S. Tamkevičius: klausiau ir meldžiausi – Viešpatie, pasigailėk, nes jie nežino, ką daro

Laisvės premijos laureatas, Kauno arkivyskupas emeritas kardinolas Sigitas Tamkevičius sako, kad rengti protesto akcijas prieš valdžią per Laisvės gynėjų minėjimą yra neleistina.

„Klausiau ir meldžiausi: Viešpatie, pasigailėk, nes nežino, ką daro“, – ketvirtadienį po Nepriklausomybės aikštėje vykusio minėjimo BNS sakė dvasininkas.

Lietuvos šeimų sąjūdžio ir kitų politinių veikėjų keli šimtai pakviestų protestuotojų švilpė, rėkė, mušė būgnus aikštėje vykstant iškilmingam Laisvės gynėjų dienos minėjimui ir Laisvės premijos įteikimo ceremonijai.

Taip elgtasi ne tik kalbant premjerei Ingridai Šimonytei, Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, Seimo Laisvės kovų ir valstybinės istorinės atminties komisijos pirmininkei Paulei Kuzmickienei, bet ir Laisvės premijos laureatei, vienai iš „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“ bendradarbių vienuolei Bernadetai Mališkaitei.

L. Balandžio/BNS nuotr.

„Suprantu, kad žmonės gali būti nepatenkinti kai kuriais ar Seimo, ar Vyriausybės sprendimais, bet tokią dieną, Lietuvos laisvės dieną,... Man trūksta žodžių“, – sakė S. Tamkevičius.

L. Balandžio/BNS nuotr.

Jis drauge su B. Mališkaite Laisvės premiją atsiėmė vietoj atvykti negalėjusio „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“ 1983–1989 metų vyriausiojo redaktoriaus, Telšių vyskupo emerito Jono Borutos.

„Gyvename laisvoje šalyje, žmonės gali būti kuo nors nepatenkinti, gali būti protestuoti, bet tik ne šiandien, ne šita proga“, – BNS sakė S. Tamkevičius.

Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius teigė, kad žmonės ketvirtadienį į Nepriklausomybės aikštę atvyko išreikšti protestą „prieš privalomą testavimą darbuotojų lėšomis, galimybių pasą“, taip pat protestuotojai reikalauja atstatydinti Vyriausybę.

Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės agresiją Vilniuje. Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tas, \\\\\.../////

Tas,  \\\\\...///// portretas
dvasiškas tėvelis kalėjime savo dūšią pardavė KGB užverbavo.Tik KGB agentas taip gali nekęsti savo tautos ir tikinčiūjų.Judas pardavęs dūšią už skatiką.___Dvasiškas tėveli,KGB agente,savo maldas susikišk į rudają,nes normalūs tikintieji tavo kliedesių skirtų kalaborantams palaikyt, tokiems kaip grybas ar papunis, neklauso.___Pasirodei,kas tu toks.___Ką per išpažinti tikintieji pasakė prieš Tarybų valdžią tokių dvasininkėlių pagalba nuguldavo ant KGB stalo.

Man buvo baisu

Man buvo baisu portretas
Kai Kaune ,prieš žmonių valią, žygiavo lg bt. Kuo jie nusipelnė Lietuvai? Bet tada visi tylėjo...sakė, taip reikia...

Su visa pagarba

Su visa pagarba portretas
Nepriklausomai Tėvynei...valdantieji per daug žmonių jau išstūmė į užribį...seime-milijonieriai, o kultūros darbuotojai su aukštaisiais išsilavinimais gauna 290€ pensijos. Ir t.t.
VISI KOMENTARAI 45
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių