Ministerija: lenkų kalbos tarpinių patikrinimų rezultatai džiugina

Balandį vykusio lenkų tautinės mažumos gimtosios kalbos ir literatūros tarpinio patikrinimo surinktų taškų vidurkis siekia beveik 33 balus iš 40 galimų, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai tokius rezultatus vertina teigiamai.

Pasak ministerijos, patikrinime dalyvavo beveik 800 lenkų mokomąja kalba besimokančių gimnazijos III klasės mokinių.

Rezultatai rodo, jog maksimalų taškų surinko 7,1 proc. mokinių. Nuo 35 iki 40 taškų surinko 390 mokinių.

Tarpinį patikrinimą sudarė klausymo, skaitymo ir teksto kūrimo dalys. Patikrinimas vyko elektroniniu būdu, jam skirta pusantros valandos, užduotys vertintos automatiškai.

„Pirmasis tarpinis patikrinimas vyko balandžio 19 dieną, jį laikė tik lenkų mokamąja kalba III klasės mokiniai (...). Galime pasidžiaugti, kad sekėsi labai gerai“, – žurnalistams pristatydamas rezultatus kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

„Vilniaus S. Konarskio gimnazijoje viskas praėjo labai sklandžiai. Aišku, buvo nerimo prieš tai, nes naujas dalykas (...). Kai mokiniai turėjo galimybę išsibandyti tas užduotis gyvai tai nurimo ir mokiniai, ir mokytojai, nes pasirodo tas tarpinis patikrinimas nėra nei baisus, nei kažkoks labai ypatingas, nes mokiniai pripranta atlikti patikrinimus su kompiuteriais“, – kalbėjo gimnazijos direktorius Valerijus Jaglinski.

Svarbu pabrėžti, kad tai, jog beveik pusė mokinių ateis ramesni į valstybinį brandos egzaminą, nes žinos, kad aš jau esu jį išlaikęs.

Lenkų mokomąja kalba besimokantys mokiniai tarpinį patikrinimą laikė todėl, kad atnaujinta lenkų tautinės mažumos gimtosios kalbos ir literatūros programa mokyklose įgyvendinama nuo praėjusių metų rugsėjo 1-osios. Kitos atnaujintos programos mokyklose bus pradėtos įgyvendinti nuo ateinančių mokslo metų.

Privalomų ir privalomai pasirenkamų dalykų tarpiniuose patikrinimuose turės dalyvauti visi juos mokytis pasirinkę mokiniai, jie vyks III-IV gimnazijos klasėse.

„Jau yra pilnas tvarkaraštis. Didžiausias srautas yra kovo mėnesį“, – kalbėdamas apie artėjančius patikrinimus teigė R. Skaudžius.

Nuo 2024-2025 mokslo metų valstybinio brandos egzamino įvertinimą sudarys dvi dalys: 60 balų už brandos egzaminą, tarpinis patikrinimas bus vertas 40 balų.

„Svarbu pabrėžti, kad tai, jog beveik pusė mokinių ateis ramesni į valstybinį brandos egzaminą, nes žinos, kad aš jau esu jį išlaikęs (...) ta atsakomybė, psichologinė našta, ji mažėja“, – kalbėjo R. Skaudžius.

Nacionalinės švietimo agentūros pavaduotoja Asta Ranonytė pažymėjo, jog du mokiniai už lenkų kalbos tarpinį patikrinimą gavo nulį taškų, tačiau jie galės laikyti brandos egzaminą 2024-ųjų vasarą.

Pasak viceministro, brandos egzamino negalės laikyti tarpinį atsiskaitymą be pateisinamos priežasties praleidę mokiniai, tačiau jei praleidimo priežastis pateisinama, tarpinį egzaminą laikyti bus galima IV gimnazijos klasėje.

Tarpinių atsiskaitymų metu, mokiniams sprendžiant užduotis, kabintuose budės ne laikomo dalyko specialistai. Viceministro teigimu, siekiamybė, kad mokiniai tarpinius egzaminus laikytų savo mokyklose.

Mokyklų vadovų asociacijos prezidentas, KTU Inžinerijos licėjaus direktorius Dainius Žvirdauskas teigė, jog didelėms gimnazijoms tarpiniai patikrinimai gali sukelti infrastruktūros iššūkių, tačiau pasak direktoriaus, jie yra išsprendžiami pasitelkiant kitų mokyklų, savivaldybių pagalbą.

Nuo ateinančių mokslo metų mokiniai laikys du tarpinius lietuvių kalbos ir literatūros patikrinimus. Pirmasis bus skirtas kalbėjimui, antrasis – skaitymui, teksto supratimui ir literatūros bei kultūros pažinimui.

Du tarpiniai atsiskaitymai taip pat bus ir matematikoje, jų užduotys bus sudarytos iš dviejų dalių. Pirmojoje dalyje reikės atlikti uždarojo tipo uždavinius ir atsakyti į kelių tipų klausimus, antrojoje dalyje – pateikti trumpojo atsakymo uždaviniai ir klausimai.

Be minėtų atsiskaitymų tarpiniai patikrinimai taip pateikti pirmajai ir antrajai užsienio kalboms, biologijai, chemijai, fizikai, informatikai, inžinerinėms technologijoms, istorijai, geografijai, ekonomikai ir verslumui, filosofijai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių