Lietuva ketina prisijungti prie Europos žandarmerijos pajėgų Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuva ketina prisijungti prie Europos žandarmerijos pajėgų

Lietuva ketina jungtis prie karo policijos funkcijas atliekančios Europos žandarmerijos organizacijos (Eurogendfor).

Lietuva ketina prisijungti prie Europos žandarmerijos pajėgų
Lietuva ketina prisijungti prie Europos žandarmerijos pajėgų / S. Lisausko / BNS nuotr.

Tokią iniciatyvą trečiadienį patvirtino Ministrų kabinetas. Sprendimu vidaus reikalų ministrui suteikta teisė kreiptis į Europos žandarmerijos Aukšto lygio komitetą su prašymu Lietuvai tapti pilnateise organizacijos nare.

Tikimasi, jog prisijungus prie Eurogenfor, Lietuvai būtų sudaryta galimybė aktyviai dalyvauti Europos saugumo stiprinimo procese, įskaitant įvairias misijas ir operacijas, susijusias su krizių valdymu, taikos palaikymu ir stabilumo atkūrimu.

Nario statusas Lietuvai taip pat suteiktų balso teisę, sprendžiant svarbius Eurogendfor klausimus – pavyzdžiui, naujų narių priėmimas ar dalyvavimas organizacijos finansų valdyme.

Tiesa, nuo 2009 m. Eurogendfor partnerės statusą turi viena Lietuvos statutinių tarnybų – Viešojo saugumo tarnyba (VST), nuo 2022 m. turinti teisę deleguoti ryšio karininką į pagrindinį pajėgų štabą Italijoje.

Lietuvai tapus pilnateise organizacijos nare, tai atvertų VST daugiau galimybių bendradarbiauti su kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių žandarmerijos pajėgomis, įgyti ir keistis patirtimi, žiniomis ir geriausiomis praktikomis, dalyvauti įvairiuose Eurogendfor nariams skirtuose mokymuose bei naudotis Eurogendfor turimomis technologijomis ir ištekliais stiprinant tarnybos pajėgumus, pažymi Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Tiesa, narystė Eurogendfor pareikalautų kasmetinių finansinių įnašų į organizacijos biudžetą. Preliminariais duomenimis, deleguojant vieną pareigūną į štabą Italijoje, kasmetinis įnašas siektų apie 9,6 tūkst. eurų, o kitos išlaidos – apgyvendinimas, dienpinigiai, draudimas ir pan. – skaičiuojama, kasmet pareikalautų apie 60 tūkst. eurų.

Šiuo metu pilnateisių organizacijos narių statusą turi Prancūzija, Italija, Ispanija, Portugalija, Nyderlandai, Rumunija, Lenkija. Eurogendfor stebėtojos šiuo metu yra Turkija ir Moldova, o nuo praėjusių metų šio statuso siekia ir Ukraina.

Pagrindinis Eurogendfor tikslas – prisidėti prie krizių suvaldymo užtikrinant saugumą ir viešąją tvarką, kai to reikalauja ES, Jungtinės Tautos, NATO arba kitos tarptautinės organizacijos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Kur

tik pasisuk,- visur vien "karas,karinės struktūros, kariniai objektai, pavojai, priešai " ir t.t. ir pan. Nuo šitos "kariškos" isterijos ir paranojos jau tikrai darosi ir nesaugu, ir net neįdomu gyventi... Gerai, kad jau mums gal nebeilgai teks šioj ašarų pakalnėj egzistuoti, tik neramu dėl vaikų ir anūkų , jų ateities ...
0
-1
va va... visi bandiugos, zekai , šauliai, sukos , aferiugos

visi y žandarmerija ....visose pasaulio salyse žandaras--- tai suka padla policajus pakeltas kvadratu ....
0
0
Visi komentarai (2)

Daugiau naujienų