„Misija Sibiras 2016“ ekspedicijos komanda – jau Igarkoje

  • Teksto dydis:

Pasaulio lietuvių vienybės dieną išlydėjome jau 15-ąją ekspediciją - „Misija Sibiras'16". Šiandien projekto dalyviai pasiekė Igarką ir joje praleis didžiąją dalį ekspedicijos laiko. Masinių trėmimų laikotarpiu į Igarką buvo ištremti tūkstančiai lietuvių, tad čia dalyvių laukia vienos didžiausių lietuvių kapinių buvusios SSRS teritorijoje.

„Misija Sibiras'16" komanda į ekspediciją pajudėjo liepos 17 dieną. Vilniaus traukinių stotyje, geležinkelių muziejuje, net ir lyjant lietui, rinkosi dalyvių artimieji, projekto partneriai, buvę ekspedicijų dalyviai ir visi neabejingi kilniai „Misija Sibiras" projekto veiklai. Ekspedicijos dalyvius ir susirinkusius svečius sveikino muzikos grupė Kūjeliai. „Misija Sibiras'16" komandai linkėjimus sakė profesorius Vytautas Landsbergis, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, „Misija Sibiras" projekto patarėjų tarybos pirmininkas Vygaudas Ušackas, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Išvykus iš traukinių stoties dalyvių laukė ilgas kelias į Maskvą.

Pirmadienio ryte komanda jau buvo Maskvoje ir džiaugėsi šiltu ambasadorius Remigijus Motuzo priėmimu. Nusiprausę, papietavę ir tik truputį pailsėję projekto dalyviai apsilankė Butovo poligone. Jame totalitarinio režimo buvo nužudyta daugiau nei 20 tūkstančių Sovietų Sąjungos piliečių. Pagerbdami jų atminimą dalyviai sutvarkė atminimo paminklą, pasodino gėlių.

Antradienį, prieš vykdami į oro uostą, projekto dalyviai dar apsilankė Gulago istorijos muziejuje. Jis - vienas naujausių ir moderniausių muziejų šalyje, leidęs projekto dalyviams aiškiau suprasti teroro mastą, kuris palietė visus. Iš Maskvos laukė skrydis į Krasnojarską. Atvykus į jį nebuvo kada ilsėtis, nes iki kito skrydžio buvo likusi vos daugiau nei valanda. Jai prabėgus dalyviai jau buvo pakeliui į Igarką.

Šiandien „Misija Sibiras'16" komanda jau Igarkoje. Čia jų laukia pagrindinė ekspedicija. Dalyvių planuose lietuvių kapinių tvarkymas, taip pat tikimasi, kad pavyks susisiekti ir susitikti su Igarkoje tebegyvenančiais lietuviais ar jų palikuoniais, pabendrauti su jais bei perduoti jiems Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime užrašytus atvirlaiškius ir Prezidentės laiškus.

Prisidėti prie pilietiškumo idėjų sklaidos galite paremdami projektą „Misija Sibiras". Tai padaryti galite projekto paskiroje portale Aukok.lt, arba trumpaisiais numeriais 1417 - auka 2 Eur, 1418 - auka 3 Eur.

Labdaros ir paramos fondo „Jauniems" įgyvendinamo projekto „Misija Sibiras" metu jauni žmonės vyksta į apleistas Sibiro vietoves susitikti su dar ten tebegyvenančiais lietuvių tremtiniais ir sutvarkyti apleistas kapavietes. Nuo 2006 m. savo norą dalyvauti projekte išreiškė daugiau nei 11 000 jaunų žmonių, suorganizuota 14 ekspedicijų bei tūkstančiai pristatymų mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, eksponuota šimtai jaunimo ekspedicijų fotografijų parodų, sukurti dokumentiniai filmai. Visa tai prisidėjo prie jaunosios kartos pilietiškumo bei didžiavimosi savo valstybe jausmo ugdymo.


Šiame straipsnyje: IgarkaMisija Sibirasekspedicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių