Internete sklinda propaganda apie koronavirusą

 • Teksto dydis:

Tai vaizdelis, plintantis per socialinius tinklus, kuriame rusiškai kalbantis vyras žada demaskuoti padirbtas kaukes. Užsidėjęs kaukę vyras bando užpūsti žiebtuvėlio liepsną. Nesėkmingai. Užsidėjęs antrą kaukę liepsną vyras užpučia akimirksniu, praneša LNK žinių tarnyba.

Nors bandoma įtikinti, kad antroji kaukė padirbta, specialistų teigimu, šios abi kaukės skiriasi, nes jų paskirtis skirtinga. Viena - chirurginė, kita paprasta medicininė apžiūros kaukė. Pirmoji skirta medikams dėvėti per operacijas.

Aušra Macijauskienė, infekcijų kontrolės gydytoja: "Jos efektyvumas prasideda nuo 95 procentų, tai pakankamai geras filtracinis efektyvumas ir antra rūšis yra apžiūros medicininės kaukės. Pats žodis apžiūros mus nukreipia į labai trumpą medicininį veiksmą".

Apžiūros kaukę galima dėvėti iki pusantros valandos arba kol sudrėks. Jos filtravimo efektyvumas mažesnis nei chirurginės kaukės - yra apie 80 procentų. Kokia kaukė, chirurginė, ar apžiūros, reikia žiūrėti perkant ant dėžutės ar teirautis pardavėjo. Ar vaizdo įraše rusakalbis nepasitikėti kai kuriomis kaukėmis ragino iš nežinojimo, neaišku. Tačiau Rusijos propagandos atakas stebintys Lietuvos kariuomenės specialistai pastebi, kad koronaviruso tema dezinformacija pastaraisiais mėnesiais suaktyvėjo. Sąmokslo teorijų brukama įvairių.

Auksė Usienė, Kariuomenės Strateginės komunikacijos deprtamento analitikė

"Kad virusas yra biologinis ginklas, greičiausiai sukurtas vakaruose, arba JAV , pasitelkiami tariami ekspertai šiai teorijai įrodinėti. Antras pasakojimas būtų ekonominis, kad virusas sukurtas farmacijos kampanijų, kad tai naudinga turtingiesiems, kad Bilas Geitsas prie to prisidėjo.

Neva vėliau žmones skiepys nuo koronaviruso ir įves mikroschemas, per kurias žmones valdys. Bandoma įtikinti, kad koronavirusu siekiama išnaikinti didžiąją dalį gyventojų, kad liktų tik turtingieji. Dar viena sąmokslo teorija, kad virusas lengvai plinta, nes žmonių imunitetas silpnėja dėl 5G ryšio. Tokie melai turi konkretų tikslą.

Auksė Usienė, Kariuomenės Strateginės komunikacijos deprtamento analitikė: "Sieti nesantaiką, nepasitikėti valstybe, kaipo tokia, nepasitikėti priimamais valdžios sprendimais, palaikomos žlugusios sveikatos sistemos įvaizdis".

Tokios propagandos pasekmės matomos koronaviruso židiniu tapusioje Nemenčinėje. Žmonės, prisiklausę sąmokslo teorijų, nemato reikalo laikytis saviizoliacijos. Specialistai išgirsta tokių kalbų:

Rolanda Lingienė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė

"Man nesvarbu, aš neužkrėsiu čia, čia užsienio valstybės kažkokia diversija".

Sąmokslo teorijų prisiklausę ir sostinės gyventojai. Specialistai ragina rinkti informaciją apie koronavirusą tik oficialiuose šaltiniuose, bet ne socialiniuose tinkluose. Paprastai juose remiamasi neva moksliniais tyrimais, tačiau mokslininkų net pavardžių nenurodo.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

politikas

politikas portretas
idomus zmones...kauke nuo nieko neapsaugo.korona yra verslas ir priedanga kazkam kitam.musu politikams tai biznis ir net labai pelningas.korona(o gal gripas) kerta zmones pas kuriuos susilpnejes imunitetas.kiek dar simtu tonu pirks musu tarnai? nebus kam atiduot

Vadovėlis

Vadovėlis portretas
Nereikia nei rusų, nei amerikiečiu, nei jokių kitų pranašų, buvo tokia civilinė gynyba, o dabar civilinė sauga. Gerai panagrinėjus senus civilinės gynybos vadovėlius, rasime nemažai informacijos apie baktereologinius ir biologinius užkratus, o ne apie iškeptus šikšnosparnius.

Klaipedietis

Klaipedietis portretas
O tai kaip pasitiketi valdzia, jeigu pastoviai apmauna liaudi ir laiko mus vergus ????
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių