Nacionalinis miškasodis sutelkė gamtos mylėtojus: Lietuvos miškuose pasodinta 2 mln. naujų medžių

  • Teksto dydis:

Balandžio 23 d. vyko didžiausia iš visų iki šiol buvusių miško sodinimo talka – Nacionalinis miškasodis. Visuose 26-iuose Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose buvo įveistas rekordinis plotas naujų miškų – net 748 ha.

Naujai įveisiamuose miškų plotuose buvo pasodinta virš 2 mln. įvairių rūšių medelių – beržų, juodalksnių, eglių, pušų bei ąžuolų.

Aplinkos ministerijos ir Valstybinių miškų urėdijos (VMU) organizuojamo renginio metu medelius visoje Lietuvoje sodino įmonės, įstaigos, organizacijos, bendruomenės ir piliečiai, mylintys gamtą bei norintys prisidėti prie Lietuvos miškingumo didėjimo, kuris šiuo metu siekia 33,7 %.

„Džiugu, kad Lietuvoje mišku daugėja. Jeigu palyginsime dabartine Lietuva su tarpukario Lietuva, tai mišku plotas dabartinėje Lietuvoje yra tris kartus didesnis. Miškai valo orą, kuriuo mes kvėpuojame, užtikrina rekreacinę funkcija, saugo dirvožemį, suteikia galimybes apsirūpinti kuru. Dėl to kiekviena raginu, turint laisva plotelį, pasodinti medžiu. Taip gerinam aplinka, kurioje gyvensim“, – apie akciją kalbėjo aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Šių metų pagrindinis miškasodžio akcentas – naujai įveisiami miškų plotai. Be naujai įveisiamų miškų plotų, Valstybinių miškų urėdija balandį atkurs apie 9175 ha miškų, kuriuose buvo pasodinta dar apie 30 mln. medelių.

Pasak Valstybinių miškų urėdijos generalinio direktoriaus Valdo Kaubrės, Nacionalinis miškasodis – kelių dešimčių metų tradicija ir viena prasmingiausių švenčių, suburiančių į miško sodinimą įvairiausių profesijų atstovus bei įvairaus amžiaus Lietuvos piliečius, kurie nori kartu prisidėti prie darbo, gražiausiai įprasminančio žmogaus meilę gamtai.

„Mums – miškininkams, miškasodis – ypatinga šventė. Rūpinamės, kad miškai išliktų ateities kartoms ir šiandien ypatingai didžiuojamės, kad miško sodinimas, buvęs tik miškininkų darbu, tapo gražia ir laukiama švente, prie kurios kasmet jungiasi vis daugiau žmonių ir juos sieja viena gražiausių mūsų vertybių – pagarba ir meilė gamtai“, - sakė V. Kaubrė.

Pasibaigus Nacionaliniam miškasodžiui, Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija (VMU) gegužės 21 dieną kviečia susitelkti kitam prasmingam tikslui – „Miško kuopai“, kurios metu visuose Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose bus tvarkomi miškai bei renkamos juose paliktos šiukšlės, kurių miškininkai per metus surenka net 900 tonų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Onė

Onė portretas
Gerai kai sodina,bet tas pozavimas........., o atkurti visus iškirstus miškus prireiks ir 30-40metų.žala padaryta nepataisomai miškuose,viduryje plyni kirtimai,skauda širdį žiūrint.o juk r Tai ir žvėrelių paukščių buveinės ,namai.dėl ko žvėreliai eina į kiemus? Todėl kad juos išvijo iš miškų tokie subingalviai kurie dabar pozuoja tipo rūpinasi miškais.

nera ka noret kgb

nera ka noret kgb  portretas
kaip sovietiniais laikais valdzia pozuoja kaip sodina medzius

cha ...na nebent 2 milij. nauju sudo kruvu

cha  ...na  nebent 2 milij. nauju sudo kruvu  portretas
,,,pasodino,,, sodintojai busimam ,,miske.,,Pirmiausiai visoj lietuvoj neatsirastu tiek sodinuku , antra is tokio skaiciaus pasodintu ,,, tiap Sliap,,,, kaip taisykle prigyja is 10-- tik 1 vienas sodinukas ...na ir trecia -uzauga -is ju [ teisingai pasodintu] tik 50% nes kitus nueda aukiniai zverys , nulauzo misko lankytojai , , sunaikina gaisrai...ir t.t
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių