Apgyvendinimo įstaigos raginamos jungtis prie paramos priemonės medikų atostogoms

Ekonomikos ir inovacijų ministerija ragina didžiųjų šalies miestų apgyvendinimo įstaigas aktyviau jungtis prie priemonės dėl paramos sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Ministerija taip pat ragina medikus dažniau pasirinkti didžiųjų Lietuvos miestų apgyvendinimo įstaigas.

Dauguma medikų pagal šią priemonę atostogas leidžia Lietuvos kurortuose ir netoli jų veikiančiuose sveikatingumo centruose. Todėl norėtume paraginti didžiųjų Lietuvos miestų apgyvendinimo įstaigas ir kelionių organizatorius būti aktyvesnius – siūlyti apgyvendinimo paslaugas bei poilsio paketus, įtraukiant ekskursijas su gidais po didmiesčių kultūrines vietas“, – pranešime sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Viceministrė akcentuoja, kad „sunkius laikus išgyvenantys didmiesčių viešbučiai taip pat turi ką pasiūlyti medikams iš kitų Lietuvos vietovių:.

Šiuo metu pagal priemonę „Atostogos medikams“ veiklą vykdo 766 turizmo paslaugų teikėjai. Iš jų – 108 kelionių organizatoriai, 74 kelionių pardavimo agentai ir 584 apgyvendinimo įstaigos.

Kaip nurodo ministerija, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams paslaugas teikia 71 įmonė iš Vilniaus (20 kelionių organizatorių, 10 kelionių pardavimo agentų, 41 apgyvendinimo įstaiga). Kaune tokių įstaigų – 24 (4 kelionių organizatoriai, 5 kelionių pardavimo agentai ir 15 apgyvendinimo įstaigų), Klaipėdoje – 21 (2 kelionių pardavimo agentai ir 19 apgyvendinimo įstaigų).

Šiuo metu paslaugas rezervavo 15 tūkst. medikų, dirbančių pagal licencijas, ir daugiau kaip 3,6 tūkst. sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų, gavusių turizmo kuponus. Turizmo paslaugų teikėjams jau yra išmokėta kompensacijų už 491 tūkst. eurų. Patenkinta beveik 800 mokėjimo prašymų už paslaugas, suteiktas 2466 sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai iki lapkričio 30 dienos turi galimybę nemokamai pasinaudoti turizmo paslaugomis, kurių vertė – iki 200 eurų, o paslaugų suteikimo kainą kompensuos valstybė. Priemonei skirta 10 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunas

Kaunas portretas
Lukiskiu kalejmas tuscias prasau

kkk

kkk portretas
Nesuprantu daugiau negu pusė medikų ir taip nedirbo, gavo didesnius atlyginimus, atostogas ir vis maža. Kas dirba su covid pacientais tai taip.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių