Ištyrę milijonines VRM sutartis prokurorai nusikaltimo neįžvelgė

Išnagrinėję milijonines Vidaus reikalų ministerijos (VRM) sudarytas sutartis prokurorai nusikaltimo požymių neaptiko ir atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl viešųjų pirkimų pažeidimų.

„Prokurorai įvertino pareiškime išdėstytas aplinkybes ir konstatavo, kad jame išdėstyti viešųjų pirkimų pažeidimai pirmiausia turėtų būti įvertinti Viešųjų pirkimų tarnyboje“, - teigiama penktadienį Generalinės prokuratūros išplatintame pranešime.

Prokurorai medžiagos kopiją perdavė Viešųjų pirkimų tarnybai įvertinti viešųjų pirkimų procedūras reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus ir spręsti dėl galimo administracinės atsakomybės taikymo kaltiems asmenims. Taip pat medžiaga perduota Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) korupcijos rizikos analizei atlikti.

Rugsėjo pradžioje vidaus reikalų ministras Artūras Melianas kreipėsi į STT, prašydamas įvertinti Valstybės kontrolės (VK) išvadas dėl jo vadovaujamos ministerijos veiklos.Valstybės kontrolė yra nustačiusi daug pažeidimų dėl 2011 metais VRM atliktų beveik 14 mln. litų vertės specialių ryšio priemonių ir paslaugų pirkimo. Nustatyta, kad sutartys buvo sudaromos pažeidžiant Viešųjų pirkimų taisykles, teisės aktus, pirkimai galimai vykdyti neskaidriai, dalis lėšų nepagrįstai mokėtos tarpinei įmonei.Tuo metu Vidaus reikalų ministerijai vadovavo liberalcentristas Raimundas Palaitis.

Jis BNS yra sakęs, kad Valstybės kontrolės išvadose kalbama apie skaitmeninio ryšio visai vidaus reikalų sistemai užtikrinimą.

„Mano manymu, buvo padaryta klaida, kai šios paslaugos tiekimas buvo atiduotas į privačias rankas. Buvo taip, kad valstybės žemė, ant kurio pastatyta antena, kažkokiu būdu patekdavo į privačias rankas. Uabui buvo mokamos neprotingos sumos. Nusprendėme, kad ryšį specialiosioms tarnyboms turėtų tiekti bent jau valstybės įmonė, o dar geriau valstybės institucija. Todėl atsisakėme privačios bendrovės paslaugų“, - tvirtino eksministras.Jo teigimu, buvo suskaičiuota, jog per metus išlaidos už ryšio paslaugas turėtų sumažėti apie 1 mln. litų.

Anot R.Palaičio, kova dėl to vyko apie porą metų, kol paslaugas pavesta teikti valstybės įmonei „Infostruktūra“.Kaip skelbė portalas alfa.lt, liepos 2 dieną VRM pasiekė valstybės kontrolieriaus pavaduotojos Daivos Bakutienės raštai, kuriais VRM informuota apie rimtus įstatymų pažeidimus Informatikos ir ryšių departamente (IRD), kuriam vadovauja Gintaras Čiurlionis, bei Turto valdymo ir ūkio departamente (TVŪD), kurios direktorius yra Vincas Žydelis.

Portalas skelbė, esą ministras delsia priimti sprendimus dėl tarnybinių nuobaudų nustačius pažeidimus.Prokurorų priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą gali būti skundžiamas Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjui.


Šiame straipsnyje: VRMviešieji pirkimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių