Prezidentė: gyventojų surašymas parodys, kaip turi vystytis valstybė

Pirmoji elektroninę gyventojų surašymo anketą užpildžiusi prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį sakė, kad surašymas padės sužinoti, kaip turėtų vystytis valstybė.

"Jau seniai neturime tikslios informacijos, kiek gi mūsų yra, kas mes tokie, kokį išsilavinimą turime, ką dirbame, ką veikiame. O ši informacija yra būtina tam, kad galėtume žinoti apie save daug ir padėti sau. Tai yra žinoti, kokios pagalbos kokiems gyventojų sluoksniams reikia, kokį išsilavinimą mes turime, ar mums trūksta žmonių vienoje ar kitoje srityje", - žurnalistams sakė šalies vadovė.

"Tai ta žinia, kuri reikalinga kiekvienam žmogui ir valstybei, kad žinotų pati valstybė ir žmogus, ką turėtų (daryti) rytoj ir kaip turėtų valstybė vystytis", - sakė D.Grybauskaitė.

Jos teigimu, pateikti duomenis surašymui elektroniniu būdu yra pigu ir greita.

"Pirmą kartą istorijoje mėginsime tai daryti elektroniniu būdu. Labai džiaugiuosi, kad kiekvienas žmogus, kuris turi kompiuterį, moka juo naudotis, gali prie jo prieiti, galės tai padaryti pigiai, greitai ir svarbiausia - visuomenei naudingu būdu", - kalbėjo šalies vadovė.

Antradienį Lietuvoje prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos gyventojų ir būstų elektroninis surašymas.

Jis rengiamas Lietuvos gyventojų skaičiui ir pasiskirstymui mieste bei kaime, savivaldybėse ir apskrityse, taip pat jų demografinei, socialinei ir ekonominei sudėčiai, migracijos mastams nustatyti, būstų kokybei įvertinti, teigia Statistikos departamentas.

Pirmą kartą gyventojams suteikta galimybė elektroniniu būdu susirašyti patiems - galima patiems užpildyti surašymo lapą internete, prisijungus prie Statistikos departamento gyventojų surašymo sistemos adresu www.esurašymas.lt.

Pasak laikinai Statistikos departamento generalinio direktoriaus pareigas einančios Vilijos Lapėnienės, surašyme turi dalyvauti visi nuolatiniai Lietuvos gyventojai.

"Tai reiškia - visi gyventojai, kurie Lietuvoje gyvena daugiau nei dvylika mėnesių. Tie emigrantai, kurie išvykę į kitas šalis ir jie ten gyvena mažiau nei metus, jie turėtų užsirašyti Lietuvoje, o tie, kurie ten gyvena ilgiau nei 12 mėnesių, jau yra nuolatiniai tos šalies gyventojai ir jie privalo dalyvauti tos šalies surašyme", - žurnalistams aiškino V.Lapėnienė.

Elektroninis surašymas vyks nuo kovo 1 iki 14 dienos. Gyventojai savo e-surašymo lape matys iš administracinių duomenų šaltinių jau įrašytus kai kuriuos asmens ir būsto duomenis: asmens gimimo datą, gimimo vietą, santuokinę padėtį, pilietybę, adresą, būsto plotą, pastatymo metus. Duomenis bus galima patikslinti.

Gyventojai turės parašyti tą adresą, kuriuo gyvena, net jei jis nesutampa su deklaruota gyvenamąja vieta.

Jei bus užpildyti visi būste gyvenančių asmenų duomenys, surašinėtojai, prasidėjus gyventojų apklausai, šio būsto nelankys.

Apie 60 proc. šalies gyventojų naudojasi internetu, todėl Statistikos departamentas kviečia pasinaudoti šia galimybe ir susirašyti elektroniniu būdu.

Balandžio 5 - gegužės 9 dienomis vyks antrasis surašymo etapas. Gyventojus, kurie surašė ne visus savo būsto gyventojus ar išvis nesusirašė elektroniniu būdu, lankys surašinėtojai ir paprašys atsakyti į surašymo lapo klausimus.

Pasak V.Lapėnienės, namus lankančius surašinėtojus galima bus atpažinti iš atributikos - portfelių ir specialių pažymėjimų. Numatyta, kad surašymo darbus atliks daugiau kaip septyni tūkstančiai darbuotojų.

Jos teigimu, surašymui iš valstybės biudžetui yra skirta 29,6 mln. litų . Apie 70 proc. šios sumos skirta surašinėtojų darbo užmokesčiui ir mokesčiams "Sodrai".

Pirmuosius surašymo duomenis planuojama paskelbti rugsėjį.

Surinkti duomenys yra konfidencialūs ir naudojami tik statistikos reikmėms.


Šiame straipsnyje: gyventojų surašymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

juh

juh portretas
ka vystytis??? jau lietuva taip issivysciusi kitaip sakant suvystyta, kad joje gyvent nebeimanoma. tas surasymas tai sudo gabalas

Aldona

Aldona portretas
Reikia, kad kiekvienas žmogus turėtų savo vietą visuomenėje. Reikia atgaivinti tą žmonių skruzdėlyną, kad netruktų darbo ir būtų galima sukurti visuminį-visuomeninį produktą, kurį būtų galima skirstyti įvairiems gyventojų poreikiams.

roja

roja portretas
idomu kokia atsakomybe bus taikoma Lietuvos pilieciams kurie atsisakys teikti savo duomenis atejusiam surasynetojui
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių