Alytaus rajone aptiktas gintaro grynuolis Pereiti į pagrindinį turinį

Alytaus rajone aptiktas gintaro grynuolis

2011-08-09 17:46
Alytaus rajone aptiktas gintaro grynuolis
Alytaus rajone aptiktas gintaro grynuolis / Alytaus naujienų nuotr.

Gintaras - suakmenėję sakai, mums asocijuojasi su Baltijos jūra, šiais mineralais nusėtomis jos pakrantėmis, gintaro kasyklomis Karaliaučiaus žemėje.

Tačiau rašytiniuose šaltiniuose teigiama, kad gintaro randama ir Dzūkijoje. Alytaus kraštotyros muziejaus darbuotojai priminė, kad gintaro išmeta Dusia, jo randama, bet muziejus padovanotų tokių radinių neturi.

Praėjusį sekmadienį Dauguose gyventojams ruošiant dirvą šiltnamyje buvo aptiktas 285 g gintaro grynuolis. Kas žino, gal ir užpelkėjusiose Daugų apylinkėse bus atrasti gintaro klodai?

Kasė šiltnamį, sėjo daržoves

Pavasaris Daugų miesto Maironio gatvės gyventojus Aldoną ir Vytautą Vaitulevičius praėjusį sekmadienį nuginė į šiltnamį: laikas sėti ridikėlius ir salotas, pasodinti svogūnų laiškams. Dirvą sukasė rudenį, dabar perkasė ir išpureno pats šeimininkas.

„Netikėtai pasitaikė didesnis žemės tumulas. Pakėliau, - lyg ir lengvesnis nei akmuo. Prakrapščiau - švystelėjo kažkoks skaidrumas. Padaviau žmonai, sakau nuplauk, gintaro radom“, - pasakoja Vytautas.

Aldona netikėjo, bet kai panardino radinį į vandenį, pamurdė, jos rankose sužibėjo medaus spalvos geltonis.

Ekspertai - kaimynai

„Radinį parodėme kaimynams - Liudmilai ir Aleksui Bagdanavičiams. Aleksas buvęs jūreivis, sulyginom saviškį gabalą su kaimynų turėtuoju, kiek mažesniu gabaliuku, - neliko abejonių, kad radome gintaro grynuolį“, - dalijasi įspūdžiais Aldona.

Šeima gintarą pasvėrė elektroninėmis svarstyklėmis - svėrė 285 g. Radinį nufotografavo, nusiuntė nuotrauką į Vilnių sūnaus Valdemaro šeimai. Daugiškiai per Velykas tikisi sulaukti svečių, smalsus jų šešerių metų vaikaitis Vakaris gintarą galės ne tik pamatyti, bet ir palaikyti rankose.

Kaip gintaro grynuolis atsirado Vaitulevičių sodyboje? Šeimininkai mano, kad jis bus atvežtas su durpėmis. Jų šeima ne kartą gerino dirvą, todėl nežino, iš kokios vietos atkeliavo radinys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų