V. Pranckietis abejoja G. Kirkilo galimybėmis pakeisti jį Seimo pirmininko poste

Trauktis iš Seimo pirmininko pareigų valdančiųjų raginamas Viktoras Pranckietis abejoja „socialdarbiečio“ Gedimino Kirkilo galimybėmis pakeisti jį šiame poste.

Jis pabrėžė, kad G. Kirkilui tektų atlaikyti slaptą balsavimą Seime.

„Balsavimas slaptas, tai žmonės tada jau vertina ne pagal tai, kas yra įsakyta, liepta, bet pagal tai vertina, kaip jiems atrodo. Manau, kad atsakymo labai teigiamo turbūt ir pats Kirkilas nesitiki“, – „Žinių radijui“ trečiadienį teigė V. Pranckietis.

Pagal valdančiosios koalicijos susitarimą, Seimo pirmininko postas turėtų atitekti „socialdarbiečiams“, G. Kirkilas buvo minimas kaip galimas kandidatas. Tačiau klausimas įstrigo V. Pranckiečiui po konflikto su „valstiečiais“ nesutikus trauktis savo noru.

V. Pranckietis ragina rengti nepasitikėjimo procedūrą juo Seime, valdantieji „valstiečiai“ teigia surinkę reikiamą parašų skaičių, bet kol kas delsia pateikti šį klausimą balsavimui.

V. Pranckietį į pareigas delegavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jis paliko partiją rugsėjo pradžioje.

V. Pranckietis: „valstiečių“ frakcijoje aš turiu draugų

Seimo pirmininkas teigia, kad „valstiečių“ frakcijoje ne visi sutinka su Ramūno Karbauskio ambicija skelbti jam nepasitikėjimo procedūrą. Pasak V. Pranckiečio, yra dalis frakcijos narių, kurie asmeniškai jam išreiškė palaikymą ir teigė, kad jo likimas neturi priklausyti nuo vieno R. Karbauskio kategoriškos ambicijos.

„Tarp buvusių bendrapartiečių arba frakcijos narių, nes frakcijoje yra ir nepartiečių, turiu visai nemažai draugų, ir jie man tą deklaruoja aiškiai, kad prie vieno žmogaus ambicijos įgyvendinimo jie neprisidės“, – „Žinių radijui“ teigė V. Pranckietis.

Pasak jo, R. Karbauskis supainiojo asmeninius ir valstybės interesus.

„Bet aš jaučiu tokį palaikymą ir suprantu, kad tie žmonės žino, jog tie likimai neturi priklausyti nuo vieno asmens kategoriškos ambicijos, pareiškimų. Keturis mėnesius valstybės žmones laikė įtampoje, kad čia nuimsim-nenuimsim, nuimsim-nenuimsim. Tas nuolatinis gąsdinimas – ne valstybės interesas. Valstybės interesas – rimtis, susitelkimas, darbas, programos įgyvendinimas“, – teigė V. Pranckietis.

V. Pranckietis priminė, kad jis pats dar yra „valstiečių“ frakcijos narys, tik suspendavęs narystę.

„Aš formaliai esu frakcijos narys, tik suspendavęs narystę. Iš frakcijos manęs nepašalino, gal dabar išgirdę prisimins, kad dar reikia ir tokį veiksmą pasigarsinti. Mane vis dar įskaičiuoja į tą daugumą, į tuos 75, ir aš tikrai palaikiau ir palaikysiu Vyriausybės programos projektus“, – teigė V. Pranckietis.

ELTA primena, kad Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas sako, kad balsavimas dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu šią savaitę dar neįvyks. G. Kirkilas patvirtino, kad baiminamasi, kad valdančiųjų frakcijoje neužteks reikiamų balsų slaptam balsavimui. Valdantieji, pasirašę tarpfrakcinę sutartį su nauja Seimo frakcija „Lietuvos gerovei“, Seime užsitikrino 76 balsus. Seimo pirmininko atleidimui pakaktų Seimo daugumos – 71 parlamentaro balso.NAUJAUSI KOMENTARAI

nuomone

nuomone portretas
jei Karbauskas kirkila paskirs vietoj Pranckiecio uz valstiecius niekada nebebalsuosime jei jie iki kirkilo nusirito seno krieno reikia lietuvai ir valiukeviciute 74m ji dar nori zodi tarti geda valsieciams ir Karbauskui

tomas

tomas portretas
Jei senas bebras dar turi bent vieną dantį, neasisakys Karbauskio siūlomos žalios Lietuvos šakos. Įpratęs graužti, nepaliaus iki amžiaus galo.

Nuomone

Nuomone portretas
Semelis Kirkilas sitiek privadovavo Lietuvai ,kad ji ir jo pagalbininkus reiketu teisti.Kodel nera tokiem veikejam straipsnio ir atsakomybes uz pridarytus ekonomiskai blogus sprendimus Lieuvai? Jis ir jo klanas istume i didele lrize Lietuva.Neziurejo,nemazino skaudziu ekonominiu pasekmiu,bet jas gilino.Kodel uz ivairius kenkiancius Lietuvai sprendimus nera atsakomybes ministram,valdininkam ir premjeram? Visiem kas pakenke Lietuvai teismas ir atsakomybe.Tada nebutu sitiek norinciu i seima ar i ministrus i atsakingus postus.Juk esame teisine valstybe ,bet teisybes nesimato
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių