Prokurorai su Seimo komisija dėl Druskininkų bendraus laiškais

  • Teksto dydis:

Prokurorai su Seimo Antikorupcijos komisija, atliekančia parlamentinį tyrimą dėl Druskininkų, norėtų bendrauti raštu, sako Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

Trečiadienį į pirmąjį tyrimo komisijos posėdį pakviestas pareigūnas teigė, kad prokuratūra galės suteikti tiek informacijos, kad nebūtų pakenkta ikiteisminiam tyrimui.

„Esame pasiruošę teikti informaciją ta apimtimi, kur prokuroras nemanys, kad gali pakenkti ikiteisminio tyrimo sėkmei“, - teigė D.Valkavičius.

Kauno prokuratūros vadovaujama Specialiųjų tyrimų tarnyba atlieka tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo Druskininkų savivaldybės įmonėje „Aqua“. Įtariama, kad bendrovės vadovas Edmundas Antanaitis, kartais pasitelkdamas kai kuriuos Druskininkų savivaldybės darbuotojus, organizuodavo žmonių apgyvendinimą viešbutyje „Aqua“ be jokios buhalterinės apskaitos, taip pat būdavo dalijamos įvairios dovanos – leidimai nemokamai pasinaudoti centro paslaugomis.

Antikorupcijos komisijoje sutarta, jog su prokuratūra bus bendraujama tik raštu, kad nesusidarytų įspūdis dėl spaudimo tyrimui.

Vyriausiasis prokuroras taip pat atkreipė dėmesį, kad jau dabar aišku, jog ne visų tyrimo dalyvių veiksmai vertintini pagal Baudžiamąjį kodeksą.

„Kadangi tyrimas yra gana didelės apimties, šiandien tas vaizdas aiškus, kad, ko gero, ne visi veiksmai užtrauks baudžiamąją atsakomybę, o dėl dalies veiksmų bus sprendžiamas klausimas, kam perduoti tą informaciją, ar Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, ar kitoms institucijoms, kad galėtų įvertinti vienų ar kitų pareigūnų veiksmus“, - sakė D.Valkavičius.

Anot jo, ikiteisminį tyrimą dėl Druskininkų organizuojantis prokuroras „mato variantus, mato kelius ir mato būdus, kaip komisijai pateikti vieną ar kitą informaciją, kad ji galėtų susidaryti vaizdą apie atliekamą ikiteisminį tyrimą“.

D.Valkavičius taip pat pranešė, kad prokurorai jau teikė medžiagą Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, kuri pradėjo tyrimą dėl Druskininkų politikų bei kitų asmenų veiksmų, susijusių su sveikatingumo ir poilsio centru „Aqua“.

Praėjusią savaitę Seimas Antikorupcijos komisijai pavedė atlikti parlamentinį tyrimą dėl situacijos socialdemokrato Ričardo Malinausko vadovaujamuose Druskininkuose ir dėl konservatorių atstovų šeimų verslo interesų. Iki kitų metų kovo mėnesio komisija turi atsakyti į nurodytus klausimus.

Iniciatyvą pradėti parlamentinį tyrimą dėl Druskininkų savivaldybės valdomų bendrovių veiklos teisėtumo, statybų, laikraščio leidybos pradėjo opoziciniai konservatoriai ir liberalai. Tačiau svarstant nutarimo projektą į jį įrašyti ir „tvarkiečio“ Petro Graužulio pasiūlymai tirti klausimus, susijusius su konservatorių vadovų šeimų nariais.

Tarp valdančiųjų iniciatyva atsiradusių klausimų - ar privačios Karalienės Mortos mokyklos vadovė, konservatorių lyderio sutuoktinė Austėja Landsbergienė pasirašydama sutartį dėl naujos mokyklos statybos bendrovės „NT valdos“ lėšomis valstybinės žemės sklype nepadarė žalos valstybei, nes privačiam verslui naudojo ir toliau planavo naudoti valstybės turtą bei lėšas, ar palankias sąlygas užsienio informacinių technologijų kompanijų steigimuisi Lietuvoje sudariusio buvusio premjero Andriaus Kubiliaus veikla nelėmė jo sūnaus Vytauto Kubiliaus įsidarbinimo „Google“ verslo plėtros vadovu Baltijos šalims ir t. t.

Tuo metu opozicijos siūlymu Antikorupcijos komisija aiškinsis Vijūnėlės dvaro statybų istoriją ir teisėtumą, kas ir kokiu pagrindu naudojosi Druskininkų savivaldybės įkurtos bendrovės poilsio centro „Aqua“ paslaugomis, ar nebuvo pažeistas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas ten įdarbinant mero, savivaldybės vadovų ir administracijos darbuotojų giminaičius.

Tyrimas turės būti atliktas ir dėl leidinio „Mano Druskininkai“, kurį anksčiau leido savivaldybės įstaiga, o vėliau leidybą perėmė viešoji įstaiga „Kantri medija“, kurios steigėjas yra verslininkas Darius Gudelis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių