V. Pranckietis užsitraukė R. Karbauskio rūstybę – gali netekti posto

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis atsiriboja nuo Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio minčių, kad krepšininką Šarūną Marčiulionį pasikviesti į Europos Parlamento (EP) sąrašą buvo partijos klaida.

„Man to komentuoti nebekyla ranka, nes tai jis už Ingridą Šimonytę agituoja, tai jis dar ką nors daro“, - Eltai sakė R. Karbauskis.

Užsiminė apie Seimo vadovo keitimą

Pasak „valstiečių“ lyderio, Seimo pirmininkas turi teisę į nuomonę, tačiau tokių, su niekuo nederintų V. Pranckiečio pareiškimų jis nesuprantąs.

„Jis daro pareiškimus visiškai niekaip nederindamas jų nei su frakcija, nei su partija, nei su niekuo“, - teigė R. Karbauskis.

Man to komentuoti nebekyla ranka, nes tai jis už Ingridą Šimonytę agituoja, tai jis dar ką nors daro.

Kartu politikas pažymėjo, kad apskritai Seimo vadovas artimiausiu metu gali pasikeisti. Pasak LVŽS pirmininko, V. Pranckiečio pasakymai, kad Seimo pirmininkas yra išrenkamas visai kadencijai, yra stebinantys, nes, pasak R. Karbauskio, šią poziciją derina valdančioji koalicija.

„Šitoje vietoje jis galbūt išliks Seimo pirmininku, galbūt neišliks. Tai yra derybų objektas ir ne mūsų valioje. Visi mes, kuo bebūsim, esame laikini. Mes turime postus laikinai, keičiasi aplinkybės, keičiasi ir postai“, - Eltai sakė R. Karbauskis, pridūręs, kad kol kas nekonstatuoja fakto, jog V. Pranckietis bus tikrai pakeistas.

Potencialūs koalicijos partneriai, pasak jo, tokius prieštaravimus irgi mato, nepaisant to, jog Seimo pirmininkas nepriklauso jokiai frakcijai.

„Bet kokiu atveju jis yra skirtas koalicijos ir yra išrinktas koalicijos balsais“, - konstatavo R. Karbauskis, pridūręs, jog bus priimtas geriausias, optimaliausias ir teisingiausias sprendimas.

Reaguodamas į pasirodžiusias kalbas, kad premjeras Saulius Skvernelis galėtų tapti LVŽS partijos pirmininku, R. Karbauskis teigia, jog partija gali su tuo nesutikti.

„Kiek žinau, premjeras turi kiek kitokį požiūrį į tai, kaip turėtų atrodyti partija. Ir dėl pavadinimo, ir dėl kitų dalykų jis yra išsakęs savo nuomonę, tai aš nežinau, ar mūsų partijos nariai su tuo sutiktų“, - sakė LVŽS lyderis, pridūręs, jog S. Skvernelis pirmiausia turėtų įstoti į partiją, iškelti kandidatūrą, o po Seimo rinkimų būtų eiliniai partijos pirmininko rinkimai. Anksčiau rinkimai galėtų įvykti, pasak jo, tik trečdaliui partijos narių pareikalavus ar paskelbus nepasitikėjimą esamu partijos pirmininku.

„Manau, kad šitą temą dabar kursto kažkas, kas siekia susiskaldymo. Nes, kiek aš žinau, jokios priešpriešos tarp manęs ir Sauliaus (Skvernelio) nėra“, - teigė R. Karbauskis.

R. Karbauskis pažymėjo, kad jo nereikėtų priešinti su S. Skverneliu, o tokios kalbos yra grįstos emocijomis.

„Tokie dalykai yra žmogiški. Praėjo rinkimai, jis pats juose dalyvavo, rinkimų rezultatai jo netenkina, nes nepateko į antrą turą... (...) Ir iš to gimsta tam tikros emocijos. Praeina tam tikras laikas, viskas susistovi ir supranti, kad tos emocijos buvo nereikalingos“, - sakė LVŽS pirmininkas, konstatavęs, jog daugelis „valstiečių“ rėmėjų nebalsavo už S. Skvernelį, nes norėjo, kad jis liktų premjero poste.

V. Pranckietis nustebęs

V. Pranckietis nustebęs partijos vadovo R. Karbauskio pareiškimais, kad koalicijos derybose – ir Seimo pirmininko postas.

Pasak V. Panckiečio, Seimo pirmininkas pagal Seimo statutą renkamas ketveriems metams, o iš pareigų jį galima atstatydinti tik dėl nepasitikėjimo. Pats trauktis iš pareigų jis neketina.

„Tai yra statutinė pareigybė ir ta pareigybė renkama Seimo. Pradžioje gali būti derybų objektas, ir tas derybų metas buvo Seimo, susirinkusio 2016 metais, pradžioj“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė V. Pranckietis.

„Statute yra nurodyta, kad Seimo pirmininkas renkamas visai ketverių metų kadencijai ir gali būti atstatydintas tokiais ir tokiais atvejais, procedūra tokia – ne mažiau kaip 71 Seimo narys turi balsuoti už atstatydinimą“, – kalbėjo V. Pranckietis.

V. Pranckietis tvirtina, kad iš pareigų jis būtų patrauktas nebent pareiškus nepasitikėjimą slaptu balsavimu, pats atsistatydinti jis neketina.

„Šitas postas turėtų priklausyti didžiausiai frakcijai, tai labai natūralu, aš esu iš tos partijos, galima tai (atstatydinimą – BNS) inicijuoti, bet aš esu ne kartą sakęs – jei kažką ne taip dirbu, tada turi būti pretenzijos dėl mano darbo, o tada inicijuojamas nepasitikėjimas“, – kalbėjo parlamento vadovas.

„Ne. Aš turiu įsipareigojimus ketveriems metams. Jei būtų reiškiamos pretenzijos dėl pareigų atlikimo, tada būtų galima kalbėti, bet dabar nesvarstau“, – į klausimą, ar gali būti, jog pats trauksis iš pareigų, atsakė V. Pranckietis.

Po prezidento rinkimų „valstiečiai“ paskelbė pradedantys derybas dėl platesnės valdančiosios koalicijos. Socialdarbiečiai bei „Tvarka ir teisingumas“ trečiadienį pranešė stabdančios iki šiol galiojusius koalicinius susitarimus su „valstiečiais“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nieko stebėtino...

Nieko stebėtino... portretas
Bebrai sukaldė socdemokratus, suskaldys ir valstiečius.

Nuomonė

Nuomonė portretas
Ponas V.Pranckietis yra visiškai teisus. Ponui R.Karbauskiui pats laikas trauktis.

Nuomone

Nuomone portretas
Kom,/,mano galva/ Pranskietis si vakara pasake ;as turiu savo nuomone ir ja galiu pareigsti.Kodel jis turi sokti pagal Larbauskio dudele.Tegu Karbauskis palieka savo valdzia kitam.Jis pralaimejo visus rinkimus ir pazado nevykdo.Tai freiskia zmogus be sazines .O toks negali nurodineti.O Skvernelis neatsilieka nuo savo pono/
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių