Pirmadienis – diena, kai galvą skauda ne tik nuo darbo Pereiti į pagrindinį turinį

Pirmadienis – diena, kai galvą skauda ne tik nuo darbo

2025-02-12 15:25

Pirmadienį darbe fiksuojama daugiausiai neblaivių darbuotojų. Skaičiuojama, kad praėjusį pirmadienį į darbą neišsiblaivę galėjo bandyti eiti apie 10 tūkst. žmonių. Bet situacija kasmet gerėja.

Pirmadienis – diena, kai galvą skauda ne tik nuo darbo
Pirmadienis – diena, kai galvą skauda ne tik nuo darbo / Freepik.com nuotr.

Kasdien tikrinti darbuotojų blaivumą įmonė ėmėsi prieš šešerius metus. Įvairūs baldai čia gaminami iš metalo. Net akimirkai prarastas budrumas gali baigtis liūdnai.

Tačiau neblaivių darbuotojų pasitaikydavo bent kartą per savaitę.

„Greičiausiai būdavo, kad išgeria iš vakaro ir nespėja alkoholis išgaruoti iš organizmo. Arba darbo metu, pertraukėlės metu, pavyzdžiui, darbuotojui šalta, pavargo, kankina pagirios, tai irgi taurelę pakelia“, – teigė „Vildetos“ pardavimų skyriaus vadovė Milda Kulyova.

Įvedus prievolę pūsti tiek įeinant, tiek išeinant iš darbo, neblaivius fiksuoja jau tik kartą į ketvirtį.

„Iš tų, kas seniai dirbo, tikrai buvo neigiama reakcija, bet tvarka yra tvarka. O tie, kas ateina naujai, tai jiems tiesiog suteikiamas kodas, pristatoma kaip būtinybė ir niekas nekvestionuoja šio klausimo“, – pasakojo M. Kulyova.

D. Labučio / ELTOS nuotr.

Nors bendra situacija Lietuvoje kasmet po truputį gerėja. 

„2023 m. situaciją buvo viena geriausių per paskutinį dešimtmetį“, – duomenimis dalinosi NTAKD direktorės pavaduotoja Gražina Belian.

„Ateina nauja karta žmonių, kurių alkoholio vartojimo įpročiai šiek tiek kitokie“, – šnekėjo Daumantas Stumbrys.

Bet problematiškiausi išlieka vis dar tie patys: žemės ūkis ir komunalinės paslaugos.

O į taurelę nespjaunantiems, koją pakiša per anksti prasidėjęs arba per anksti pasibaigęs savaitgalis.

„Raudoniausios savaitės dienos visgi yra pirmadieniai, šeštadieniai, sekmadieniai“, – pripažino „Inovatyvių procesų sprendimų“ direktorius Darius Didžgalvis.

LNK stop kadras.

Pavyzdžiui, pirmadienį iki vidurdienio tokių fiksuota daugiau nei 100. Tiesa, tai tik lašas jūroje, mat iš daugiau nei milijono dirbančiųjų Lietuvoje netikrinama nė pusė. 

„Žiūrint į paprastus ofiso darbuotojus, dažniausiai tas yra netaikoma“, – sakė „Inovatyvių procesų sprendimų“ direktorius.

O tie, kuriuos tikrina, pagaunami triskart rečiau.

Alkoholį bent kartą darbe vartojo maždaug penktadalis darbuotojų. Dar beveik ketvirtadalis mano, kad alkoholis jų darbovietėje yra problema.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

O beveik dešimtadalis nurodė, kad darbdavys ypatingomis progomis – per gimtadienius, šventes – leidžia pavartoti alkoholinių gėrimų.

Galbūt dėl to, pačios juodžiausios yra Kalėdų antroji ir sausio pirmoji diena, kada neblaivių darbe skaičius išauga 3–4 kartus. 

Kai kurie žalingi įpročiai vis dažniau išprovokuoja nesutarimus.  

„Kolegos turi atlikti darbą už tuos pačius darbuotojus, kurie daro savo rūkymo pertraukėles“, – šnekėjo G. Belian.

Didžiausia šios dienos rykštė – augantis narkotikų vartojimas. Tačiau ar darbuotojai neapsvaigę nuo ko nors daugiau, kol kas niekas kontroliuoti nesiima.

„Palyginus su europiniu vidurkiu, tai mūsų vartojimo lygis iš tikrųjų yra dvigubai mažesnis, jei kalbame apie bendrąją populiaciją. Šioje vietoje yra didžiulis iššūkis ir daug čia gali būti priežasčių: ir dėl naujų atsirandančių medžiagų, ir dėl to paties karo Ukrainoje, kur pakoregavo srautus narkotikų patekimo“, – aiškino NTAKD direktorės pavaduotoja.

Beje, pabandėme patikrinti, ko verti populiarūs pasiteisinimai esą apsvaigo nuo gudobelės ekstrakto ar šokoladinių saldainių su likeriu.

Ir iš tiesų, nuo vieno saldainio galima pripūsti ir penkias dešimtąsias (0,53) promilės. Tik toks efektas išgaruoja per kelias minutes.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų