvejai, iš viso tyrimai atlikti 2734 žmonėms. Latvijoje – 197 atvejai iš 6806 dėl koronaviruso tirtų žmonių, Estijoje – 369 atvejai ir 4041 tirto žmogaus.


Šiame straipsnyje: Aurelijus VerygakoronavirusasKoronavirusas LietuvojeCOVID-19 karantinasCOVID-19 saviizoliacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Azuolas

Azuolas  portretas
Zmogau , galvok ka sneki. O gal tau liepia taip sneketi. Mirs viresni, daugiau Sodroje pinigu liks, ar ne?

Alio

Alio portretas
Ar jis ką supranta tas diedas, ar blūdija savo vizijose..

Da

Da portretas
nekerta šeimos brandaus gyvenimo, juk kovojama pas mus dėl vaiku auklėjimo auginimo mokslinimo, leidimo į grupes o kur dar visokie užsiėmimai vaikams o dabar vienas ministras mokina šeimas kaip mokynti vaikus kada neveikia mokykols darželiai grupės ir t t nuotoliniu būdų stenksimes vaikams dėstyti kompiuteriniu lavinimu, o vaikams yra leidžiama ne ilgiau kaip 15 minučiu nu 20 jau negerai, ir ar visi vaikai turi kompus planšetus juk puse lietuvoj neturi šitokio malonumo, ką sakyti, viskas netinka, o dabar ka sako kitas ministras įvedam korona virusui, štanga kilnoti tėveliui ar ten mamytėi, į laukeli eiti ir atžalas vesti ne daugiau tik po du, taip jus ir atžala, o jau trečias sėdėk namie lauk bet juk tas vaikis yra nepilnametis palikti vieno negalima, ką daryti, ministeri po skribelia šaratai susisuko, reikia atvesinti, supilti ploviklio cholieros juk spiritotas ranku vanduo skestas tik purkš į burnele būk ne durnelė, va kombinacijos mūsų ponu ministru, juk nepasirošės niekur , tvarkos
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių