Kaip saugiai vairuoti per Jonines?

  • Teksto dydis:

Prasidedant ilgajam savaitgaliui dėl intensyvaus eismo keliuose ir susidariusių spūsčių kelionės automobiliu neišvengiamai tampa rizikingesnės.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) duomenimis, vien per pirmuosius penkis šių metų mėnesius, eismo įvykių skaičius išaugo beveik ketvirtadaliu. Tad tam, kad per Jonines išliktumėte saugūs kelyje, rekomenduojama laikytis kelių paprastų taisyklių.

LAKD sukaupti duomenys rodo, kad vasara yra vienas avaringiausių sezonų. Pernai, birželio–rugpjūčio mėnesiais, įvyko 933 avarijos – vos dešimčia mažiau nei rudenį. Raudoną pavojaus signalą siunčia ir tai, kad per pirmuosius penkis šių metų mėnesius avarijų skaičius išaugo net 24 proc., palyginti su tuo pačiu ankstesnių metų laikotarpiu. Vilniaus regione incidentų kelyje skaičius augo 20,6 proc., Kauno – 26,5 proc., Klaipėdos 9,2 proc.

„Vasarą, palyginti su kitais sezonais, dėl incidentų keliuose registruojamų žalų skaičius išauga maždaug 10 proc. Dažniausiai jos patiriamos vykstant prie jūros ar ežerų, o vidutinė draudimo išmoka siekia apie 800 eurų. Šiltuoju metų laiku padažnėja šoninių detalių įbrėžimų, kurių pagrindinė priežastis – neatidus kitų transporto priemonių vairuotojų ar keleivių elgesys atidarant dureles. Be to, užfiksuojame daugiau pranešimų apie smulkius įvykius, kai automobiliai susiduria judėdami nedideliais greičiais kelyje ar parkavimosi vietose“, – sako Mindaugas Balinskas, ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group“ žalų departamento vadovas.

Tam, kad išvengtumėte didesnių ar mažesnių incidentų keliuose, jis rekomenduoja imtis tam tikrų atsargumo priemonių.

Venkite spūsčių

Jau dabar pajūrio viešbučių atstovai, dėl prognozuojamų gerų orų, teigia nebeturintys laisvų kambarių. Svarbu atkreipti dėmesį, kad kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda remonto darbai vyksta net trijose vietose.

„Tikėtina, kad dauguma važiuojančiųjų į pajūrį kelyje susitiks ketvirtadienio vakarą, o grįžti planuos sekmadienio popietę. Jei turite galimybę, rekomenduojama paskirstyti savo laiką taip, kad netektų stovėti spūstyje kelias valandas. Vykdami į pajūrį ar kitas pamėgtas poilsio vietas, pasistenkite išvažiuoti ir grįžti anksčiau arba vėliau nei dauguma poilsiautojų“, – pataria M. Balinskas.

Stebėkite eismo intensyvumą

M. Balinskas atkreipia dėmesį, kad stebėdami eismo intensyvumą, galite apvažiuoti spūstis arba išvengti jų piko metu. Norintiems sužinoti, kokia situacija kelyje, patariama apsilankyti internetiniame puslapyje Eismoinfo.lt, kur bet kuriuo paros metu galima rasti informacijos apie kelių būklę ir eismo sąlygas. Informacija apie spūstis dažnai skelbiama ir per radijo stotis.

Saugokitės neblaivių vairuotojų

Švenčių dienomis, kai kurie žmonės nevengia už vairo sėsti neblaivūs. LAKD duomenimis, praėjusiais metais dėl neblaivių vairuotojų kaltės užregistruoti 236 eismo įvykiai, kuriuose žuvo 15 eismo dalyvių, o sužeista 350 žmonių.

„Pamatę neblaivų vairuotoją ar įtartinai manevruojantį automobilį kelyje, įsidėmėkite jo numerius ir nedelsdami skambinkite trumpuoju pagalbos numeriu 112. Gali būti, kad taip kažkam išgelbėsite gyvybę“, – sako M. Balinskas.

Neskubėkite

Nors šis patarimas girdimas dažnai, draudimo ekspertas taip pat ragina neviršyti nustatyto greičio: „Nors kelių eismo taisyklėse nuo priekyje važiuojančio automobilio rekomenduojama atsilikti bent dvejomis sekundėmis, tačiau aš, net ir esant geroms eismo sąlygoms, patarčiau atsilikti bent trimis ar keturiomis sekundėmis. Skubant kelyje ne tik kyla pavojus saugumui, bet ir neefektyviai naudojami degalai. Važiavimo greitis turi įtakos bent penktadaliui degalų sąnaudų – skubant ir rizikuojant jos neabejotinai bus didesnės, nei važiuojant ramiai ir saugiai“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių