Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba teigia, kad asmuo išreiškė norą, jog su juo susijusi informacija, kuri yra, anot jo, nebeaktuali, pasenusi būtų pašalinta.
Asmuo aiškino, kad nebuvo davęs teisėto sutikimo „Google“ tvarkyti jo asmens duomenis. Tačiau paieškoje įvedus jo vardą bei pavardę pateikiamas sąrašas nuorodų į tinklapius su susijusia informacija ir nuotraukomis.
Skundo teikėjas, kuris yra verslininkas, tikino, kad nėra viešas asmuo, todėl informacija, kuri dabar laisvai prieinama internete neturėtų būti laisvai disponuojama.
„Tačiau išnagrinėję gautą informaciją ir atlikę papildomą analizę, nusprendėme šio asmens skundo nenagrinėti“, – teigė Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba.
Sprendimą tarnyba priėmė atsižvelgdama į visuomenės teisę žinoti. Kitaip tariant, stiprų visuomenės interesą. Pasak tarnybos, informacija apie asmenį, kuris yra įtariamasis nusikalstamose veiklose, yra aktuali ir būtina žinoti visuomenei.
Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba pateikė ir detalesnį šio atvejo apibendrinimą:
* Asmuo, pateikęs skundą yra aktyvus verslininkas, o skundžiama informacija yra susijusi su jo nuolatine veikla;
* Didžioji dalis informacijos yra generuojama iš žinomų naujienų šaltinių;
* Paliekant informaciją prieinamą, visuomenė bus apsaugota nuo galimo netinkamo profesinio elgesio;
* Dalis skundžiamos informacijos buvo kelerių metų senumo;
* Asmuo teistas už turto prievartavimą bei kitas pasikartojančias nusikalstamas veikas, todėl visuomenė turi pagrįstą ir teisėtą interesą toliau turėti prieigą prie šios informacijos.
Naujausi komentarai