Apie tai – pokalbis LNK laidoje „Labas vakaras, Lietuva“ su Joniškio rajono meru V. Gailiumi.
„Buvo aktyviai vakcinuojami žmonės ir iš tikrųjų tas aktyvus vakcinavimas šiandien padeda žmonėms išvengti negrįžtamų pasekmių. Ir mūsų sveikatos sistema neužlūžta, mes turime užimtų 16 lovų, o statistinis rodiklis, jeigu kalbėti apie socialistinį lenktyniavimą, tai ta statistika gal kažkam ir įdomi. Ši statistika reikalinga tam, kad būtų galima užtikrinti sveikatos sistemos veikimą, todėl mes maksimaliai organizuojame testavimą, raginame testuotis, mūsų žmonės yra sąmoningi – mokytojai yra sąmoningi, nes yra klasių, kur testuojasi beveik 100 proc. Yra organizuojami išvykstamieji testavimai į židinius. Viena socialinė įstaiga buvo testuojama keturis kartus, įmonė, kuri buvo židinys, – keturis kartus. Taip, ir kai testuoji, tai ir randi, nes žmonės nejaučia simptomų, nes yra pasiskiepiję. Vienoje įmonių iš 84 dirbančiųjų yra 79 pasiskiepiję, bet per keturis testavimo seansus mes nustatėme virš 40 žmonių, nešiojančių virusą. Jie buvo izoliuoti. Rytoj nukris 57, poryt 46, ir mes jau būsime nebe vidury. Ne statistikoje yra esmė. Esmė, kad sveikatos sistema veiktų. 16 lovų užimtų, nors kažkur dvigubai mažesni statistiniai duomenys, bet užimta 50 lovų. Ir be jokio abejonės, pasiskiepiję žmonės serga lengviau. Ir duok Dieve, išvengsime mirčių“, – ketvirtadienį sakė meras ir padėkojo besitestuojantiems žmonėms.
Vienoje įmonių iš 84 dirbančiųjų yra 79 pasiskiepiję, bet per keturis testavimo seansus mes nustatėme virš 40 žmonių, nešiojančių virusą.
V. Gailius teigė, kad šiame rajone situacija nėra tokia ir bloga – sveikatos sistema nėra užkrauta, visos medicinos paslaugos yra teikiamos, „ligoninė ir ambulatorinės paslaugos yra saugios.“
Anot jo, vienos maisto perdirbimo įmonės židinys jau yra užgesintas, vėliau buvo viešoji įstaiga, kurioje teikiamos socialinės paslaugos seneliams (ten buvo nustatyti 46 atvejai), šis židinys jau taip pat užgesintas, rytoj iš statistikos išsibraukia 57 žmonės. „Esmė yra testuotis žmonėms, kad būtų galima žinoti realią situaciją, kad nesugriūtų sveikatos sistema. Statistika – ne socialistinis lenktyniavimas ir man apgailėtinai atrodo situacijos, kai 100 proc. pasiskiepiję iš savivaldybių jau du mėnesiai kažkur, o dar kasdien skiepijasi po 50. Nereikia tyčiotis iš savęs“, – sakė meras.
Jis teigė, kad Joniškio rajono savivaldybėje yra aukštas pasiskiepijusių pagyvenusių žmonių, senjorų procentas, kol kas jaunimas nėra toks aktyvus.
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys trečiadienį pranešė apie ruošiamą sprendimą dėl premijų savivaldybėms už spartų vakcinavimą, jų sulauks trys savivaldybės, kurios pirmosios vakcinuos 90 ir 98 proc. 75 metų ir vyresnių žmonių. Joniškio rajono savivaldybėje 75–79 erių metų grupėje yra paskiepyta 75,5 proc., o 80 metų ir vyresnių – 70 proc. žmonių. Ar galėtų šie skaičiai būti geresni ir ar dalyvaus Joniškio rajonas šiose lenktynėse dėl premijų?
Meras pripažino, kad skaičiai galėtų būti geresni. „Supraskime, kad ir šioje kategorijoje yra žmonių, kurie ką tik persirgo, kurie negali skiepytis. Šiaip mūsų senjorai yra unikalūs, išmintingi. Su senjorais yra mažiausia problema, nes jie tiesiog skiepijasi. Ir čia nereikia jokio socialistinio lenktyniavimo, kai galės – pasiskiepys“, – sakė V. Gailius.
Naujausiais penktadienio duomenimis, Lietuvoje raudonojoje COVID-19 zonoje beliko 10 savivaldybių: Kazlų Rūdos ir Panevėžio miestai, Varėnos, Raseinių, Širvintų, Švenčionių, Ignalinos, Rokiškio, Kupiškio ir Panevėžio rajonai.
Statistikos departamento iliustracija.
Remiantis statistikos duomenimis, Joniškio rajono savivaldybėje situacija yra prasčiausia Lietuvoje – 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų teko 1 946,5 nauji COVID-19 atvejai. Šiuo metu čia nustatyti 359 sergantieji.
Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 2403 nauji COVID-19 atvejai, mirė 19 žmonių.
Tarp mirusiųjų nuo COVID-19 buvo nepaskiepyta arba nepilnai paskiepyta 13 žmonių.
Praėjusią parą 2587 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 7625 žmonės.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 1444 COVID-19 sergantys žmonės – daugiau nei pusšimčiu daugiau nei ankstesnę parą, 133 iš jų – reanimacijoje.
Šalyje praėjusią parą atlikta 15,8 tūkst. molekulinių (PGR) ir 10,5 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 887,9 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 10 procentų.
Daugiau mero minčių galite išgirsti vaizdo įraše:
Naujausi komentarai