Pergalės Seimo rinkimuose politikos naujokėms nežada

Seimo rinkimuose norinčios dalyvauti partijos ir savarankiški kandidatai vėliausiai penktadienį privalo užsiregistruoti Vyriausioje rinkimų komisijoje. Šiemet į parlamentą veržiasi kaip niekad daug naujų politinių jėgų – net šešios.

Kai kurie politologai sako, kad naujumas išsivadėjo, ir nežada joms pergalės, praneša LRT Televizijos naujienų laida „Šiandien“.

Spalio 14-ąją rinkėjams nebus paprasta pasirinkti, į kieno rankas atiduoti savo valstybės vairą ir iždą. Seimo rinkimuose pareiškė norą dalyvauti net 26 partijos – daugiau nei bet kada. Iš jų net šešios politinės jėgos – naujos.

Tai Kristinos Brazauskienės Demokratinė darbo ir vienybės partija, Neringos Venckienės „Drąsos kelias“, Emigrantų, Vladimiro Romanovo Lietuvos žmonių partija, Dariaus Kuolio vadovaujamas „Lietuvos sąrašas“ ir Artūro Zuoko „Taip“.

Iki šiol prieš Seimo rinkimus įsikurdavo po vieną ar dvi naujas partijas.

„Galbūt net ne visos partijos, kurios dabar užsiregistravo politinės kampanijos dalyviais, aktyviai dalyvaus. Kai kurie mūsų skyriai iš partijų atstovų jau girdi, kad jiems iždininkus sudėtinga surasti, kai kas užsimena, kad ir kandidatų nelabai lengvai gali surasti“, – teigė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Pastaruosius trejus rinkimus nauja partija reiškė sėkmę. 2000 metais Seimą šturmavo Artūro Paulausko Naujoji sąjunga, 2004-aisiais – Viktoro Uspaskicho Darbo partija, o 2008 metais – Arūno Valinsko „Tautos prisikėlimas“, kurio nebeliko.

„Naujumas išsivadėjo ir kurti naują politinę jėgą prieš rinkimus jau yra sena tradicija. Tas naujumas buvo paimtas, matyt, iš prekybos. Kai mes perkame dantų pastą ir parašyta „Nauja“, tai tikime, kad ji geresnė už seną. Tad politinės jėgos, kurios ateidavo kaip naujos, tikėdavosi, kad vien to naujumo užteks pritraukti rinkėjus. Darbo partija žadėjo 2004 metais per 1111 dienų išspręsti daugybę žmonių problemų ir pagerinti gyvenimą. Rinkėjai nebetiki, kad bus linksmiau, kaip žadėjo atėjęs A. Valinskas su savo nauja politine jėga. Žmonės galbūt jau pasimokė iš tų patirčių ir dairosi į patikrintas laiko politines jėgas“, – komentavo politologas Vladimiras Laučius.

Naujos politinės jėgos mėgins mesti iššūkį 9 partijoms, kurios turi bent po vieną atstovą Seime. Visoms joms, kad galėtų patekti į Seimą, teks surinkti bent 5 proc. rinkėjų balsų. Politologai prognozuoja, kad ne visos išliks parlamente.

Rinkimuose pareiškė norą dalyvauti ir vienuolika partijų, kurios nuolat dalyvauja ir niekada nepatenka į Seimą.

Šįkart kaip niekada mažai žmonių pareiškė norą dalyvauti rinkimuose savarankiškai – vos 35, o, anot Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko, anksčiau būdavo ir po penkis šimtus.


Šiame straipsnyje: rinkimaiSeimo rinkimaiSeimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Morkunas

Morkunas portretas
Zalieji valdininkai uz pinigus valstieciam parsidavem tai ar naujokai ar seniokai, vistiek valdininkus ir politikus pinigai valdo, pageidautina zali :-)

Yz juos nebalsuosime

Yz juos nebalsuosime portretas
Pensiju vagys: Adomėnas Mantas TSLKDF Aleknaitė Abramikienė Vilija TSLKDF Anušauskas Arvydas TSLKDF Auštrevičius Petras LSF Ažubalis Audronius TSLKDF Babilius Vincas TPPF Bacevičius Vaidotas TSLKDF Bekintienė Danutė TSLKDF Bilotaitė Agnė TSLKDF Bogušis Vytautas LCSF Budrys Dainius TPPF Čaplikas Algis LCSF Dagys Rimantas Jonas TSLKDF Dautartas Julius TSLKDF Degutienė Irena TSLKDF Dumčius Arimantas TSLKDF Endzinas Audrius LSF Glaveckas Kęstutis LSF Grubliauskas Vytautas LSF Jankauskas Donatas TSLKDF Juknevičienė Rasa TSLKDF Jurkevičius Evaldas TSLKDF Kašėta Algis LSF Kazulėnas Algis TSLKDF Kubilius Andrius TSLKDF Kuodytė Dalia LSF Kupčinskas Rytas TSLKDF Kuzminskas Kazimieras TSLKDF Lydeka Arminas LCSF Liesys Jonas LCSF Luomanas Petras TSLKDF Margevičienė Vincė Vaidevutė TSLKDF Masiulis Eligijus LSF Masiulis Kęstutis TSLKDF Matulas Antanas TSLKDF Matuzas Vitas TSLKDF Melianas Artūras LCSF Navaitis Gediminas LSF Nedzinskas Antanas TPPF Pečeliūnas Saulius TSLKDF Pupinis Edmundas TSLKDF Ramanauskaitė-Skokauskienė Auksutė TSLKDF Ramelis Konstantas MG Razma Jurgis TSLKDF Rutkelytė Rūta TSLKDF Sabutis Liudvikas TSLKDF Saudargas Paulius TSLKDF Songaila Gintaras TSLKDF Stancikienė Aurelija TSLKDF Stankevičius Česlovas Vytautas TSLKDF Starkevičius Kazys TSLKDF Steponavičius Gintaras LSF Stirblytė Arūnė TPPF Stoma Saulius TSLKDF Stundys Valentinas TSLKDF Šedbaras Stasys TSLKDF Šimėnas Jonas TSLKDF Šukys Raimondas LCSF Tamašauskas Erikas LSF Uoka Kazimieras TSLKDF Urbanavičius Justinas TSLKDF Valinskas Arūnas TPPF Valinskienė Ingrida TPPF Vareikis Egidijus TSLKDF Vidžiūnas Arvydas TSLKDF Zingeris Emanuelis TSLKDF Žeimys Pranas TSLKDF Žiemelis Vidmantas TSLKDF

Degloji Apšvarinkime Lietuvą

Degloji Apšvarinkime Lietuvą portretas
, , . Būtina dar iki Seimo rinkimų suagituoti galutinai emigruoti iš Lietuvos visus viešai įvardintus valstybės pūlinius ir visokiausius maištininkus: pirmiausia Neringą Venckienę su Kedžiais ir visais Garliavos patvoriniais, visą Drąsos kelio partiją su kunigu Varkala, išgalvojusiais ir išpučiančiais nebūtą pedofiliją, kurstytojus valdžiai nepaklusti Naglį Puteikį, Ligitą Kernagį, A. Stancikienę, Valdą Vasiliauską, Vytautą Matulevičių ir visus kitus nepataisomus ramybės drumstėjus. .. Dėkojame AMB ir Ko, kad laiku išgrūdo iš Lietuvos visą milijoną vien tik erzelį keliančių išbadėjusių asmenų. . Ir jokių dvigubų pilietybių, kad netrukdytų ir toliau geriausiems be stresų vėl sugrįžti į Seimą ir valdžią visiems NUSIPELNIUSIEMS GYVENTI GERIAU. . Tai įgyvendinti padės mūsų specialiosios pajėgos, aprūpintos naujaisiais elektrošokiniais prietaisais, šalmais, neperšaunamosiomis liemenėmis, spec. lazdomis, kovinėmis dujomis, ištreniruotais šunimis, apginkluotos visais reikiamais šaunamaisiais ginklais, šarvuočiais ir sraigtasparniais. . Tai šie 240 kaukėtų vyrukų pademonstravo savo ištikimybę š.m. gegužės 17 d. 6 val.rytą, per pusvalandį išvaikant Varkalos trijų kunigų vadovaujamą bepoteriaujantį visą Garliavos patvoryną. . Seimo rinkimuose balsuokite toliau tik už Jums iki šiol atsidavusias ir pasiruošiusias toliau Jums tarnauti patikrintas partijas
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių