„Valstybė stengiasi įvertinti jaunus talentus, todėl skiriame prezidentų vardines stipendijas tiems, kurie rodo daug pastangų, kūrybiškumo ir iniciatyvos. Tikimės, kad šis įvertinimas įkvėps studentus dar drąsiau siekti savo tikslų ir puikių rezultatų“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Raminta Popovienė.
Stipendijos skirtos 2025–2026 studijų metams.
Prezidento Antano Smetonos stipendija humanitarinių mokslų ir menų studentams šiemet skirta devyniems jaunuoliams iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus universiteto, VILNIUS TECH, Vytauto Didžiojo universiteto ir Vilniaus kolegijos.
Vardinę prezidento Aleksandro Stulginskio stipendiją gali gauti matematikos, informatikos ir fizinių mokslų studentai. Šiemet ji skirta penkiems studentams, studijuojantiems Kauno technologijos universitete, Vilniaus universitete ir Šiaulių valstybinėje kolegijoje.
Prezidento Kazio Griniaus stipendija teikiama gyvybės, sveikatos, veterinarijos ir žemės ūkio mokslų bei sporto studijų studentams. Ji teko penkiems studentams iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vilniaus universiteto ir Šiaulių valstybinės kolegijos.
Į prezidento Jono Žemaičio vardinę stipendiją gali pretenduoti inžinerijos ir technologijos mokslų studentai. Ją gaus penki jaunuoliai iš Kauno technologijos universiteto, Klaipėdos universiteto ir Vilniaus kolegijos.
Prezidento Algirdo Brazausko stipendija skiriama socialinių ir ugdymo mokslų, teisės, verslo ir viešosios vadybos studijų studentams. Ji skirta penkiems studentams iš ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, Mykolo Romerio universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto ir Kauno kolegijos.
Iš viso 15 stipendijų teko bakalauro studijų studentams, 12 – magistrantūros studijų studentams, dvi – vientisųjų studijų studentams.
Bakalauro studijų studentams skiriamos stipendijos siekia 350 eurų per mėnesį, magistrantūros arba vientisųjų studijų studentams – 490 eurų per mėnesį.
Prezidentų vardines stipendijas Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1995 metais.
Geriausiai besimokantiems šalies studentams jos skiriamos kasmet, per metus jų numatoma iki 30.
Į stipendijas gali pretenduoti visų aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantys valstybės finansuojamose ir nefinansuojamose vietose. Kandidatūras stipendijoms teikia aukštosios mokyklos, jas vertina Lietuvos mokslų akademijos ekspertai.
(be temos)
(be temos)