Svarbiausi 2016 metų Lietuvos įvykiai (apžvalga)

 • Teksto dydis:

LIEPA

Liepos 1 dieną minimalus mėnesio atlyginimas pakeltas 30 eurų iki 380 eurų.

Liepos 1 dieną prokurorai teismui perdavė bylą, kurioje šnipinėjimu kaltinamas aukštas Rusijos žvalgybos tarnybos pareigūnas Nikolajus Filipčenka.

Liepos 4 dieną prezidentė vetavo Darbo kodeksą ir konservatyvų Pagalbinio apvaisinimo įstatymą. Rugsėjį Seimas atmetė veto dėl Darbo kodekso ir pritarė prezidentės pataisoms dėl pagalbinio apvaisinimo.

Liepos 8 dieną NATO šalių lyderiai Varšuvoje nusprendė kiekvienoje Baltijos šalyje ir Lenkijoje dislokuoti po tarptautinį sąjungininkų batalioną.

Liepos 11 dieną konservatoriai Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė beveik 65 tūkst. parašų įstatymų projektams prieš Baltarusijos atominę elektrinę Astrave.

Liepos 12 dieną Vilniuje oficialiai atidarytas Nacionalinis kibernetinio saugumo centas.

Liepos 18 dieną Lietuvos karinės žvalgybos vadovu paskirtas pulkininkas Remigijus Baltrėnas.

Liepos 25 dieną Darbo partijos narys V.Gapšys dėl įtarimų korupcijos byloje paskelbė pasitraukiantis iš Seimo.

Liepos 28 dieną STT pareigūnai atliko kratas Seimo nario Petro Gražulio ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus Jono Miliaus darbo vietose. J.Miliui pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba, parlamentaras vėliau apklaustas specialiuoju liudytoju.

RUGPJŪTIS

Irkluotojai A. Lankas ir E. Ramanauskas, K. Kavolėlio / BFL nuotr.

Rugpjūtį Rio de Žaneirio olimpinėse žaidynėse Lietuva pelnė vieną sidabro ir tris bronzos medalius. Krepšininkai liko septinti.

Rugpjūčio 8 dieną V.Gapšiui pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir stambaus masto kyšininkavimo.

Rugpjūčio 12 dieną Telšių rajone nužudytas dėl smurto artimoje aplinkoje į įvykio vietą iškviestas policijos pareigūnas Liudas Šimkus.

Rugpjūčio 18 dieną į Lietuvą atgabentas nuo teisėsaugos ir bausmės Vietname slapstęsis verslininkas Sergejus Rachinšteinas.

Rugpjūčio 22 dieną Lietuva pasirašė sutartį dėl vokiškų šarvuočių „Boxer“ pirkimo už beveik 386 mln. eurų. Tai brangiausias pirkinys Lietuvos kariuomenės istorijoje.

Rugpjūčio 23 dieną kadenciją baigiantis Jungtinių Valstijų viceprezidentas Joe Bidenas Rygoje patikino Baltijos šalių prezidentus dėl JAV įsipareigojimų NATO ir paragino nesureikšminti naujojo prezidento Donaldo Trumpo pareiškimų.

Rugpjūčio 24 dieną Pravieniškėse atidaryta iš Vilniaus iškelta moderni Laisvės atėmimo vietų ligoninė.

Rugpjūčio 26 dieną advokatas Giedrius Danėlius, gynęs prezidentės D.Grybauskaitės atstovę spaudai byloje dėl valstybės paslapties atskleidimo, atsiėmė kandidatūrą į generalinio prokuroro pavaduotojo pareigas.

Rugpjūčio 27 dieną mirė ilgametis „Lietuvos aido“ vyriausiasis redaktorius publicistas Algirdas Pilvelis.

Rugpjūčio 30 dieną Viešųjų pirkimų tarnyba paviešino duomenis, kad kariuomenė virtuvės įrankius pirko brangiau nei rinkoje.

RUGSĖJIS

Rugsėjo 3 dieną Krašto apsaugos ministerija pranešė Ukrainai perdavusi daugiau kaip šimtą tonų „Kalašnikovo“ šaudmenų.

Rugsėjo 6 dieną E.Masiulis paskelbė versiją, kad 106 tūkst. eurų iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento R.Kurlianskio gavo kaip paskolą.

Rugsėjo 14 dieną Seimas pritarė D.Grybauskaitės veto ir atsisakė griežtų apribojimų pagalbinio apvaisinimo procedūrai.

Rugsėjo 21 dieną Vilniaus oro uoste netikėtai mirė filosofas Leonidas Donskis.

Rugsėjo 25 dieną Lietuva paskelbė, kad už 100 mln. eurų ketina pirkti norvegišką oro gynybos sistemą.

Rugsėjo 27 dieną tuometinio Seimo vicepirmininko brolis Arvydas Komskis per medžioklę nušovė pasieniečių tarnybinį šunį, kuris vijosi kontrabandininkus.

Rugsėjo 28 dieną Vyriausybė nusprendė atleisti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovą J.Milių.

Rugsėjo 28 dieną Seime vyko balsavimas dėl nepasitikėjimo krašto apsaugos ministru Juozu Oleku ir žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene. Abu pareigas išsaugojo.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių