G. Nausėda: turime kovoti su dezinformacija, kad skiepytis yra neefektyvu

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad sprendimas vietoje molekulinių PGR testų didesne apimtimi naudoti greituosius antigenų testus leistų sparčiau gerinti sergamumo rodiklius.

„Kartu su mūsų įsteigta Sveikatos ekspertų taryba priėjome prie sprendimų ir Lietuvoje įsigyti greitųjų antigeno testų, tam, kad mūsų testavimo strategija būtų kiek galima platesnė ir efektyvesnė. Tai nepaprastai svarbu stabdant viruso plitimą. Kartu su karantino apribojimais turėtume pasiekti tokį rezultatą, kai vėl židinių atsekamumas galės tapti prasmingas ir efektyvus. Tada galėsime dar efektyviau kovoti su koronavirusu.

Šiandien mums reikia labai stiprių priemonių, susijusių su testavimu ir tam tikrais veiklos apribojimais, kad sugrįžtume į civilizuotą lygį.

Tačiau šiandien mums reikia labai stiprių priemonių, susijusių su testavimu ir tam tikrais veiklos apribojimais, kad sugrįžtume į civilizuotą lygį, bent jau 200-300 atvejų pradžioje 100 tūkst. gyventojų, bet ne 700 atvejų, kaip kad turime dabar“, – teigė G. Nausėda.

Anot prezidento, vakcina jau yra paskutinėse užbaigtumo stadijose, todėl kartu su ES lyderiais tariamasi, kaip būtų galima greičiau išspręsti logistikos problemas. Vis dėlto jis pabrėžė svarbą kovoti su dezinformacija dėl skiepų.

„Tačiau to nepakanka, turime dar padaryti labai daug kitoje srityje – informuodami visuomenę arba kovodami su dezinformacija, kuri, deja, ne be trečiųjų šalių įtakos plinta. Kitaip tariant, žmonės gąsdinami, kad skiepijimasis yra neefektyvus, galbūt net kenksmingas, tokiu būdu įnešama sumaištis visuomenėje, tam turime užkirsti kelią“, – sakė G. Nausėda.

Jo nuomone, reikia galvoti ir apie visuomenės psichologinę būseną, kuri, anot prezidento, nėra gera.

„Tai toli gražu ne tik Lietuvos fenomenas, bet ir visos ES, pasaulio fenomenas. Žmonės pavargo, tai jau antroji didelė banga. Kai kuriose valstybėse atsiranda judėjimai, kurie nukreipti į priešingą pusę. Dėl tos priežasties mes turime ne tik kantriai ir profesionaliai aiškinti, kokios rizikos yra susijusios su koronavirusu, bet ir padėti žmonėms atsispirti tiems nuotaikos pokyčiams, kurie neišvengiamai užsitęsusios pandemijos pasekmė“, – teigė G. Nausėda.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, šiuo metu iš viso 48 vakcinos nuo koronaviruso pasiekė tyrimų su žmonėmis etapą.

Šį mėnesį buvo paskelbti „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ bendrovių kuriamų vakcinų 3-ojo etapo rezultatai, kurie parodė, kad abi vakcinos sukuria efektyvų imunitetą nuo COVID-19.NAUJAUSI KOMENTARAI

Orakulas

Orakulas portretas
Tai ponas Prezidentas mojuoja botagu, kad nevykdpmi didieji skiepijimo planai "iki mindauginių", tai piktinasi, kad skiepijama per intensyviai, tai gailisi nuokarantino pavargusios Tautos... Ir nė karto nemačiau ir negirdėjau, kad pats būtų kreipęsis, paraginęs skiepytis, aiškinęs tiems, kurie dar nesusiprato ar abejoja, skiepų naudą ir apie pareigą visuomenei. Va, kad šeimamaršininkus pasveikino - girdėjau. Kad tuos pačius maršini kus už nepaklusnumą Prezidento patarėjas pagyrė - taip pat girdėjau. Tai kada Prezidentas nuoširdus ir iš tikrųjų susirūpinęs Tautos sveikata? Kai pučia vieną dūdą su chunveibinais ir antivakseriais, ar kai mosuoja botagu?

K

K portretas
Visų pirma tegu pasiskiepina seimas viriausybė paskui tautą nuodina

taip

taip portretas
labai neatsakingas pasisakymas.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių