Lietuvos ambasadai Romoje patalpas projektuos Italijos kompanija Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos ambasadai Romoje patalpas projektuos Italijos kompanija

2015-06-24 05:39
Lietuvos ambasadai Romoje patalpas projektuos Italijos kompanija
Lietuvos ambasadai Romoje patalpas projektuos Italijos kompanija / A. Ufarto / BFL nuotr.

Užsienio reikalų ministerijos (URM) konkursą, kuriame ieškotas Lietuvos ambasados patalpų Romoje projektuotojas, laimėjo Italijos kompanija WOA.

Ta pati bendrovė buvo atsakinga už Lietuvos paviljono pasaulinėje parodoje „Expo 2015“ statybos priežiūrą, techninės dokumentacijos derinimą su Italijos institucijomis. Tarp savo darbų bendrovė nurodo ir projektus Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje.

Pagal šį mėnesį pasirašytą URM ir bendrovės WOA sutartį, ambasados patalpų projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugas ji atliks už 100,8 tūkst. eurų.

„Paslaugų teikėjas per 270 kalendorinių dienų turi parengti techninį darbo projektą, jį suderinti teisės aktų nustatyta tvarka bei gauti statybos darbus leidžiančius dokumentus. Turint parengtą ir suderintą techninį darbo projektą bus organizuojamos rangos darbų viešojo pirkimo procedūros“, - BNS penktadienį nurodė URM.

WOA atvirame konkurse, kurį skelbė URM, nugalėjo pasiūliusi mažiausią kainą.

Šiame konkurse iš viso varžėsi 11 įmonių. Aštuonių įmonių pasiūlymai buvo atmesti dėl neišsamių duomenų apie kvalifikaciją, nepateiktų tinkamų kainos pagrįstumo įrodymų ir kitų priežasčių. Likusios bendrovės siūlėsi darbus atlikti brangiau: Projektavimo ir restauravimo institutas - už daugiau kaip 128 tūkst. eurų, įmonė „Šiltas namas“ - per 281 tūkst. eurų.

Patalpas, kuriose ketinama įrengti ambasadą, Lietuva gavo kaip kompensaciją už tarpukario pastatą „Villa Lituania“, kurį per Antrąjį pasaulinį karą perėmė šalį okupavusi Sovietų Sąjunga.

Ambasada įsikurs Italijos sostinės centre esančių „Blumenstihl“ rūmų ketvirtajame aukšte, 640 kvadratinių metrų patalpose. Pastatas yra saugomas architektūros paminklas, tad rangovams teks įgyvendinti Italijos paveldosaugininkų reikalavimus, kurie numato, jog atliekant patalpų remontą privaloma išsaugoti tapybos elementus, židinį, keletą durų bei lipdinių, autentiškas keramines grindis, langus su langinėmis, lodžijos medinius elementus ir kt.

Kaip skelbta anksčiau, rūmuose numatoma įrengti ambasados konsulines zonos patalpas, ambasadoriaus ir ambasados darbuotojų kabinetus, posėdžių salę, virtuvėlę, sanitarinius mazgus ir kitas patalpas. Be kita ko, ten turėtų atsirasti su ambasados išorės sienomis bei sanitariniais mazgais ar jokiomis kitomis pašalinėmis erdvėmis nesiribojanti bent 6 kv. metrų uždara patalpa su vieninteliu įėjimu, joje turi būti numatytos atskiros kondicionavimo ir elektros maitinimo sistemos.

Garsaus italų architekto Luca Carimini (Lukos Kariminio) XIX amžiaus pabaigoje projektuotuose „Blumenstihl“ rūmuose Lietuvai atitenka visas ketvirtasis aukštas. Beveik 9 mln. eurų vertės patalpos Lietuvai perleidžiamos 99 metams neatlygintinai naudotis su galimybe 2112 metais šį laikotarpį pratęsti.

Sutartis dėl patalpų perdavimo Lietuvai su Italija pasirašyta 2012-aisiais Vilniuje, ją tais pačiais metais ratifikavo Italijos parlamento aukštieji ir žemieji rūmai bei pasirašė prezidentas.

Pastate „Villa Lituania“ iki šiol šeimininkauja rusų diplomatai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų