- Irtautė Gutauskaitė, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Švietimo, mokslo ir sporto ministrui Gintautui Jakštui vis dar viliantis, kad antrąjį streiko etapą planuojanti pedagogų profsąjunga sutiks su ministerijos siūlomu atlyginimų didinimu, jos lyderis Andrius Navickas sako, kad nesiruošia atnaujinti sutarties ir sutikti su pasiūlymu.
„Tokios sutarties, kokią siūlo ministerija, tikrai nepasirašysime. Nes tas siūlymas yra nieko iš esmės nekeičiantis (...). Tai tikrai tokios sutarties mes nepasirašysime“, – Eltai teigė Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos (LŠDPS) pirmininkas.
A. Navicko teigimu, ministras G. Jakštas yra teisingai pastebėjęs, kad jo vadovaujama profesinė sąjunga nenori toliau kalbėtis ir ieškoti sutarimo dėl mokytojų atlyginimo didinimo. Anot LŠDPS pirmininko, tęsti susitikimus ir derybas su ministerija yra beprasmiška, nes G. Jakštas vis siūlo mokytojų netenkinantį variantą – kitais metais atlyginimus didinti 21 proc.
„Ministras rugsėjį guodėsi, kad neturi laiko su žmona susitikti, priverstas daugiau laiko skirti man, tai tikrai nenorėčiau jam trukdyti tų susitikimų ir jis galėtų skirti daugiau laiko žmonai. Nes susitikimai tikrai yra beprasmiai – ministras, kaip sugedusi plokštelė, užsiciklinęs siūlo tą patį variantą, kuris nieko nekeičia. Tai kaip ir prasmės tikrai susitikinėti nėra“, – kalbėjo A. Navickas.
A. Navicko profsąjungai priklausantys mokytojai šiuo metu ruošiasi antrai streiko bangai lapkričio pabaigoje. Mokytojai tikisi, kad Seimo nariai, tuo metu svarstysiantys kitų metų biudžetą, palaikys profsąjungos reikalavimą pedagogų atlygį didinti 32 proc.
„Dabar matome diskusijas, vykstančias Seime, matome, kad Seimo nariai tikrai dvejoja – visi supranta, kad mokytojai yra teisūs, reikalaudami to, kas jiems priklauso“, – sakė A. Navickas.
Tas siūlymas yra nieko iš esmės nekeičiantis.
„Galvojame, kad kuo gausiau dalyvausime streike nuo lapkričio 22 dienos, tuo labiau įtikinsime Seimo narius, kad ministerija buvo neteisi, siūlydama tokį pasiūlymą, kuris iš esmės nekeičia padėties švietimo sistemoje“, – pridūrė jis.
A. Navicko teigimu, per pastaruosius du mėnesius prie jo vadovaujamos pedagogų profsąjungos prisijungė apie 1 tūkst. naujų narių.
„Streikas parodė, kad mokytojai tikrai mumis pasitiki. Apie tūkstantį naujų narių prisijungusių prie mūsų organizacijos per šituos du mėnesius rodo, kad mūsų veiksmai yra teisingi ir mokytojai pritaria mūsų veiksmams, ir mes einame teisingu keliu, todėl ir toliau juo eisime“, – teigė LŠDPS pirmininkas.
Ketvirtadienį žurnalistams komentavęs švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas sakė, jog tikisi, kad antrajam streiko etapui besiruošianti A. Navicko profsąjunga vis tik sutiks su ministerijos siūlomu mokytojų atlyginimų didinimu ir pasirašys atnaujintą kolektyvinę sutartį. Visgi, ministras teigė matantis, kad mokytojai nenori toliau derėtis, todėl nesiruošia kalbėtis „per prievartą“.
Seimo opozicija ne pirmą mėnesį reiškia palaikymą streikuojantiems mokytojams. Šiuo metu trys opozicinės partijos yra registravusios pasiūlymus didinti mokytojų atlyginimus labiau nei valstybės biudžeto projekte yra numačiusi Vyriausybė.
Darbo partijos frakcija siūlo 2024 m. valstybės biudžeto projekte numatytoje Vyriausybės skolinimosi programoje atsisakyti galimybės skolinti 245 mln. eurų ir lėšas skirti švietimo sektoriui. Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ taip pat siūlo padidinti mokytojų darbo užmokestį, skiriant 300 mln. eurų iš kitais metais biudžete numatomo lėšų likučio. Socialdemokratai siūlo pedagogų darbo užmokestį didinti tiek, kiek prašo švietimo darbuotojų profesinė sąjunga – po 15 proc. nuo kitų metų sausio ir rugsėjo mėnesių.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) kitų metų valstybės biudžete yra numačiusi pedagogų atlyginimus didinti 21 proc.
ELTA primena, kad rugsėjo 29–spalio 12 d. vyko aktyvus pedagogų streikas, organizuotas švietimo darbuotojų profesinės sąjungos. Spalio 12 dieną streikui perėjus į pasyviąją fazę, mokytojai grįžo darbuotis į klases. Vis dėlto, grįžti į aktyvųjį streiką planuojama lapkričio 22 dieną.
Grįžimas prie streiko lapkričio pabaigoje yra grindžiamas tuo, jog tuo metu Seime bus pradėtas svarstyti kitų metų valstybės biudžetas. Tikimasi, kad parlamentarai išgirs profesinės sąjungos prašymą kitais metais didinti mokytojų atlyginimus ne 21 proc., kaip numatė Švietimo ministerija, o 32 procentais.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Šaligatvių barstymas druska: sostinės valdžia atsakė į dažniausius klausimus
Įsivyraujant žiemiškesniems orams, vilniečiams kyla klausimų, kaip ir kiek beriama druskos ant šaligatvių. Savivaldybė atsakė į dažniausiai kylančius klausimus apie takų priežiūrą žiemą. ...
-
Meteorologai – apie išskirtinius metus Lietuvoje
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad 2024 metai buvo šilčiausi stebėjimų istorijoje, o kritulių kiekis – dešimtadaliu mažesnis nei vidutiniškai. ...
-
Apie migrantų ydas prabilęs Ilchomdžonas sukėlė pyktį: dabar jie mane keikia, bet rytoj padėkos12
Drąsus ir atviras tadžiko politinio pabėgėlio Ilchomdžono Jakubzodos pokalbis su kauno.diena.lt apie masinės imigracijos keliamus iššūkius susilaukė daugybės reakcijų. Tarp jų ir plataus išeivių iš Vidurio Azijos pasipik...
-
Sprogimų daugiabučiuose pamokos: ką turėtų žinoti kiekvienas gyventojas?1
Pernai sprogimas Viršuliškėse sugriovė daugiabutį, o gyventojai atgal sugrįžti galėjo tik maždaug po metų. Šiemet sprogimas apgadino daugiabutį sostinės Dzūkų gatvėje. Abiem atvejais iš karto kilo klausimų, kas už nel...
-
Paskelbtas 2025 metų šauktinių sąrašas: pasitikrinkite12
Lietuvos kariuomenė penktadienį paskelbė šių metų karo prievolininkų sąrašus. ...
-
Šalia prekybos centrų esantys betoniniai statiniai – ne tik dėl estetikos
Žinoma, kad parduotuvėse žmonių saugumą užtikrina vaizdo kameros, apsaugininkai, bet yra ir kitų saugos priemonių, kurias pastebi ne kiekvienas. ...
-
SAM siūlo skirti daugiau valstybės finansuojamų rezidentūros studijų vietų
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo skirti 20 papildomų valstybės finansuojamų medicinos rezidentūros studijų vietų ir dešimt papildomų vietų į odontologijos rezidentūros studijas, penktadienį pranešė ministerija. ...
-
Tyrimas: Lietuva ir kitos Vakarų šalys Rusijai tiekia kare naudojamas technologijas
Lietuva ir kitos Vakarų šalys pernai ir užpernai į Rusiją eksportavo technologijas, kurias rusai galimai panaudojo savo artilerijoje kare prieš Ukrainą, penktadienį pranešė LRT radijas. ...
-
„Treti metai, kaip nepalaidoti“: kas vyksta su Leipalingyje rastų partizanų palaikais?
Valstybei neskiriant lėšų įrengti specialų memorialą Leipalingio kapinėse Druskininkų savivaldybėje, daugiau kaip 40-ies partizanų palaikai kelerius metus saugomi nepalaidoti. ...
-
Ramybė baigėsi: pasienyje su Baltarusija apgręžti keturi neteisėti migrantai
Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžti keturi neteisėti migrantai, penktadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). ...