Koronaviruso krizė: svarbiausios antradienio naujienos

BNS pateikia svarbiausių antradienio naujienų apie koronaviruso krizę Lietuvoje apžvalgą.

Viruso plitimas. Antradienį patvirtinti keturi nauji koronaviruso atvejai: susirgo Vilniaus miesto klinikinės ligoninės bei Ignalinos rajono ligoninės darbuotojų artimieji ir Ukmergės gyventojas, kurio užsikrėtimo aplinkybės tiriamos. Vienas atvejis yra įvežtinis iš Jungtinės Karalystės. Mirė dar vienas Antavilių pensionato gyventojas, kuriam buvo per 90 metų. Tai 71-oji viruso auka šalyje. Estijoje praėjusią parą naujų atvejų nenustatyta, Latvijoje nustatyti penki.

Sumažėjusios medikų pajamos. Sprendimas įvesti gydytojų darbo ciklus praktiškai užkirto jiems galimybę dirbti keliose skirtingose gydymo įstaigose, sako medikų atstovai. Jų teigimu, dėl šio ir kitų ribojimų karantino metu ženkliai sumažėjo medikų gaunamos pajamos. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia nesuprantantis, kaip įstaigoms skiriant daugiau lėšų nei anksčiau gydytojams gali mažėti atlyginimai.

Ekonominės tendencijos. Finansų ministro Viliaus Šapokos teigimu, po itin sunkaus balandžio mėnesio, Lietuvos ekonomikos tendencijos gegužę, nepaisant gana niūrių nuotaikų paslaugų sektoriuje, buvo teigiamos.

Subsidijos už vyresnius darbuotojus. Seimas linkęs pritarti subsidijoms darbdaviams, ekstremalios situacijos ar karantino metu į prastovas išleidžiantiems 60 metų ir vyresnius darbuotojus. Jei parlamentarai per paskutinį balsavimą ketvirtadienį priims pataisas, subsidija darbdaviams būtų mokama ir po karantino tęsiantis ekstremaliai situacijai, ji siekų 100 proc. darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei minimali alga arba 70 proc. atlyginimo, bet ne daugiau nei pusantros minimalios algos.

Atsiveriančios sienos. Bulgarija ir Juodkalnija pranešė atveriančios sienas atvykstantiesiems iš kai kurių šalių, tarp jų ir Lietuvos, o „Wizz Air“ antradienį atnaujino reguliarius skrydžius iš Palangos į Dortmundą.

Užsienyje:

* Lenkijos ministras pranešė, jog gerėjant koronaviruso pandemijos situacijai, Lenkija tikisi artimiausiomis savaitėmis atšaukti draudimą į šalį atvykti užsieniečiams.

* Rusijoje mirčių nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 skaičius antradienį perkopė 5 tūkstančius.

* Kinijos žiniasklaidos šaltiniai praneša, kad šalyje nuo COVID-19 mirė vienas gydytojas.

* Meksikoje COVID-19 aukų skaičius perkopė 10 tūkstančių.

Svarbios naujienos, nesusijusios su koronavirusu.

* Atliekant tyrimą dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo teisėsauga antradienį sulaikė Lietuvos verslo konfederacijos prezidentą Valdą Sutkų ir Lietuvos bankų asociacijos prezidentą Mantą Zalatorių bei dar keturis asmenis. Įtariama, jog galėjo būti daromas neteisėtas poveikis teisėkūros procesams.

* Vilniaus apylinkės teismas atmetė buvusio ministro Raimondo Šukio ieškinį Valstybės saugumo departamentui (VSD) dėl garbės ir orumo įžeidimo žvalgybos informacijoje, prieš pora metų pateiktoje Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui.

* Universitetai sutarė, kad minimalus konkursinis balas į bakalauro ir vientisąsias studijas Lietuvos universitetuose šiemet bus 5,4 ir galios tiek į mokamas, tiek į valstybės finansuojamas vietas.

* Paskelbti oficialūs palaikų tyrimo rezultatai parodė, kad afroamerikietis, kurio mirtis išprovokavo didžiulius protestus Jungtinėse Valstijose, buvo uždusintas jį areštavusio policininko. JAV tęsiantis protestams dėl rasizmo, Sent Luiso mieste buvo pašauti keturi policininkai. Nuo protestų pradžios JAV sulaikyta mažiausiai 5,6 tūkst. žmonių. Prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino pasiųsti tūkstančius karių malšinti protestų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Manau,manau ir manau.

Manau,manau ir manau. portretas
Skaičiau kažkur internete ,kad poliklinikos gydytoja pacienta gali primti tik vieną per valandą.O restoranuose niekas neskaičiuja jiek praeina klientų.Kiek įvažiuja per valandą iš kitų šalių.Manau Verygos klanas nori daugelio mūsų nusikratyti .Ir manau ,kad ne tik Verugos tas noras,bet už jo nugaros stovi daugiau budulių

Hipokratas

Hipokratas portretas
Sumažėjo ne medikų pajamos, bet neteikiamos medicininės paslaugos, medikai tapo verslininkais, aptarnaujančiais tik komercinius ligonius privačiose klinikose, nes ten kur dideli pinigai, tik ten galioja Hipokrato priesaika. Prisidengdami darbo ciklais, medikai uždarė valstybės finansuojamas gydymo įstaigas ir paliko ligonius be pagalbos. Pandemija atvėrė dar vieną nepatrauklų faktą, tai medikų lakstinėjimus papildomai uždarbiaujant privačiose gydymo įstaigose, dėl ko kenčia ne tik paslaugų kokybė, bet buvo užkrėsti ligoniai ir kolegos, daug medikų buvo saviizoliacijoje. SAM biurokratai privalo rasti finansinius sprendimus, kad sustabdyti medikų emigraciją ir nepatrauklią lakstinėjimo praktiką.

Anonimas

Anonimas portretas
Liks tik plika galva ir asilo ausys
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių