Druskininkai patvirtino bendrąjį planą: vietoj Vijūnėlės dvaro statys menų mokyklą

Druskininkų savivaldybės taryba penktadienį patvirtino savivaldybės bendrąjį planą – jame, kaip teigė meras Ričardas Malinauskas, vietoj nugriauto vadinamojo Vijūnėlės dvaro Druskininkuose numatoma statyti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos padalinį.

„Druskininkų bendrasis planas 21 balsu už patvirtintas“, – savivaldybės posėdyje sakė R. Malinauskas.

Iš viso taryboje yra 25 nariai, valdančioji frakcija „Už Druskininkus“ turi 16 tarybos narių.

Prieš balsavimą kritiką bendrajam planui reiškė kai kurie Druskininkų savivaldybės tarybos opozicijos nariai.

Kaip BNS penktadienio rytą, dar prieš balsavimą, sakė meras R. Malinauskas, nugriauto pastato vietoje ketinama statyti menų mokyklos padalinį.

„Pagal savivaldybės kompetenciją ir sprendimą numatoma urbanizuota teritorija. O joje – Čiurlionio menų mokyklos filialas dailės skyrius (...) Savivaldybės kompetencija nuspręsti, kur, kas ir kada gali stovėti“, – sakė Druskininkų vadovas.

Pasak jo, pastatą ketinama statyti būtent toje vietoje, kur stovėjo nugriautas Vijūnėlės dvaras.

„Jūs labai gerai viską supratot. Ten yra visos komunikacijos, geoterminis (šildymas – BNS), ten yra vandentiekio, nuotekų komunikacijos, elektra, ten yra dar kiti dalykai. Savivaldybei tai labai apsimokantis dalykas, nes mes vis tiek turėjome plėtrą daryti menų mokyklos“, – pasakojo R. Malinauskas.

„Ten viskas kainuos žymiai pigiau, įgyvendinant visuomenei reikalingą projektą“, – pridūrė jis.

Druskininkų meras kol kas negalėjo atsakyti, per kiek laiko planuojama įkurti menų mokyklos padalinį.

„Nebėkim prieky traukinio, gyvename šiandien diena. Šiandien priimsim sprendimą tokį, koks reikalingas šiandien, tada bus kiti reikalingi dokumentų tvarkymų“, – teigė meras.

R. Malinausko teigimu, pagal šiuo metu galiojantį bendrąjį planą Vijūnėlės dvaro vieta įeina į rekreacinę teritoriją, kurios 20 proc. galima apstatyti kitais statiniais.

„Net ir šiandien ten gali stovėti kitos paskirties statiniai, bet kadangi prokurorams ir kai kuriems teisėjams buvo duotas nurodymas padaryti nusikaltimą ir jis buvo padarytas, tai jau yra praeitis ir jau apie tai nediskutuojam“, – kalbėjo R. Malinauskas.

„Manau, kad laikas parodys, kas už ko stovi ir už kokius pinigus, o dėl ateities – leiskite kaip nors savivaldybei nuspręsti, kurioje vietoje savivaldybės teritorijoje kas bus“, – teigė jis.

Aplinkos ministras: tai – galios demonstravimas

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika prieš balsavimą BNS teigė, kad tokie savivaldybės veiksmai atrodo kaip galios demonstravimas, jis teigė besitikintis, kad savivaldybės taryba dalies bendrojo plano netvirtins.

„Tai yra galios demonstravimas iš savivaldybės pusės ir vietoj vieno dvaro planuojamas visas dvarų kvartalas pagal tą pirminį planą, kuris matosi“, – BNS penktadienį sakė ministras.

„Tikrai būtų keista, jeigu būtų sudarytos tokios sąlygos keisti teritorijos naudojimą ir kreipėmės į Vyriausybės atstovą, kad jis gintų viešąjį interesą. Kol nėra Europos Teisingumo Teismo sprendimo, tol ar visas planas, ar ta dalis, kad būtų nesvarstoma ar nebūtų priimami jokie sprendimai“, – teigė jis.

Nelegaliu pripažintas pastatas buvo nugriautas pernai spalį.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pernai liepos viduryje antrą kartą paskelbė, kad vadinamasis Vijūnėlės dvaras turi būti nugriautas. Druskininkų valdžia toliau dėjo pastangas, kad pastatas būtų išsaugotas.

Pastato savininkui Žilvinui Poviloniui, Druskininkų merui R. Malinauskui ir jo patarėjui Aivarui Kadziauskui yra pateikti įtarimai teisėjų korupcijos byloje. Joje nagrinėjamas epizodas, kad Vijūnėlės „dvaro“ byloje galėjo būti mokami kyšiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Simas

Simas portretas
Dalbajobai? Dalbajobai...

Anonimas

Anonimas portretas
naikintoju valstybe,tik griauti,vogti,parsiduoti,isduoti,teismai tik zudo lietuva,DURNIU-LAIVAS,

AŠ portretas
Manau turi kažkas kažkada atsakyti už pažymas ,leidimus ,o ne viskas mokesčių mokėtojų sąskaita.Teismai neliečiami,seimūnai neliečiami,visi kas prikiša nagus neliečiami.Kada šis spektaklis baigsis,kada atsakys tas kas kaltas?
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių