DIENOS RŪPESTIS
Policija tikrins ginklų šeimininkus
Klaipėdoje yra per tūkstantį medžiotojų ir 800 kovinių ginklų savininkų. Ginklo savininkas turi rūpintis namuose laikomu ginklu, pasakoja Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato viešosios policijos Licencijavimo poskyrio viršininkas Žigintas Narmontas.
Policija ne tik išduoda leidimus ginklui įsigyti bei nešioti, bet ir tikrina, kaip jie laikomi.
Patys minimaliausi reikalavimai yra labai konkretūs ir nereikalaujantys daug sąnaudų. Prieš įsigydamas ginklą žmogus privalo žinoti, kad jis turi būti saugomas gyvenamoje patalpoje, metalinėje vidine spyna užrakinamoje dėžėje (seife), pritvirtintoje prie sienos ar grindų, kurios sienelių storis ne mažesnis kaip 3 mm. Įstatyme numatyta, kad tokias sąlygas ginklo savininkas privalo sudaryti pats.
Be to, jis privalo sudaryti sąlygas kontroliuojančių valstybės institucijų tarnautojams patekti į ginklų ir šaudmenų laikymo vietas bei, pareigūnams pareikalavus, pateikti ginklą ir leidimą jam laikyti. Klaipėdoje šiuos patikrinimus atlikti yra įgalioti Licencijavimo poskyrio pareigūnai ir nuovadų tyrėjai, anksčiau vadinti apylinkės inspektoriais.
Patikrinimai atliekami periodiškai bei, kai yra signalų, kad asmuo savo ginklą laiko pažeisdamas numatytus reikalavimus. Jei tikrinimų metu nustatomi šiurkštus ginklo laikymo reikalavimų pažeidimai, pareigūnai turi teisę surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolą, ir pažeidėjas susilaukia administracinės nuobaudos.
Pagrindiniai pažeidimai: nepritvirtinta dėžė (seifas), pakabinama spyna, dėžės sienelių storis nesiekia 3 mm, ji laikoma negyvenamoje patalpoje (garaže, sandėliuke, neįstiklintuose balkonuose ir panašiai).
Pasitaikydavo atvejų, kai asmuo deklaravo gyvenamąją vietą vienu adresu, o gyvena kitu.
Pakeitęs gyvenamąją vietą, apie turimą ginklą asmuo privalo per dešimt dienų raštu informuoti naujoje gyvenamoje vietoje esantį policijos komisariatą.
Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, žmonėms dėl vienų ar kitų priežasčių tenka išvykti iš šalies. Ginklo savininkui iškyla klausimas, ką daryti su savo ginklais. Vienas iš paprasčiausių sprendimo būdų - ginklus parduoti.
Tačiau dažnai asmuo nenori visiškai atsisakyti savo ginklų, tad vienas iš būdų užtikrinti ginklų saugumą - atiduoti juos laikinam saugojimui į policijos komisariatą. Šiuo metu ši paslauga nieko nekainuoja, tačiau ateityje ruošiamasi įvesti mokestį.
Turintys ginklus asmenys privalo žinoti ginklų ir šaudmenų apyvartą reglamentuojančius įstatymus ir poįstatyminius teisės aktus bei sekti jų pakeitimus.
Naujausi komentarai