EK išaiškinimas dėl rusų daiktų: leidžiama įsivežti nekeliančius sankcijų apėjimo rizikos

Europos Komisija (EK) trečiadienį pateikė dar vieną išaiškinimą dėl į Bendriją atvykstančių rusų daiktų: leidžiama įsivežti tik tuos, kurie nekelia sankcijų apėjimo rizikos.

Kaip BNS nurodė Užsienio reikalų ministerija, tai apima, pavyzdžiui, asmeninės higienos prekes, ar drabužius, esančius lagamine, kurie „akivaizdžiai bus naudojami kelionės metu“.

„(...) valstybės narės nurodytus ribojimus turėtų taikyti atsižvelgiant į proporcingumo ir pagrįstumo principus“, – rašoma ministerijos komentare.

Pagal praėjusios savaitės pabaigoje pateiktą EK išaiškinimą, į ES negali būti įleisti Rusijoje įsigyti ar registruoti automobiliai. Be kita ko, dokumente nurodoma, kad draudimas apima ir asmeninius daiktus, tačiau Lietuvos ir kitų šalių politikai paprašė papildomų išaiškinimų.

Į Lietuvos teritoriją automobilių su rusiškais registracijos numeriais muitinė neįleidžia nuo pirmadienio, išskyrus tranzito į ar iš Kaliningrado atvejus.

Iš viso į Lietuvą per dvi paras neįleisti 36 rusiški automobiliai.

Nuo pernai rugsėjo 19 dienos į Baltijos valstybes ir Lenkiją įleidžiami tik Vyriausybės patvirtintus kriterijus atitinkantys asmenys: Rusijos diplomatai, disidentai, pervežimo bendrovių darbuotojai, ES piliečių šeimų nariai, taip pat Šengeno zonos valstybių leidimus gyventi ar ilgalaikes nacionalines vizas turintys rusai.

Taip pat Rusijos piliečiai toliau gali per Lietuvą tranzitu traukiniais keliauti į Kaliningrado sritį ir iš jos.

Draudimas įleisti Rusijos piliečius numatytas Seimo priimtame nutarime dėl nepaprastosios padėties paskelbimo Rusijos ir Baltarusijos pasienyje. Jis galios mažiausiai iki gruodžio 16 dienos imtinai.


Šiame straipsnyje: Rusijasankcijosdaiktų įsivežimaskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių