Mišių metu kapelionas rėžė apie LGBT: iškrypėliai mokina mus, kas mes esame

 • Teksto dydis:

LGBT bendruomenės vertybės ir požiūris pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje aptariamas itin dažnai. Savo nuomonės nevengia išreikšti ir dvasininkai. Šįkart akiratyje atsidūrė Kretingos Pranciškonų gimnazijos kapelionas Paulius Vaineikis, kuris mišių metu nepasikuklino išsakyti savo požiūrio apie LGBT drastiškais pasisakymais.

„Kada pasaulis, mes sakom, šėtonas, susimokė, netgi politiniu lygmeniu, iškreipti žmogaus prigimtį. Kada per Lietuvos, per LRT, mokina iškrypėliai, taip šviesiai tiesiai galiu pasakyti, iškrypėliai, LGBT‘ešnikai, mokina mus, kas mes esam. Kad, pasirodo, berniukai, tai jau nebėra berniukai, vyrai, pasirodo, nėra vyrai, kad mergaitės nėra mergaitės, moterys nėra moterys, bet galas žino kas. Įsivaizduojate? Kada valstybiniu lygmeniu bando įsiveržti į mokyklas ir mokinti amoralių dalykų“ – kalbėjo P. Vaineikis.

Nepaisant skirtumų, kuriuos turime apie vieną ar kitą su LGBT teisių užtikrinimų susijusią problemą, turėtume skatinti sugyvenimą ir pagarbą, o ne žeminimą ir neapykantą.

Kapeliono pamokslo ištrauką feisbuke paviešino Lietuvos žmogaus teisių centras. „Ar neapykanta ir vienos ar kitos socialinės grupės žeminimas gali būti pateisinami religijos laisve? Ne pirmą kartą su centru susisiekia žmonės, kurie piktinasi tuo, kaip dalis kunigų atsiliepia apie LGBT bendruomenę. Vieni jų yra netikintys, kiti – tikintys ir nesupranta tokių bažnyčios narių vartojamų žodžių, jaučiasi atstumti ir pažeminti. Lietuvos Respublikos Konstitucija sako, kad bažnyčios bei religinės organizacijos turi teisę laisvai skelbti savo mokslą bei atlikti savo apeigas“, – rašoma pranešime.

Pasak centro atstovų, kiekvienas žmogus gali turėti ir išsakyti savo nuomonę, tačiau reikia nepamiršti elementarios pagarbos kitų požiūriui. „Vis dėlto, visuotinai priimtini pagarbos kito žmogaus orumui principai galioja visiems, nepaisant religijos ar kitų požymių. Tad bažnyčios nariai turi ir gali išsakyti savo požiūrį į tos pačios lyties santykius ir šeimas, tačiau tai daryti pagarbiai, nežeminant ir nestigmatizuojant kitų visuomenės narių. Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad LGBT bendruomenė ir toliau susiduria su neigiamomis visuomenės nuostatomis. Todėl nepaisant skirtumų, kuriuos turime apie vieną ar kitą su LGBT teisių užtikrinimų susijusią problemą, turėtume skatinti sugyvenimą ir pagarbą, o ne žeminimą ir neapykantą“, – teigia Lietuvos žmogaus teisių centro atstovai.

Kapeliono atsakas

Po paviešinto vaizdo įrašo feisbuke pasisakė ir pats kapelionas P. Vaineikis. „Esu jūsų pažemintas! Jūs sutrypėte visas mano socialinės lyties, požiūrio į pasaulį, į Lietuvos seimą, į meilę LGBT ir laisvės… (atsiprašau) į mano vaivorykštės partiją. Kaip jūs išdrįsote homofobiškai mane išvadinti „kunigu“ (jūs pavartojote tą bjaurią, purviną vyrišką giminę) pažeisdami mano lytišką susiorientavimą – tą nuostabią Adventinę dieną būti avataru! Jūs ką?! Nematėte, kaip aš stengiausi pasipuošti ir būti bent kiek į jus panašus – trans/lezb/Continental/Gay/Space/KalėdųEglutės orientacijos! O akiniai, mano vaivorykštiniai rainbow akiniai, kuriais aš norėjau suprasti jūsų homosapiens pasaulį! Jūs net neįsivaizduojat, kaip užgauliai pavadinote mano pirmąjį pamokslą pasakyta jūsų – žmonių gimtąja kalba: „plūdu“! Siaubas! Man tiesiog trūksta avatariškų žodžių išreikšti pasipiktinimui ir nuostabai su kokia netolerancija jūs žiūrite į kitaip atrodantį, kalbantį, galvojantį?! Jūs patys tikriausi avatarofobai! Ir dar drįstate mane vadinti „homofobu“! Mane, kuris su tokia meile jums – homai stengiausi padaryti šventę!“ – feisbuke piktinosi P. Vaineikis. 

Kviečiu visus, kurie išdavėte Tėvynę, pardavėte Lietuvos vaikus, jaunimą ir šeimas šėtonui (nesvarbu raudonam, rudam, žaliam ar vaivorykštiniam) nuoširdžiai daryti atgailą!

„Įsidėmėkite, tai pati baisiausia hate speech kalba, kurią galėjau patirti aš – mažasis avataras! Kad jumis užbanintų visi pasaulio socialiniai tinklai! Negana to, jūs ruošiatės kitą mėnesį patvirtinti kažkokią stabuburbulo konvenciją, kuria norite visiškai sunaikinti mano, kaip itin retos seksualinės – avatariškos mažumos – teises! Patys, šlykščiausiu – gyvatišku būdu, niekam nesakant, tyliai, nuslepiant nuo tos gražios konvencijos autorių, kurie nuoširdžiai dirbo eilę metų, kad apgintų jūsų hetero primatų – moteriškas teises nuo smurto, įkišote savo gender-pirlį-tirlį, o mane, avatarinę mažumą, pamiršote?! Jūs – begėdžiai, be sąžinės! Aš tikrai dabar pasiskųsiu jūsų tarptautinėms homų teisėms! Jus visus atleis iš darbo ir visų Seimo, ministrų pareigų! Gerai apie jus toks vienas homas apaštalas Paulius rašė: „Jūs pilni visokio neteisumo, piktybės, godulystės ir piktumo, pilni pavydo, žudynių, nesantaikos, klastingumo, paniekos, apkalbų! Jūs – šmeižikai, Dievo nekentėjai, akiplėšos, išpuikėliai, pagyrūnai, išradingi piktadariai, neklausantys tėvų, neprotingi, neištikimi, be meilės, negailestingi! Nors žinote Dievo sprendimą, jog visą tai darantys verti mirties, jūs ne tik patys taip darote, bet ir palaikote taip darančius“! (pagal Rom 1,29-32) Hei, mieli homo: „Argi Aš trokštu, kad nedorėlis mirtų, o ne kad grįžtų iš savo kelio ir gyventų? Tai Viešpaties Dievo(Visatos Avataro) žodis“ (Ez 18,23)“, – citavo Kretingos Pranciškonų gimnazijos kapelionas.

„Ir dar! Labai rimtai: perspėju, kad turite nebedaug laiko! Neerzinkite Dievo ir Lietuvių tautos su savo visomis genderizmo nesamonėmis. Kviečiu visus, kurie išdavėte Tėvynę, pardavėte Lietuvos vaikus, jaunimą ir šeimas šėtonui (nesvarbu raudonam, rudam, žaliam ar vaivorykštiniam) nuoširdžiai daryti atgailą!  Gavėnia – Dievo Malonės laikas visiems daryti atgailą, palikti nuodėmę, grįžti pas Viešpatį! (Jei kam nors skaitant užėjo noras mane pasiųsti ant „trijų raidžių“, primenu, kad yra toks kurortas Peru valstybėje, paprašysiu nupirkti ir bilietą!) Jei kas manote, jog šiandien gali likti neutralūs ir tavęs „Stambulo konvencija“ nepalies, pasakysiu pranašystę, atsitiks, kaip 1940 m.: „Kai žmogiškos kančios bedugnėje atsiskleidė melas, žmonės tik tada suvokė: mus apgavo! Leidomės būti apgauti nacių, bolševikų. Ne, tai nebuvo tiesa, tai buvo baisus tiesos iškreipimas! Siekiant pateisinti ir išlaikyti klikos diktatorišką valdžią, blogis nuo vaikystės mums buvo pateikiamas, kaip gėris. Diktatoriai žino: blogį būtina vadinti „gėriu“, nes žmogus nori gyventi dėl gėrio…“ (G. Kuby „Gender revoliucija). Šaukiu aš tautą, nuodomės užguitą“, – taip įrašą feisbuke baigė kapelionas.

Primename, kad savaitės pradžioje LGBT palaikančių žmonių akiratyje atsidūrė kunigas Algirdas Toliatas. Dvasininkas feisbuke pasidalijo įrašu, raginančiu pasirašyti peticijas prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą ir prieš Stambulo konvenciją.

Į tokius įrašus socialiniame tinkle sureagavo ir Lietuvos garsenybės. „Vemsiu. Kažkokių menkystų pasaulėlis... Neklausote savo popiežiaus, katalikai, pamanykit! Kokia tamsa ir kaip gėda, kai kunigai tokiais pezalais dalinasi... Liūdesys“, – rašė dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu.

Apie žinomo kunigo įrašus viešojoje erdvėje pasisakė ir nuomonės formuotoja Agnė Kulitaitė. „A. Toliato pasidalinimas buvo bjaurus, bet ko dar galima tikėtis? Labiau nustebintų, jei praneštų, kad pagaliau, po 50 remonto metų, bažnyčių stogai sutaisyti ir likusios lėšos skiriamos šeimoms, kurios skurdžiai gyvena“, – feisbuke rašė žinoma moteris.

Žurnalistas ir visuomenės veikėjas Andrius Tapinas tvirtino, kad po šių A. Toliato pasisakymų kvietė jį atvykti į savo laidą, tačiau dvasininkas tokio siūlymo atsisakė. „Jeigu eini į kontraversišką temą, būk pasiruošęs, jog gausi vienokį ar kitokį atkirtį. Dėl to kunigo Toliato atsitraukimas mano atrodo keistas, kvietėme jį į laidą, bet kunigas atsisakė motyvuodamas, jog nenori politikuoti. Pataisykite, jeigu klystu, bet man regis, kad Bažnyčios hierarchai Lietuvoje ir pro-katalikiška žiniasklaida nepritaria Stambulo konvencijai. Tai kodėl trauktis ir teisintis? Kaip tik, mega populiaraus ir charizmatiško kunigo pozicija sustiprintų konvencijos priešininkų gretas. Nebent yra toks smulkus niuansas. Kunigas Toliatas yra madingas kunigas. Labai madingas kunigas, kurio savo vestuvėms, krikštynoms, dermavonėms ir netgi četurnedėliui nori Lietuvos influenceriai, įtakotukai ir šou biznio žvaigždės. Ir pyktis dėl tokios smulkmenos kaip Stambulo konvencija kunigui su jais nesinori. Nothing personal just business. Nors vis tiek skauda, kad jautiesi sutryptas į miltus“, – socialiniame tinkle rašė A. Tapinas.NAUJAUSI KOMENTARAI

God save us

God save us portretas
Labai geras ir teisingas kunigo pamokslas. Demonai visada puola teisybę.

Puikus gerb.kapeliono

Puikus gerb.kapeliono portretas
pamokslas.Tai visų sveikų katalikų ir sveikų kitų konfesijų tikinčiųjų,ir net ateistų pažiūrų,nuomonių bei įsitikinimų deklaracija.O valdantieji pila žibalą į ugnį.Istorija žino tokios politikos pasekmes.Taip bus ir dabar.

Stasys

Stasys portretas
Keista, kad net kažkokia Maldeikienė iš Europos Parlamento sugalvojo pulti kunigą Toliatą, net savaip interpretuodama jo siekį įkurti kultūros centrą Vilniaus Senamiestyje.
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių