Gūžynės dėl kultūros

Kodėl padegei „Bajorkiemį“? – klausia draugė telefonu. Blogai aptarnavo, sakau, tai kas man beliko. Nieko nuostabaus, kai „degant“ firmoms „netyčia“ užsidega ir jų apdrausti pastatai, deginti tiltus – tai deginti. Bet Kauno gaisrai aiškiai nublanksta prieš naujojo Seimo startą.

Kartais paskaitau interneto komentarus prie savo straipsnelių. Priekaištaujama, kad palaikau konservatorius, nes nepalaikau naujosios koalicijos. Tiesą sakant, neturiu išskirtinių simpatijų nei konservatoriams, nei kam nors kitam, išskyrus tuos, kurie kompetentingai dirba, nepriklausomai nuo partinės priklausomybės. Kitas priekaištas – kodėl kritikuoju Seimą, neleidęs jam padirbėti nors šimtą dienų. Norėsiu pamatyti tą šimtą dienų – pirmosios panašios į pradinukų gūžynes.

Kelių policijos siaubas Petras Gražulis etikos komisijoje turbūt mokysis gero elgesio taisyklių ir nebešokinės per policijos užtvaras. Keli seimūnai, kuriuos gainiojasi teisėsauga, turbūt viską atvirai prisipažins ir pažadės nebenusikalsti. O štai kultūros ministro postas kaip buvo neįkandamas riešutas Darbo partijos (DP) lyderiui, taip ir lieka.

Kas ta kultūra, k čiortu, kas čia jai vadovauti galėtų? Siūlome vieną – netinka, siūlome kitą, trečią – netinka. Na, ar negali geras žmogus toje kėdėje pasėdėti, juk vis tiek ten nei ES pinigai per rankas plaukia, nei ką, ko čia visi taip spirga?

Atrodo, kad DP lyderis įsivaizduoja, jog kultūra yra tai, kas rodoma per televizorių. Kitaip gal nesiūlytų tokių keistų asmenybių. Šokiravo, kad „pačiu tinkamiausiu kandidatu“ į kultūros ministrus DP lyderis vadino žmogų, kadaise atvirai teigusį, kad nejaučia jokių sentimentų ir pilietinės pareigos Lietuvos valstybei ir kad už pinigus dirbtų net komunistų partijai. Graži ir jo citata, iškelta į šio interviu pavadinimą: „Tegu politikai man nepisa proto.“ Tikrai tinka kultūros ministrui, įsivaizduoju, kas darytųsi ministerijoje, jei net viešojoje ervėje pasisakoma taip.

Premjeras Algirdas Butkevičius elgiasi principingai, nusprigtuoja siūlomus pėstininkus nuo žaidimų lentos, tačiau pastarajį pretendentą atmetė jau nusiuntęs jo kandidatūrą Prezidentei. Kodėl visgi nusiuntė? Na, jis „ne Dievas, kad visą Lietuvą pažinotų“, bet tuomet – kokie kriterijai? Viktoras pasakė, kad čia geras žmogus ir to pakanka? Kur konsultantai, išmanantys reikalus ir susipažinę su kultūra ne iš TV? Dabar kažkoks įslaptintas kandidatas vėl nusiųstas Prezidentei. Įdomu koks ir ar vėl bus Viktoras pasakęs, kad čia jau, ui koks fainas? Pamatysime jau greitai.


Šiame straipsnyje: SeimasBajorkiemisministrai

NAUJAUSI KOMENTARAI

ausra

ausra portretas
Taikliai, Kęstuti. Patiko. Aš irgi laukiu ir norėčiau pamatyti tas pirmąsias, naujojo seimo, 100 dienų...

Pinokis

Pinokis portretas
Viskas čia gerai ir viskas teisinga.Koks Uspaskicho mentalitetas - toks ir supratimas apie kultūrą.Jam kultūra tai rusiški vesternai per televizoriu ir nacionalistiniai zadornovo koncertai, nors tas Zadornovas gimęs ir augęs Latvijoje.Uspaskicho smegenyse likęs Sovietskij sojuz įvaizdis.Kai žmogus rodo špygas per televizorių tautai, jam atrodo, kad jis šaunus vyrukas iš Rusijos kaimo.Jam nesuprantami Lietuvos istorijos, nes jo akyse tik jo milijonai.

ez

ez portretas
Kokia partija, kad neturi net kulturos ministro. Juokauja ir nori kuo veliau pradeti dirbti, delsia... megaujasi, net slykstu klausytis
VISI KOMENTARAI 8

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių