Premjeras: dėl sraigtasparnių įsigijimo finansavimo bus diskutuojama

Šalies prezidentei sukritikavus Vyriausybės sprendimą pirkti gelbėjimo sraigtasparnius iš namų renovavimui nepanaudotų Europos Sąjungos (ES) lėšų, premjeras antradienį pareiškė, jog dėl jų įsigijimo finansavimo šaltinių dar bus diskutuojama. Tačiau Andrius Kubilius kartoja, kad iki 2013 metų pabaigos nepanaudotos namų renovavimui skirtos europinės lėšos turės būti grąžintos Briuseliui, todėl sprendimas už jas pirkti sraigtasparnius yra geriausias.

„Aš dar sykį noriu pakartoti, kad tokią poziciją (pirkti sraigtasparnius - BNS) remia ir prezidentė, ir visi politikai, kurie diskutuoja. Niekas neabejoja dėl to, kad sraigtasparniai paieškos ir gelbėjimo funkcijoms atlikti Lietuvai yra reikalingi. Kaip finansuosime, iš kokių lėšų, kaip elgsimės, tai tuos dalykus dar diskutuosime. Visi projektai, kurie yra pateikiami daugiabučių namų renovacijai, turi būti finansuoti ir jie bus finansuojami. Iš kitos pusės, dėl savo žioplumo ir dėl Europos Sąjungos biurokratinių taisyklių mes negalime leisti, kad bent vienas litas nebūtų panaudotas ir būtų sugrąžintas Briuseliui“, - antradienių interviu Lietuvos radijui sakė A.Kubilius.

Anot jo, tiek šalies vadovė, tiek politikai pritaria Vyriausybės sprendimui įsigyti tris sraigtasparnius paieškos ir gelbėjimo funkcijoms. A.Kubiliaus teigimu, daugiabučių namų renovacijos programos finansavimas dėl to nenukentės.

Vyriausybės vadovas sakė, jog prieš rinkimus sulaukiama nemažai vertinimų dėl daugiabučių renovacijos programos, tačiau, pasak jo, jie ne visada paremti objektyviais skaičiais. Jo teigimu, iki 2013 metų buvo numatyta renovuoti 700 daugiabučių.„Akivaizdu, kad renovacijos programa įsisiūbuoja lėčiau negu mes planavome. Tam yra įvairių priežasčių, iš jų - ir gili ekonominė krizė, kuri visus Lietuvos žmonės labai skaudžiai paveikė 2009-2010 metais. Tai žmonės vertė abejoti, ar jiems tokioms aplinkybėms yra pakankamai drąsu eiti į renovacijos programą, bet šiuo metu pagal šią “Jessica" programą yra pateikta 275 paraiškos, vien per šiuos metus - nuo sausio pradžios iki dabar - yra pateikta 100 paraiškų.

Jeigu tokie tempai bus išlaikyti ir per kitus metus, tai kitų metų pabaigoje mes planuojame, kad gali būti tokių paraiškų nuo 450 iki 500", - teigė A.Kubilius.

„700 namų buvo numatyti pinigai, mes skaičiuojame, kad būtų gerai jeigu spėsime iki 2013 metų pabaigos pasirūpinti 500 namų. Tada kyla klausimas, ką turime daryti su tomis lėšomis, kurių galbūt iki šio periodo pabaigos nespėsime panaudoti“, - pridūrė premjeras.Jo teigimu, nuo 2014 metų prasidės nauja ES finansinė perspektyva, per kurią lėšos daugiabučių renovacijai būtų skirtos iš naujo.

Dalia Grybauskaitė praėjusį šeštadienį sukritikavo Vyriausybės sprendimą pirkti sraigtasparnius iš namų renovacijai nepanaudotų ES lėšų, sakydama, kad reikėjo ieškoti kitų šaltinų. Ji patvirtino, kad Lietuvai tikrai reikia sraigtasparnių, tačiau tam būtina rasti kitų finansavimo šaltinių.Liberalios pakraipos koalicijos partneriai ragina atšaukti sprendimą įsigyti sraigtasparnius iš daugiabučių namų renovacijai skirtų, bet nepanaudotų ES lėšų.

A.Kubilius anksčiau yra sakęs, jog tokį koalicijos partnerių elgesį lemia artėjantys Seimo rinkimai.Sraigtasparnių įsigijimui numatoma skirti 138 mln. litų.

Tam Vyriausybė pritarė liepos mėnesį.Lietuvos kariuomenės perkamų trijų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnių įsigijimą Aplinkos ministerija siūlo iš dalies finansuoti iš stringančios daugiabučių renovavimo programos lėšų.Iš viso iki 2015 metų daugiabučių renovacijai turėtų būti įsisavinta apie 514 mln. litų, tačiau Europos investicijų bankas (EIB) paskaičiavo, kad Lietuvai pavyks įsisavinti tik apie 376 mln. litų.

Lietuva planuoja įsigyti vidutinės klasės sraigtasparnius, kurie turėtų būti skirti civilinių užduočių vykdymui. Pirmasis iš jų turėtų būti pateiktas iki 2015 metų balandžio, kiti du - iki tų pačių metų rugsėjo. Sraigtasparnius būtina įsigyti iki 2016 metų, nes tuomet baigiasi dabar naudojamų rusiškų sraigtasparnių Mi-8 tarnavimo resursas.NAUJAUSI KOMENTARAI

ka dar galima pasakyti asilams

ka dar galima pasakyti asilams portretas
eikit na... vagys degradave
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių