Prezidentės patarėja: nebendrauti su Baltarusija neįmanoma

Būdama kaimynė, Lietuva negali nebendrauti su Baltarusija, o izoliacijai nepritaria visa Europa, sako prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimams.

Kita vertus, Jovitos Neliupšienės teigimu, tikslines sankcijas įvedusi Europa siunčia aiškų ženklą prezidento Aleksandro Lukašenkos režimui, pažeidžiančiam pamatines žmogaus teises.„Būnant kaimynais nebendrauti neįmanoma. Turint beveik 700 kilometrų sieną, glaudžius ir nusistovėjusius istorinius, prekybinius ir kultūrinius ryšius nerealu juos visus nutraukti. Net ir visa Europa pripažįsta, kad izoliacija nėra naudinga ir nepasiteisina“, - BNS sakė J. Neliupšienė.

Jos teigimu, negalima atsiriboti nuo daugybės bendrų žmogiškų, ekonominių, tranzito, aplinkosaugos, kultūrinių, saugumo ir panašių problemų sprendimo.

„Be to, juk niekaip kitaip nesukursime gerojo demokratijos pavyzdžio, kaip tik leisdami paprastiems baltarusiams ją pajusti Vilniaus gatvėse ar kokioje kitoje Europos sostinėje. Tai akivaizdu“, - teigė prezidentės patarėja.

„Atskiras klausimas – ar ir kaip bendrauti su politiniu režimu. Čia irgi akivaizdu, kad aiškus ženklas režimui, pažeidžiančiam pamatines žmogaus teises, turi būti. Baltarusijos atveju tas ženklas – tikslinės sankcijos konkretiems režimo rėmėjams - vizų draudimas ir ekonominių ryšių suspendavimas“, - teigė J. Neliupšienė.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja pabrėžė, jog „nacionalinio saugumo prasme geriau, kad Baltarusija yra nepriklausoma valstybė, svarbiausius sprendimus priimanti pati“.

„Viso to logiška išdava – “dvipusio kelio„ politika, kurios laikosi ir Lietuva, ir visa ES. Efektyvesnės politikos, kuri leistų rasti balansą tarp pagarbos demokratijai ir žmogaus teisėms bei racionalių pragmatinių interesų kol kas nėra“, - sakė patarėja.

Dėl represijų prieš opoziciją ES yra uždraudusi atvykti į ES 243 su Baltarusijos režimu siejamiems asmenims, taip pat įšaldytos kai kurių asmenų ir įmonių lėšos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Reimundas

Reimundas portretas
Baltarusijoje gyvenu nuo 2008. Kadangi būnu daugelyje valstybių, spjaudantiems ant A. Lukašenkos galiu pasakyti, kad JO dėka Baltarusija eiliniam žmogui šiandien yra GĖRIO SALA prasmirdusiame perpuvusio laukinio kapitalizmo vandenyne. Deja, viena iš labiausiai dvokiančių to vandenyno vietų – Lietuva... Turėjau progą asmeniškai pabendrauti su A. Lukašenka. Tai plačios erudicijos išmintingas šalies vadovas, besirūpinantis gerove, pirmiausiai, savo valstybės ir jos žmonių, o ne kapitalistinių erkių ir visokio plauko engėjų ar didžiulių pelnų besigviešiančių užsienio „investitorių“, kaip Lietuvoje. Lietuvoje savo laiku bandžiau įkurti įmonę, sugaišau 6 m., betvarkydamas popierius, leidimus, planus, projektus, kol supratau, kad čia esu nereikalingas... Savo nuostabai Baltarusijoje buvau sutiktas kuo maloniausiai, be jokių kyšių ir pažinčių per 5 MĖNESIUS sutvarkiau visus įmonės steigimo ir statybos dokumentus, gavau, tiesa, su asmeniniu A. Lukašenkos palaiminimu, valstybės paramą, ir šiandien įmonė kuo puikiausiai veikia. Kaip ir kitos beveik 500 lietuviškų įmonių Baltarusijoje. Skundžiasi tik vienas-kitas, nesupratęs, kad čia – ne Lietuva - reikės sąžiningai dirbti, o ne plėšikauti, dirbtinai keliant kainas ir engiant dirbančiuosius. Užtenka palyginti būsto, transporto bilietų, daugelio maisto produktų, vaistų, degalų, bankų bei komunalinių paslaugų kainas, ir viskas pasidaro aišku - jos nuo trečdalio iki keletos kartų mažesnės, negu Lietuvoje, nors atlyginimai panašūs... Pensijos Baltarusijoje nuo 55 m. moterims ir nuo 60 m. vyrams. Jeigu kas nori, gali išeiti į pensiją vėliau. Tada pensija didinama kiekvienais metais. Pvz., jeigu moteris išeina į pensiją 60, o vyras 65 m., jiems pensija būna padidinama 40%, ir t. t. Reikalauja „demokratijos“ ir protestuoja tik Baltarusijos 5-oji kolona, visaip skatinama ir gausiai šeriama JAV doleriais ir Eurais... Kaip taisyklė, tinginiai ir visokio plauko intrigantai ar kalėjime patupėję nusikaltėliai...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių