„Reikia atskirti demokratinius protestus arba mitingus nuo chuliganizmo. Jeigu vyksta kažkokia demonstracija ir ji vyksta tvarkingai, aš manau, kad jokių problemų nėra - atėjai į savivaldybę, paprašei, gavai leidimą. Koks ten gali būti suvaržymas? Bet reikia vertinti tai, kad prieš prašant teisėsaugos institucijos irgi turi žinoti, kas prašo, dėl kokių motyvų prašo ir koks yra tikslas to organizuojamo mitingo“, - paklaustas, ar protestuotojams Lietuvoje ne per daug suvaržymų, žurnalistams trečiadienį sakė A.Butkevičius.
Trečiadienį sueina ketveri metai nuo Vilniuje vykusių ir riaušėmis pasibaigusių protesto akcijų, per kurias dužo Seimo langai.
„Valstybė turi jausti atsakomybę ir už demokratiją, bet turi turėti priemonių, kaip apsaugoti, kad demokratija nevirstų anarchija“, - tvirtino jis.
2009 metų sausio 16-ąją Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, vykęs profesinių sąjungų organizuotas mitingas prieš Vyriausybės padidintus mokesčius baigėsi riaušėmis. Per jas nukentėjo apie 30 žmonių, išdaužta dalis Seimo langų, apgadinti kai kurie aplinkiniai pastatai, bandyta įsiveržti į Seimą. Profsąjungų atstovai tąkart nuo riaušininkų atsiribojo.
Riaušininkus tramdę Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai panaudojo ašarines dujas, gumines kulkas.
Trečiadienį piketus dėl, jų vertinimu, Lietuvoje ribojamos galimybės streikuoti surengusios profesinės sąjungos ragino teismus sprendžiant darbo ginčus labiau paisyti darbuotojų interesų. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko Artūro Černiausko teigimu, dažnai streikai painiojami su riaušėmis.
„Mes galvojame, kad teisėjai gal bijodami ir sutapatindami streikus su riaušėmis, nes kai pas mus rodo televizijos, kad per streiką dūžta langai, dega mašinos, nors taip nėra, nes, pavyzdžiui, Skandinavijos šalyje streikų vyksta daug ir labai ramiai - būtent bijodami, kad jie streikai pasipils Lietuvoje, jie priėmė tokį sprendimą“, - kalbėdamas apie teismų sprendimus drausti streikus BNS sakė A.Černiauskas.
Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ profesinės sąjungos pirmininkas Jonas Dekaminavičius pikete prie Lietuvos Aukščiausiojo Teismo piktinosi, kad Vilniaus pirmasis apylinkės teismas uždraudė rudenį planuotą transportininkų streiką. Jis aiškino, kad streikai yra civilizacijos požymis.
„Jūs matote, kas darosi kitose šalyse - paimkite ir Graikiją, ir Prancūziją - visur streikai. Yra civilizuotas procesas, bet kažkodėl Lietuvoje yra uždraudžiama tas“, - dėstė jis.
Naujausi komentarai