Ligoninės imasi veiksmų: pačios kvies pasitikrinti dėl susirgimo vėžiu

Siekiant sumažinti mirtingumą nuo gimdos kaklelio, krūties ir storosios žarnos vėžio, ligoninės profilaktiškai pasitikrinti nuo šių ligų kvies asmeniniais kvietimais su nustatytu vizito laiku pas paskirtą gydytoją.

„Dabartinė atrankos sistema nebeatitinka šio laikmečio realijų. Paprastai kalbant, žmonės dabar išsitirti pagal minėtas prevencines programas ateina arba patys sužinoję iš artimųjų, iš viešos erdvės, arba pasiūlo gydytojai, bet yra labai daug pacientų, kurie nežino išvis apie tokią galimybę, retai ateina į gydymo įstaigas“, – BNS sakė ministro Aurelijaus Verygos atstovė Lina Bušinskaitė.

Ji teigė, kad kvietimus su nustatytu vizito laiku pas paskirtą gydytoją žmonėms, kurie patenka į rizikos grupes pagal amžių, ketinama siųsti nuo 2021 metų.

„Kauno klinikos ir Prienų pirminės sveikatos priežiūros centras jau atliko bandomąjį projektą, siuntė prie šių įstaigų prirašytiems pacientams asmeninius kvietimus – laiškus“, – teigė ministro atstovė.

Dabar A. Verygos įsakymu atrinkti koordinaciniai centrai – Nacionalinis vėžio institutas, Santaros bei Kauno klinikos – rengia metodikas, kurios padėtų patikrinti kuo daugiau žmonių.

Tikimasi, kad tai leis anksčiau nustatyti ligą ankstyvoje jos stadijoje, kai dar nėra didelės žalos sveikatai.

Šis projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Pasak ministerijos, tam Santaros klinikos gavo beveik 1,6 mln., o Kauno klinikos – beveik 1,2 mln. eurų.

Šiuo metu gimdos kaklelio vėžio ankstyvosios diagnostikos programa yra skirta moterims nuo 25 iki 60 metų, jos gali kartą per trejus metus pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio.

Krūties vėžio programa skirta moterims nuo 50 iki 69 metų, joms kartą per dvejus metus gali būti atliekamas mamografinis tyrimas.

Taip pat dabar kartą per dvejus metus vyrams ir moterims nuo 50 iki 75 metų gali būti atliekamas slapto kraujavimo testas dėl storosios žarnos vėžio.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, pagal gimdos kaklelio vėžio ankstyvosios diagnostikos programą patikrinta daugiau nei 122 tūkst. moterų, dėl krūties vėžio – beveik 107 tūkst. moterų, dėl storosios žarnos vėžio – apie 241 tūkst. vyrų ir moterų.

Per pirmuosius septynis šių metų mėnesius nemokamai dėl gimdos kaklelio vėžio pasitikrino 70 tūkst. moterų, dėl krūties vėžio – 68 tūkst. moterų, dėl storosios žarnos vėžio – 150 tūkst. vyrų ir moterų.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiuo metu Lietuvos poliklinikose užsiregistravę 764 tūkst. moterų, galinčių dalyvauti gimdos kaklelio vėžio diagnostikos programoje.

Taip pat poliklinikose užsiregistravę 455 tūkst. moterų, galinčių dalyvauti krūties vėžio patikros programoje, dar 958 tūkst. moterų ir vyrų užsiregistravę storosios žarnos vėžio patikros programoje.

Anot ministerijos, pastaraisiais metais dėl kiekvienos iš šių onkologinių ligų patikrinama apie pusė visų užsiregistravusių moterų ir vyrų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ligon.

Ligon. portretas
Patikros nebijo ,tiesiog žmogui nėra laiko,prisiverče nueiti profilaktiškai pasitikrinti o paskiau siuntinėja į privačias med.firmas ,atlikti kaip kuriuos tyrimus.Manau viskas turėtų būti poliklinikoje ,kad atvykus į ją būtų galima atlikti visus reikalingus tyrimus o ne keliauti po miestą ir ieškoti kur kokiame užkampyje yra vienas ar kitas med.aparatas.

Pil.

Pil. portretas
Kas iš to kad dieagnozuos ligą ,tačiau gydys pagal cosialinį sluoksnį.Įsisidėmėkite mojesčių mokėtojai,kad jūs mokate sveikatos draudimą taio kaip visi,tačiau jūs gydys pagal socialinį jūsų sluoksnį,dalis pinigų jūsų gydymui atideks aukštesnio socialinio sluoksnio žmogui.Tai štai,taip netikėtai interviu metu,apie tai buvo prasitarta.Nestebūklas tada, kad ne visi išgydomi nuo sunkių ligų ir tame tarpe nuo vėžio.

Pacientas

Pacientas portretas
Yra kraujo tyrimas kurio rezultatai parodo ar žmogus serga vėžiu, ar ne ,kodėl jo nedaro,nereikia jokių kitų patikrinimų,nebent radus ligą reikėtų patikslinti.Prisiveža privačios firmos visokių aparatų, paskiau per ligonių kasas siurbe pinigus už apžiūrėjimą.Nors kraujo tyrimas viską pasako apue žmogaus sveikatą.Nebent medikai Lietuvoje liko niekam tike.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių