Į naują stačiatikių bendruomenę perėjo Maskvos patriarchatui pavaldus lietuvis dvasininkas

Konstantinopolio stačiatikių gretas papildė trys nauji dvasininkai, vienas iš jų – buvęs Maskvos patriarchatui pavaldžios Vilniaus ir Lietuvos arkivyskupijos diakonas Viktoras Miniotas.

Tuo metu Maskvai pavaldūs stačiatikiai pranešė, kad, reaguodamas į V. Minioto perėjimą į naujai besikuriančią bendruomenę, metropolitas Inokentijus uždraudė dvasininkui eiti pareigas.

„Trys dvasininkai pateikė prašymus būti priimti į Konstantinopolio patriarchato struktūrą. Tuomet patriarchas Baltramiejus I pagal visas taisykles juos priėmė į Konstantinopolio patriarchatą“, – BNS antradienį sakė naujos stačiatikių bendruomenės kunigas Gintaras Sungaila.

Be lietuvių dvasininko, taip pat Konstantinopolio stačiatikių gretas papildė iš Baltarusijos nuo represijų pabėgę kunigai Georgijus Rojus ir Aliaksandras Kuchta.

Vilniaus ir Lietuvos arkivyskupija nurodo kurį laiką laukusi diakono atgailos, tačiau jam pasirinkus kitą bendruomenę galiausiai priėmė sprendimą uždrausti diakonui eiti savo pareigas.

Trys dvasininkai pateikė prašymus būti priimti į Konstantinopolio patriarchato struktūrą.

Arkivyskupija nurodo, kad V. Miniotui uždrausta pareigas eiti iki gyvos galvos „už diakono priesaikos sulaužymą ir kitų bažnytinių kanoninių nusikaltimų padarymą“.

„Metropolito Inokentijaus sprendimu V. Miniotas pripažintas sulaužęs diakono priesaiką, dalyvavęs Motinos-Cerkvės diskreditavimo kampanijoje, padaręs kitų kanoninių nusikaltimų“, – rašoma pranešime.

Tokį sprendimą G. Sungaila vadina nepagrįstu.

„V. Miniotas jau kurį laiką priklauso Konstantinopolio patriarchatui. Tai šis suspendavimas yra niekinis, tai manipuliacija, nes metropolitas Inokentijus neturi teisės suspenduoti Konstantinopolio patriarchato diakono“, – kalbėjo dvasininkas.

Pamaldos – ir Kaune

Iki šiol Konstantinopolio dvasininkai meldėsi Vilniuje ir Klaipėdoje, tačiau nuo stačiatikių Velykų ateinantį sekmadienį pamaldos bus aukojamos ir Kaune.

„Mus priima katalikų bendruomenė Kauno Mažojoje Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje. Ten kiekvieną sekmadienį bus galima mums melstis“, – sakė G. Sungaila.

Pasak jo, stačiatikiams melstis katalikų bažnyčiose ir atvirkščiai yra „įprasta praktika“.

„Ten, kur neturi šventovių katalikai, jie meldžiasi pas ortodoksus, o ten, kur ortodoksai neturi šventovių, meldžiasi pas katalikus, – sakė kunigas. – Esame dėkingi, kad Lietuvoje yra geri ekumeniniai santykiai.“

Pamaldas Kaune aukos kunigas Vitalijus Mockus.

Tuo metu Vilniuje savivaldybė taip pat sudarė galimybė melstis Markučių dvaro muziejaus koplyčioje. Mišias čia aukoti planuojama po dviejų savaičių.

Lietuvoje šiuo metu stačiatikius oficialiai vienija viena religinė bendruomenė – Maskvos patriarchatui pavaldi Vilniaus ir Lietuvos arkivyskupija, tačiau paraleliai kuriama ir Konstantinopolio patriarchato struktūra.

Jos pagrindą sudaro penki buvę Maksvos patriarchato kunigai, kuriuos metropolitas Inokentijus pernai pašalino iš kunigystės, tačiau Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I šiemet vasarį juos sugrąžino atgal į luomą.

Maskvos patriarchatas apkaltino minimus dvasininkus kanoniniais nusikaltimais, bet Konstantinopolis konstatavo, jog kunigai buvo pašalinti ne dėl bažnytinių taisyklių pažeidimų, o dėl pozicijos Rusijos invazijos Ukrainoje klausimu.

Stačiatikiai Lietuvoje yra laikomi viena iš devynių tradicinių religinių bendruomenių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

gulsčiatikis

gulsčiatikis portretas
Vo tebie raz-i pas stačiatikius yra savi paleckiai da celofanai!

TOVARISCI

TOVARISCI portretas
NEGONINETI NA CERKVI I NA VERUJESCIX ASTONOVITES!!!

o

o portretas
matomau pas rusus daugiau tykinciu tai pastovesnes ir pajamos kai vatikans praranda savo bendruomene ?ooo
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių