Prancūzija ketina pasiųsti keturis naikintuvus į misiją Baltijos šalyse ir Lenkijoje

Prancūzija ketina pasiųsti keturis savo naikintuvus, siekiant sustiprinti NATO oro erdvės kontrolę Baltijos šalyse ir Lenkijoje, penktadienį nurodė vienas Prancūzijos gynybos ministrui artimas šaltinis.

Be naikintuvų „Rafale“ ir „Mirage 2000“, Paryžius taip pat pasiūlys „AWACS (aviacijos perspėjimo ir valdymo sistemos lėktuvų) patruliavimą iš Prancūzijos maždaug dukart per savaitę“, jeigu to būtų paprašyta, šaltinis sakė per ministro Jeano Yves'o Le Driano (Žano Ivo Le Driano) vizitą Estijos sostinėje Taline, padidėjus įtampai su Rusija dėl krizės Ukrainoje.

J. Olekas su prancūzų gynybos ministru žada kalbėti ir dėl "Mistral" laivų perdavimo Rusijai

Penktadienį su Prancūzijos gynybos ministru Jeanu Yvesu Le Drianu (Žanu Yvesu Le Drianu) susitinkantis krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sakė nevengsiantis ir klausimo dėl Prancūzijos „Mistral“ klasės jūrų desanto laivų pardavimo Rusijai.

„Kalbėsimės su kolega apie viską. Manau, kad prancūzai davė labai gerą ženklą - sprendimą dėl „Mistral" priims spalio mėnesį. Ir mes, ir tarptautinė bendruomenė, ir prancūzai turi laiko. Anksčiau skambėjęs įpareigojimas, kad „parduosime, kas bebūtų“, šiandien jau nebe taip skamba“, - BNS penktadienį sakė J.Olekas.

Jis tvirtino su ministru be karinių laivų klausimo taip pat aptarsiantis ir situaciją dėl įvykių Ukrainoje, taip pat dvišalį karinį bendradarbiavimą.

Rusija ir Prancūzija susitarimą dėl Prancūzijos dviejų desantinių „Mistral“ laivų statybos pasirašė 2011 metais, buvo pranešama, kad sandorio suma siekia 1.2 mlrd. eurų (apie 4,15 mlrd. litų). Pirmasis laivas, pavadintas „Vladivostok“, pagal susitarimą turėtų pasiekti Rusiją iki šių metų pabaigos, antrasis, „Sevastopolis“, turėtų būti pristatytas 2015 metais. Rusija taip pat įsigijo licencijas pati pasistatyti dar du tokius laivus.

Šis sandoris yra pirmasis atvejis, kai Rusijai parduodamos tokio aukšto lygio NATO karinės technologijos.

Kai kurios NATO sąjungininkės, ypač Lietuva, Latvija ir Estija, anksčiau ne kartą reiškė susirūpinimą dėl Rusijos apginklavimo šiuolaikiška Vakarų šalių įranga.

21 300 tonų „Mistral" klasės laivas gali plukdyti 16 sraigtasparnių, 40 sausumos puolamųjų mašinų, 900 karių ir kartu atlikti visas štabo ir vadovavimo funkcijas, t.y. jame gali būti sutelkti visi karinei operacijai būtini pajėgumai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių