Šachmatininkai varžėsi dėl Seimo taurės

 • Teksto dydis:

Seimo rūmuose surengtame turnyre paaiškėjo šachmatų varžybų „Lietuvos Respublikos Seimo taurė – 2021“ nugalėtojai. 27-ąjį kartą vykęs renginys tradiciškai organizuojamas kovą – prieš Nepriklausomybės atkūrimo dieną, tačiau jau antrus metus dėl paskelbto karantino jis buvo perkeltas į rudenį.

Į varžybas susirinkusius šachmatininkus pasveikino Lietuvos šachmatų federacijos garbės prezidentas, Seimo pirmininko pavaduotojas Julius Sabatauskas, Seimo narys Giedrius Surplys Lietuvos šachmatų federacijos prezidentas Gytis Kaminskas ir varžybų vyriausiasis teisėjas, tarptautinės kategorijos arbitras Raimondas Paliulionis.

Turnyro nugalėtoju tapo ir pereinamąją Seimo taurę iškovojo jauniausias varžybų dalyvis – dvylikametis Danielius Šeras iš Šiaulių, šachmatais žaidžiantis nuo 6,5 metų, praneša Seimo kanceliarijos Spaudos biuras.

Pasak nugalėtojo tėčio Eduardo Šero, geriausiu jaunojo šachmatininko pasiekimu galima laikyti dalyvavimą pasaulio ir Europos greitųjų šachmatų čempionatuose: „5 kartus dalyvavome skirtingose amžiaus grupėse ir 4 kartus pavyko patekti į geriausiųjų dvidešimtuką, užpernai Europos čempionate tik per plauką netapome prizininkais – užėmėme 4 vietą komandinėje įskaitoje.“

Danielius jau ne kartą yra tapęs savo amžiaus grupių Lietuvos čempionu, yra laimėjęs prizų ir suaugusių turnyruose, tačiau pergalės Seimo taurės varžybose neplanavo.

„Stengėmės nekalbėti apie tai, nes galima lengvai perdegti, kai daug tikiesi, o paskui nepasiseka ir būna daug ašarų, bet mes daug dirbam ir žinom, kaip jis gali žaisti: paprasčiausiai reikia susikaupti ir sužaisti turnyrą nuo pirmos iki paskutinės partijos“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sakė E. Šeras.

Pirmąją vietą komandų įskaitoje užėmusiai marijampoliečių komandai „Hagibis“ (Darius Babrauskas, Rimvydas Šumskis, Marius Bubnys, Andrius Ratkevičius) įteikta pereinamoji Seimo kanclerio taurė.

Moterų kategorijoje turnyre geriausiai varžybose pasirodė vilnietė Vesta Kasputė.

Nugalėtojams apdovanojimus įteikė Seimo kancleris Modestas Gelbūda, Lietuvos šachmatų federacijos direktorius Arvydas Baltrūnas ir Vilniaus žydų bendruomenės pirmininkas, Lietuvos šachmatų federacijos narys Aleksandras Černovas.

Visiems varžybų nugalėtojams įteikti Seimo kanclerio padėkos raštai ir suvenyrai.

Varžybas organizavo Seimo kanceliarija kartu su Lietuvos šachmatų federacija, Vilniaus šachmatų klubu ir šachmatų klubu „ICIO“.

Seimo kanceliarija ir Lietuvos šachmatų federacija nuo 1995-ųjų organizuoja varžybas, kuriose kartu su šachmatų didmeistriais, tarptautiniais meistrais aktyviai dalyvauja Seimo vadovai, Nepriklausomybės Akto signatarai, įvairių kadencijų parlamentarai, kitų institucijų atstovai, užsienio valstybių politikai, diplomatai ir šios sporto šakos gerbėjai. Seimo rūmuose organizuojamos šachmatų varžybos yra analogų pasaulyje neturintis renginys, išskirtine proga suburiantis prie šachmatų lentos šio sporto entuziastus.NAUJAUSI KOMENTARAI

taip

taip portretas
/dirba/ civilanuke o dulkys nupucia vyrusus nuo sahlentos nkvdlgbt istynis cirkas ===
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių