Apklausa: daugėja palankiai vertinančių vienos lyties partnerystę ar santuoką

  • Teksto dydis:

Per pastaruosius metus šiek tiek pagausėjo gyventojų, kurie palankiai vertintų vienos lyties asmenų partnerystės ir santuokos įteisinimą.

Vis dėlto, kaip rodo reprezentatyvi sociologinė apklausa, dauguma šalies gyventojų laikosi konservatyvaus tradicinio požiūrio į santuoką ir partnerystę, pranešė apklausą užsakę Lietuvos notarų rūmai.

Šių metų vasarį atlikto tyrimo, kurį Lietuvos notarų rūmų užsakymu atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“, duomenimis, už siūlymą, kad būtų galima registruoti tos pačios lyties asmenų partnerystę, pasisako 13 proc. respondentų, 11 proc. į tai žiūri patenkinamai, nepritaria 66 proc. apklaustųjų.

Palyginti su 2017-siais, kai buvo atlikta analogiška apklausa, pritariančiųjų padaugėjo nuo 11 iki 13 proc., vertinančių patenkinamai – nuo 9 iki 11 proc., o nepritariančiųjų sumažėjo nuo 69 iki 66 proc. 2016 metais pritariančiųjų buvo 11 proc., o prieštaraujančių – 74 proc. respondentų.

Tuo metu siūlymams įteisinti skirtingų lyčių asmenų (sugyventinių) partnerystę pritaria 49 proc., patenkinamai vertina 19 proc., nepritaria 22 proc. apklaustųjų.

Paklausti, kaip vertina siūlymus, kad būtų galima sudaryti tos pačios lyties asmenų santuoką, tam pritarė 10 proc., patenkinamai vertino 7 proc., nepritarė 72 proc. respondentų. 2017 metais vienalyčių santuokų įteisinimui prieštaravo 74 proc. apklaustųjų, pritarė 9 proc., 7 proc. vertino patenkinamai. 2016 metais siūlymams, kad būtų galima užregistruoti tos pačios lyties asmenų santuoką, prieštaravo 80 proc. respondentų ir pritarė 7 proc. tyrimo dalyvių.

Lietuvoje 2001 metais įsigaliojęs Civilinis Kodeksas numatė skirtingų lyčių asmenų partnerystės galimybę, tačiau iki šiol nėra priimta partnerystės reglamentuojančio įstatymo, todėl partnerystės negali registruoti nei skirtingų, nei juo labiau vienos lyties asmenys.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ Lietuvos notarų rūmų užsakymu 2019 metų vasario 8-17 dienomis pagal reprezentatyvaus tyrimo metodiką apklausė 1005 respondentus. Tyrimas vyko visoje šalyje 24 miestuose ir 41 kaime.



NAUJAUSI KOMENTARAI

nenormalumu

nenormalumu portretas
yra visose srityse ir nereikia to bandyti paversti norma.

Ačiū

Ačiū portretas
Redaktoriai,labai prašau,išimkit straipsnius apie Simonko ir jo kampaniją.Jau viską žinom,kad jie labiausia nuskriausti net ir už invalidus, ir ligonius.

vėl

vėl portretas
ruloninio ''Optima'' linija reklama ............... ir dar po Sekminių
VISI KOMENTARAI 67

Galerijos

Daugiau straipsnių