Paskelbtos pavardės žmonių, įrašytų į numatytų ištremti asmenų sąrašus

Lietuvos ypatingasis archyvas interneto paskelbė pavardes žmonių, kurie 1941 m., 1945–1953 m. buvo įrašyti į numatytų ištremti asmenų sąrašus. Šie sąrašai yra saugomi Lietuvos SSR vidaus reikalų ministerijos (MVD) Informacinio centro archyviniame fonde, skelbiama pranešime spaudai. 

Interneto svetainę „Elektroninis pavardžių archyvas“, kurioje skelbiamos asmenų pavardės, galite rasti čia

Archyve saugomi sąrašai yra išlikę nepilnai, o kai kuriuose sąrašuose yra nedaug informacijos. Iš 1941 m. sudarytų sąrašų išlikę tik iš Vilniaus ir Kauno miestų bei Mažeikių ir Utenos apskričių  numatytų ištremti asmenų sąrašai. Nedaug informacijos galima rasti 1945–1948 m. pagal apskritis sudarytuose sąrašuose. Vienuose sąrašuose įrašyti tik numatytų ištremti šeimų galvų duomenys, kituose – nurodyti visų šeimos narių duomenys, tačiau trūksta kai kurių anketinių duomenų (gimimo metų, vietos ir pan.).

Kai kurių apskričių, pvz. Vilkaviškio, sąrašų visai nėra. 1949 ir vėlesniais metais sudarytuose sąrašuose informacijos yra žymiai daugiau. Sąrašai sudaryti pagal apskritis, o kai kuriose apskrityse yra išskirti valsčiai. Sąrašuose įrašytos ne tik šeimos galvos, bet ir visi kiti kartu gyvenę bei bendrą ūkį vedę šeimos nariai, nurodomi jų gimimo metai arba amžius, gyvenamoji vieta. 1950–1953 m. sąrašai buvo sudaromi jau pagal naują Lietuvos SSR administracinį suskirstymą, pagal sritis ir rajonus. Šio laikotarpio sąrašuose yra beveik visa informacija apie ištremti numatytų šeimų sudėtį, visų šeimos narių anketiniai duomenys. Reiktu paminėti, kad 1941 m., 1945–1948 m. sudarytuose sąrašuose vaikai praktiškai neminimi. Po 1949 m. sudarytuose sąrašuose vaikai jau yra minimi: vienų apskričių sąrašuose – maždaug nuo vienerių metų amžiaus, kitų – nuo trejų.

Numatytų ištremti asmenų sąrašai yra suskaitmeninti ir prieinami viešai, todėl Elektroniniame pavardžių archyve radus ieškomo žmogaus pavardę, sąrašą, kuriame jis yra įrašytas, galima pažiūrėti Elektroninio archyvo informacinės sistemos Skaitmeninėje skaitykloje, kur dokumentus skaityti galima be apribojimų. NAUJAUSI KOMENTARAI

Aleksandras

Aleksandras portretas
Naujiena, kad lifeiniškos kiaulės šmeižė aplinkinius ? Niekados nebus paviešinti šmeižikų, ar čia reklamuojamų sąrašų sudarinėtojų duomenys, nes ten bus minimum 95 procentai lifeinių. Nelabai naudinga propogandai...

Vitas

Vitas portretas
Kažkas su tuo sąrašu negerai. Jeigu jis sudarytas iki 1953, tai kaip į jį papuolė 1966 metais gimę asmenys?

to Suknisti

to Suknisti portretas
Ta motina bent jau turėjo galimybę išlikti gyva, o iš nacių Osvencimo krosnių, nei viena motina negrįžo.
VISI KOMENTARAI 70

Galerijos

Daugiau straipsnių